reklama

Nejstarší Evropanka přežila covid a slaví 117. narozeniny. Smrti jsem se nebála, říká

Nejstarší obyvatelka Evropy slaví ve čtvrtek 117. narozeniny. Dostala k nim krásný dárek, uzdravila se z nemoci COVID-19. Francouzská řádová sestra André prožila měsíc v karanténě a nejvíc se bála, aby nenakazila ostatní klienty v pečovatelském domě v Toulon, kde žije.

reklama

Nevidí, téměř nechodí, ale duševně se cítí být velmi svěží. Řádová sestra André, vlastním jménem Lucile Randonová, se narodila 11. února roku 1904. Za o rok starší Japonkou je tak druhou nejstarší osobu na světě a nejstarší Evropankou vůbec. Ve vysokém věku prodělala nemoc COVID-19.

Koronavirem se nakazila v lednu přímo v pečovatelském domě v Toulon, kde žije. Stejně tak virus chytilo dalších 80 z 88 klientů, deset z nich covidu podlehlo. Právě toho, aby neinfikovala ostatní, se André během měsíční izolace nejvíce bála.

„Neuvědomila jsem si, že jsem se nakazila. Myslela jsem, že nemám ani příznaky,“ popsala sestra André. Údajně se cítila unavená, ale nepřikládala tomu význam. „Prostě jsem s tím žila,“ dodala nejstarší žena Evropy s tím, že se ale postupně začala cítit hůře.

„Nebála jsem se ale, protože já se smrti nebojím,“ doplnila v rozhovoru pro stanici BFM TV. André se ale z nemoci dostala a ve čtvrtek slaví 117. narozeniny. Řádovou sestrou se stala na sklonku druhé světové války v roce 1944.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama