Nemocnice v Brně má dva pacienty s nemocí COVID-19, jsou ve vážném stavu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně přijala muže a ženu s nemocí COVID-19 s těžkým průběhem. ČTK to v úterý řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Oba pacienti jsou připojení na umělou plicní ventilaci a jejich stav je podle Lipovské vážný. Lékaři oběma podávají lék remdesivir.

Nemocnice přijala pacienty v pondělí z Nemocnice Vyškov a Fakultní nemocnice Brno. Jsou na aneteziologicko-resuscitační klinice.

Svatoanenská nemocnice je státem určená pro péči o pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Už dříve na to měla vyčleněno více než deset lůžek s možností připojení na umělou plicní ventilaci. Nemocnice je zároveň garantem léčby remdesivirem stejně jako další tři nemocnice v republice. V minulosti už ho podávala několika pacientům a zásoby má pro další.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni 883 potvrzených případů nemoci COVID-19. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví. V ČR je od začátku pandemie k úterý 15 516 potvrzených případů, 373 lidí s nemocí zemřelo, 11 315 se vyléčilo.

Tagy: