reklama

Německo zvažuje zákaz cestování, dokonce hodlá zastavit letecký provoz

Ilustrační snímek
Zdroj: AP

Německá kancléřka Angela Merkelová a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer se shodují na drastickém omezení cestování do Německa. Vyústit by mohlo až v zastavení leteckého provozu. Důvodem jsou šířící se mutace koronaviru. Informoval o tom nejčtenější německý deník Bild.

reklama

Oba politici si o víkendu telefonovali a Seehofer předkládal možné scénáře. „Proč bychom nemohli zakázat cestování?“ citoval Bild Merkelovou po jedné z telefonických konferencí. Německé kancléřství tak hodlá reagovat a ještě zpřísnit evropská nařízení proti šíření nemoci COVID-19. A to především z oblastí, odkud mutace virů pocházejí a kde se také nejvíce šíří.

K tématu

„Nebezpečí, které představují četné virové mutace, vyžaduje, abychom také přemýšleli nad drastickými opatřeními a diskutovali o nich ve vládě. To zahrnuje mnohem přísnější hraniční kontroly, zejména na hranicích vysoce rizikových oblastí, ale také omezení leteckého provozu do Německa, a to téměř na nulu. Stejně jako to v současné době dělá Izrael, aby zabránil zavlečení mutace do země. Lidé, kteří v Německu podstupují přísná omezení, očekávají, že jim poskytneme nejlepší možnou ochranu před explozí v počtu infekcí,“ uvedl ministr vnitra Seehofer v rozhovoru pro Bild.

Ministry znepokojuje obzvlášť to, že letecké společnosti nedodržují přísná protikoronavirová pravidla. Šestnáct z nich porušilo předpisy pro vstup do Německa až 250krát za jediný den. Jde například i o povinné testování personálu zahraničních letadel.

Německa kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer (vlevo)
Německa kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer (vlevo)
Zdroj: AP

Německá policie krtizuje stále rostoucí počet porušování karanténních povinností. Policisté zveřejnili také jeden případ z tohoto týdne: Britský občan měl po vstupu do země pozitivní výsledek na koronavirus a byl umístěn do karantény v hotelu. Když se úředníci pokusili zkontrolovat jeho hotelový pokoj, byl prázdný a Brit zmizel...

K tématu

Tagy: Německo Angela Merkelová Horst Seehofer karanténa koronavirus koronavirová opatření letecký provoz zákaz cestování
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama