CNN Prima News remdesivir

remdesivir

Výpis příspěvků ke štítku „remdesivir“

Lékař Balík: Acylpyrin snižuje riziko vážného průběhu covidu, ivermektin nefunguje

24. března 2021 19:17

Ke snížení rizika závažného průběhu nemoci COVID-19 by mohl přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Ukazují to data o léčbě pacientů. Na konferenci Univerzity Karlovy o roku s koronavirem to dnes řekl vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík. Podle něj by lidé měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích. Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami.

Velká naděje v boji s covidem? Lékaři z Brna podávají lék, který má vysokou úspěšnost

5. března 2021 19:56

Fakultní nemocnice Brno ohlásila velký úspěch v souvislosti s lékem na nemoc COVID-19. Kombinací remdesiviru a rekonvalescentní plazmy léčila 28 onkologických pacientů. Nikdo z nich nezemřel na koronavirus, část se z něj vyléčila a část se ještě léčí. Informaci potvrdil přednosta interní hematologické a onkologické kliniky Jiří Mayer.

PŘEHLEDNĚ: Léků proti covidu přibývá. Které mají největší šanci porazit pandemii?

17. února 2021 05:51

Takřka každý týden se zjeví nový lék, který má zaručeně působit proti koronavirové nákaze. Pokračující studie těchto léků ale jen zřídka přinášejí uspokojivé výsledky. Největší naděje v současnosti lékaři vkládají do izraelského léku EXO-CD24 a medikamentu REGN-COV2 americké farmaceutické firmy Regeneron. Jak se v paletě léků vyznat?

Remdesivir nemá na pacienty s COVID-19 žádný vliv, tvrdí WHO. ČR koupila tisíce dávek

16. října 2020 10:19

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí COVID-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

Taxikář léčený remdesivirem: Ptám se, proč jsem měl tak hrozný průběh, když jiní se tomu smějí

11. října 2020 21:12

Příběh prvního Čecha léčeného remdesivirem oblétl společnost už letos v březnu, kdy ho lékaři hospitalizovali s těžkým průběhem COVID-19. Nejprve v Thomayerově, poté ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Taxikář Robert Markovič v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že v současné době se už cítí lépe, jeho psychika je na tom ale pořád špatně. Nechápe lidi, kteří nemoc stále zlehčují a věří, že když budou držet pohromadě, koronavirus je nezlomí.

První Čech léčený remdesivirem: Pán vedle mě na COVID umíral. Bál jsem se, že mě to taky čeká

11. října 2020 16:36
Aktualizováno

Před půl rokem pražský taxikář Robert Markovič vyhrál boj s koronavirem. Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici mu jako prvnímu pacientovi v Česku podali experimentální lék remdesivir. V nemocnici strávil celkem dva měsíce. Pro CNN Prima NEWS řekl, že už se cítí lépe, ale že by lidé neměli brát koronavirus na lehkou váhu. Také zavzpomínal na pacienta, který v nemocnici přímo vedle něj zemřel.

Trump nemá horečku a dostává i jiný, tajemný lék. Rozhodne následujících 48 hodin

3. října 2020 17:43
Aktualizováno

Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který se nakazil koronavirem, se daří velmi dobře, nepotřebuje kyslíkovou léčbu a nemá horečku. V sobotu to před vojenskou nemocnicí, kde je šéf Bílého domu hospitalizovaný, uvedl jeho ošetřující lékař Sean Conley. Koronavirus se u Trumpa prokázal ve čtvrtek večer, pak byl přepraven vrtulníkem do nemocnice Waltera Reeda v Marylandu nedaleko Washingtonu. Dostal dávku přípravku Remdesivir a také experimentální lék vyvinutý firmou Regeneron.

Evropská komise podepsala smlouvu na remdesivir pro asi 30 000 pacientů

29. července 2020 12:35
Aktualizováno

Evropská komise (EK) podepsala smlouvu s americkou firmou Gilead na dodávku léku remdesivir, která bude zatím stačit pro asi 30 000 pacientů s nemocí COVID-19. K dispozici pro členské země Evropské unie a Británii bude od srpna. EK připravuje kontrakty na další dodávky remdesiviru, které by měly být dostupné od října, informovala komise.