CNN Prima News nemocenská

nemocenská

Výpis příspěvků ke štítku „nemocenská“

Za flašku napsal doktor cokoli, popsal Kubek zneužití nemocenské. Jurečka chce lepší kontrolu

Ministerstvo práce se chce zaměřit na to, jak lidé využívají nemocenskou. Podle šéfa resortu Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je totiž nemocenská jednou z nejčastěji zneužívaných sociálních dávek. Vicepremiér a šéf lidovců proto chce v následujících týdnech připravit lepší kontrolní systém tak, aby sociální dávky dostali potřební, nikoliv „podvodníci“.

IKEA tvrdě zakročí proti neočkovaným. Zaměstnancům v karanténě sníží nemocenskou

Švédska firma IKEA přitvrdila proti svým neočkovaným zaměstnancům na pobočkách ve Velké Británii. V případě, že se nevakcinovaný pracovník dostane do úzkého kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem a musí do karantény, společnost mu vyplatí nemocenskou ve výši, kterou ukládají britské zákony. Nábytkářská firma však slíbila, že zavede určité výjimky.

Volný v bloku končí. Volfová ho zavrhla, exposlanec založí novou stranu

V řadách Volného bloku došlo k bizarní situaci. Předsedkyně strany Jana Volfová oznámila, že se distancuje od nejviditelnější tváře strany – bývalého poslance Lubomíra Volného. Reaguje tím na kauzu s nemocenskou, kterou pobíral exzákonodárce, přestože se účastnil demonstrací proti očkování. Strana kvůli tomu změní název i logo. Volný již avizoval, že hodlá se svým kolegou Marianem Bojkem založit nový „Volný blok“. Svůj záměr potvrdil na Twitteru.

Středula: Povinné očkování pro různé profese platí už roky. To dosud nikdo nezpochybnil

Českem nadále rezonuje otázka povinného očkování proti koronaviru. Zejména se jedná o povinnosti pro vybrané profesní skupiny. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v pořadu K věci uvedl, že takové očkování proti jiným nemocem v Česku platí již roky. „Je zajímavé, že povinné očkování proti zhruba deseti nemocem platí pro konkrétní profese již roky a nikdo ho nezpochybnil,“ uvedl.

Finanční bonus pro lidi v karanténě bude pokračovat. Nedostanou ho ale všichni

Denní příspěvek až 370 korun pro ty, kteří jsou v nařízené karanténě či izolaci, budou lidé k nemocenské dostávat pravděpodobně až do konce června. Předpokládá to vládní novela, kterou ve středu schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze hlasy 87 z 96 přítomných poslanců. Nynější zákon se vztahuje na březen a duben. Prodloužení vyplácení příspěvku dostanou k posouzení senátoři.

Výdaje nemocenské se v lednu a únoru zvedly meziročně o čtvrtinu, ošetřovné o polovinu

Výdaje na nemocenskou překročily za první dva letošní měsíce šest miliard korun. Jsou tak meziročně téměř o čtvrtinu vyšší. Na ošetřovném se pak v lednu a únoru vyplatilo zhruba 677,4 milionu korun. Minulý rok byla suma poloviční. Za zvýšením částek je koronavirová epidemie a nařízené uzavření škol. Vyplývá to ze zprávy o vyplacených dávkách, kterou zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.