reklama

Nemocnice v Brně má dva pacienty s nemocí COVID-19, jsou ve vážném stavu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně přijala muže a ženu s nemocí COVID-19 s těžkým průběhem. ČTK to v úterý řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Oba pacienti jsou připojení na umělou plicní ventilaci a jejich stav je podle Lipovské vážný. Lékaři oběma podávají lék remdesivir.

reklama

Nemocnice přijala pacienty v pondělí z Nemocnice Vyškov a Fakultní nemocnice Brno. Jsou na aneteziologicko-resuscitační klinice.

Svatoanenská nemocnice je státem určená pro péči o pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Už dříve na to měla vyčleněno více než deset lůžek s možností připojení na umělou plicní ventilaci. Nemocnice je zároveň garantem léčby remdesivirem stejně jako další tři nemocnice v republice. V minulosti už ho podávala několika pacientům a zásoby má pro další.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni 883 potvrzených případů nemoci COVID-19. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví. V ČR je od začátku pandemie k úterý 15 516 potvrzených případů, 373 lidí s nemocí zemřelo, 11 315 se vyléčilo.

K tématu

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama