reklama

Německý dům hrůzy: Rodinu zřejmě vyvraždil otec. Před smrtí napsal dopis na rozloučenou

Záhadná smrt tří děvčátek a jejich rodičů z německého Braniborska, o které CNN Prima NEWS informovala v sobotu, dostává jasnější obrysy. Děti a svou ženu zřejmě zavraždil 44letý David R. Po hrůzném činu pravděpodobně spáchal sebevraždu. Státní zástupce totiž řekl, že detektivové na místě činu našli dopis na rozloučenou. Rodina byla údajně v karanténě kvůli covidu.

reklama

Svíčky před domem, dětské obrázky. Na pestře pomalovaném listu papíru, který visí na plotě rodinného domu, je dětským písmem napsáno: „Teď tančíš v nebi na duze. Tvůj Leon.“ Na zemi leží plyšové hračky.

Rodina to prý byla ukázková: společenská a ve městě aktivní. Spokojená děvčátka – čtyřletá Ruby, osmiletá Janni, desetiletá Lenni – a jejich rodiče, matka Linka a otec David, považovali místní za příkladné obyvatele městečka Königs Wusterhausen v Braniborsku.

Motiv vyšetřovatelé nesdělili

S dětmi nebyly vůbec žádné problémy. Nikdo nepozoroval žádné problémy či starosti. Ze všech vyzařovala energie a radost ze života. V sobotu odpoledne ale přišel šok. Soused, kterému bylo divné, že rodinu delší čas neviděl, vešel k ní do domu. V prvním pokoji našel tělo. Ve druhém pak další čtyři. Všechna se střelnými a bodnými ranami.

Co se stalo, není stále jasné. David. R. učil na odborné škole v sousedním Wildau a měl i firmu na stavbu studní. Linda byla úřednice. Děti chodily do školy ve městě, nejmladší do školky. Vyšetřovatelé sice našli dopis na rozloučenou, ale zatím nechtějí sdělit motiv vražd a sebevraždy. Sousedé jsou zděšeni. Nikdo si tragédii nedokáže vysvětlit.

„V současnosti neexistuje žádné podezření na třetí osobu. Na nikoho nebyl vydán zatykač,“ uvedl hlavní státní zástupce Gernot Bantleon. Místní média zmiňují, že rodina byla údajně v karanténě kvůli covidu. Vyšetřovatelé však tuto informaci zatím nekomentují.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama