Nenávidím ženy, křičela ruská královna krásy, když nožem napadla prodavačku

„Nenávidím ženy!“ křičela útočnice a bodala prodavačku z místního obchodu. Právě video se záběry šíleného počínání se rozlétlo po sociálních sítích. Později se ukázalo, že žena je královna krásy ruského Uljanovsku z roku 2005 a bývalá manželka podnikatele Vadima Dolganovského, která trpí schyzofrenií. V lednu letošního roku byla propuštěna z psychiatrické léčebny v Kazani. O případu informoval web 73online.ru.

K incidentu došlo v neděli 6. září v uljanovském obchodě Gulliver. Žena vstoupila do supermarketu a vypadala dle popisu svědků jako běžný zákazník. V onu chvíli bylo uvnitř jen několik prodejců, ochranka o víkendech nepracuje. Žena náhle vytáhla z tašky nůž a zaútočila na jednu z prodavaček. Bodla ji hned několikrát — do hlavy, krku, zad – a přitom křičela, že nenávidí všechny ženy. Zástupce ředitele dokázal útočnici rychle od napadené odtrhnout. Zraněná zaměstnankyně byla ve vážném stavu převezena na jednotku intenzivní péče, nyní je ve stabilizovaném stavu. Útočnice z obchodu uprchla, ale záhy byla zadržena doma. V tašce měla další nůž, podle všeho se připravovala i k dalšímu útok.

Královna krásy trpí schizofrenií

Ukázalo se, že podezřelá je držitelkou titulu Miss Uljanovsk 2005 Natalia Trofimovová, bývalá manželka uljanovského podnikatele Vadima Dolganovského. Dvojice se seznámila právě na soutěži krásy, kde dívka zvítězila. Manželé spolu žili šest let. Jedním z možných důvodů rozvodu, jak tehdy uváděla média, byla Nataliina neplodnost. A právě to ji psychologicky zlomilo.

Po rozvodu začala mít Ruska problémy. Hned dvakrát byla obžalována z trestných činů. V roce 2013 při práci v obchodě svého bývalého muže zaútočila na kolegyni a pořezala jí obličej nožem. Potom se vrhla na policejního vyšetřovatele, který byl odpovědný za její případ. Ženě diagnostikovali schizofrenii a poslali ji na povinnou léčbu. Letos v lednu ji z psychiatrické léčebny s intenzivním dohledem v Kazani propustili a vrátila se do Uljanovsku. Ve svém bytě žila sama.

Podle webu 73online.ru Trofimovová svou oběť dříve neznala, nebyl proto žádný důvod k útoku. Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení za pokus o vraždu. Nyní je Miss Uljanovsk ve vazbě. Během výslechů odmítla vypovídat, ale při konfrontaci tváří v tvář potvrdila výpovědi svědků.

Tagy: