reklama

Největší český prodejce sportovního vybavení SPORTISIMO přichází s vlastní ECO kolekcí

/ fotografií

Největší český prodejce sportovního oblečení, obuvi a vybavení, řetězec SPORTISIMO, uvádí letos na jaře na trh první kolekci vlastních ekologických výrobků pod jednou ze svých privátních značek REAPER.

reklama

SPORTISIMO se svou sítí 108 prodejen v Česku jasně dominuje. K tomu nyní přidá ještě vlastní kolekci z ekologických materiálů. Ředitel vývojového oddělení Sportisimo Pavel Knitl mluví v rozhovoru nejen o detailech první ECO kolekce a použitých materiálech, ale také o vývoji výrobků či privátních značkách.

K tématu

Kdy se SPORTISIMO pustilo do vývoje a výroby vlastních privátních značek? A s kým na vývoji spolupracujete?
SPORTISIMO má již od roku 2008 samostatné oddělení, vyvíjející produkty pod dvanácti privátními značkami. Designový a technologický vývoj se realizuje v centrále v Praze, výrobu zajišťuje víc jak 200 dodavatelů ve 12 státech světa, například v tradičních asijských zemích jako Čína nebo v Bangladéš, ale třeba také ve Švédsku, v Itálii nebo v Turecku.

Kolik do vámi vyvíjeného zboží ročně investujete?
Každoročně nakoupíme zboží, jehož hodnota přesahuje jednu miliardu korun v nákupních cenách. To z nás dělá pravděpodobně největšího českého výrobce sportovních oděvů, obuvi a potřeb. Soustředíme se ale hlavně na to, aby byly naše produkty pro zákazníky cenově dostupné a kvalitní. Vždy se při vývoji díváme na produkt očima zákazníka a klademe důraz na vylepšení těch parametrů, které zákazník opravdu ocení.

SPORTISIMO začalo nedávno také s vývojem vlastní kolekce ECO výrobků. Je jejich vývoj v něčem specifický?
Základem je výběr správných dodavatelů, kteří umějí zajistit opravdu ekologické materiály. Z hlavních materiálů používáme například vlákno REPREVE ®, vyrobené americkou firmou Unific z recyklovatelných PET lahví. Těch lahví se takto spotřebovalo již přes 20 bilionů a z tohoto materiálu vyrábějí i přední výrobci módního a sportovního oblečení jako jsou Adidas, New Balance nebo O’Neill, jehož nabídku ekologických produktů Ocean Blue nabízíme našim zákazníkům od roku 2020.

Ředitel vývojové oddělení společnosti SPORTISIMO Pavel Knitl.
Ředitel vývojové oddělení společnosti SPORTISIMO Pavel Knitl.
Zdroj: Dana Bartoníčková

Kdy představíte vaši první ECO kolekci a co v ní nabídnete?
Představíme ji v nejbližších dnech a půjde o kolekci jaro/léto 2021. Pod lifestylovou značkou REAPER najdou zákazníci trika, volnočasovou obuv, ale také třeba batohy či kšiltovky. Celkově uvedeme na trh přes 17 tisíc kusů ECO výrobků. Všechny produkty v kolekci mají jednotné označení ECO, jak v eshopu, tak přímo na produktu, aby zákazník ihned věděl, že se jedná o ekologický produkt. Do budoucna plánujeme naši ECO kolekci nadále rozšiřovat, a to i do dalších kategorií, případně ji doplňovat o nové značky.

V naší nabídce nechybí ani výrobky z organické, neboli BIO bavlny. A pokud už výrobek musí být zabalený do přepravního obalu, dbáme na to, aby i ten byl z rychle odbouratelných materiálů.

Aktuálním trendem je i BIO bavlna. Využíváte i ji?
Samozřejmě, v naší nabídce nechybí ani výrobky z organické, neboli BIO bavlny. A pokud už výrobek musí být zabalený do přepravního obalu, dbáme na to, aby i ten byl z rychle odbouratelných materiálů. Proto používáme sáčky, které se do deseti let samy rozloží, a samozřejmostí je recyklovaný papír krabic a visaček.

Na začátku rozhovoru jste zmínil vývoj produktů v Asii. Jak pandemie koronaviru zasáhla do vývoje a výroby vaší ECO kolekce?
Bohužel docela výrazně. I když jsme s vývojem ECO kolekce začali před nástupem pandemie v březnu 2020, část vývoje zkomplikovala nemožnost cestování, zrušení všech významných veletrhů ve světě i krize v námořní dopravě. S dodavateli jsme museli vše řešit on-line a pomocí videohovorů. Jenže osobní kontakt s dodavateli je pro vývoj produktů opravdu důležitý, a proto doufáme, že se situace všude ve světě vrátí co nejrychleji k normálu.

Více o ECO kolekci společnosti SPORTISIMO najdete ZDE.

K tématu

Tagy: rozhovor sport Sportisimo sportovní potřeby sportovní oblečení ECO kolekce BIO oblečení sportovní obuv Pavel Knitl
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Američané, kteří dostali dvě dávky vakcíny proti koronaviru, už nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy, rozhodlo ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Půjde Česko ve šlépějích USA? Odborníci jsou pro. Epidemiolog Petr Smejkal z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která radí ministerstvu zdravotnictví, CNN Prima NEWS řekl, kdy by se takové výhody mohly zavést.

Ve vztah Bohuše s Lucií jsem nevěřila. Říkala jsem jí, že se zbláznila, přiznala Sommerová
PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?
V pokoji hotelu nainstaloval kameru a sledoval ženu. Zaměstnanci hrozí dva roky vězení
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Další články
reklama
reklama