CNN Prima News remdesivir

remdesivir

Výpis příspěvků ke štítku „remdesivir“

Lékař Balík: Acylpyrin snižuje riziko vážného průběhu covidu, ivermektin nefunguje

Ke snížení rizika závažného průběhu nemoci COVID-19 by mohl přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Ukazují to data o léčbě pacientů. Na konferenci Univerzity Karlovy o roku s koronavirem to dnes řekl vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík. Podle něj by lidé měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích. Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami.

Remdesivir nemá na pacienty s COVID-19 žádný vliv, tvrdí WHO. ČR koupila tisíce dávek

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí COVID-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

Taxikář léčený remdesivirem: Ptám se, proč jsem měl tak hrozný průběh, když jiní se tomu smějí

Příběh prvního Čecha léčeného remdesivirem oblétl společnost už letos v březnu, kdy ho lékaři hospitalizovali s těžkým průběhem COVID-19. Nejprve v Thomayerově, poté ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Taxikář Robert Markovič v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že v současné době se už cítí lépe, jeho psychika je na tom ale pořád špatně. Nechápe lidi, kteří nemoc stále zlehčují a věří, že když budou držet pohromadě, koronavirus je nezlomí.

První Čech léčený remdesivirem: Pán vedle mě na COVID umíral. Bál jsem se, že mě to taky čeká

Aktualizováno

Před půl rokem pražský taxikář Robert Markovič vyhrál boj s koronavirem. Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici mu jako prvnímu pacientovi v Česku podali experimentální lék remdesivir. V nemocnici strávil celkem dva měsíce. Pro CNN Prima NEWS řekl, že už se cítí lépe, ale že by lidé neměli brát koronavirus na lehkou váhu. Také zavzpomínal na pacienta, který v nemocnici přímo vedle něj zemřel.

Trump nemá horečku a dostává i jiný, tajemný lék. Rozhodne následujících 48 hodin

Aktualizováno

Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který se nakazil koronavirem, se daří velmi dobře, nepotřebuje kyslíkovou léčbu a nemá horečku. V sobotu to před vojenskou nemocnicí, kde je šéf Bílého domu hospitalizovaný, uvedl jeho ošetřující lékař Sean Conley. Koronavirus se u Trumpa prokázal ve čtvrtek večer, pak byl přepraven vrtulníkem do nemocnice Waltera Reeda v Marylandu nedaleko Washingtonu. Dostal dávku přípravku Remdesivir a také experimentální lék vyvinutý firmou Regeneron.