reklama

Neocenitelná pomůcka zapomnětlivých pomáhá zlodějům krást auta. Stojí pár stovek

Sportem číslo jedna není pro mnohé fotbal nebo hokej, nýbrž zapomínání důležitých předmětů na nebezpečných místech. A platí to i pro řidiče. Nechtěné úspěchy v této disciplíně vnukli výrobcům myšlenku přijít s chytrými GPS lokátory klíčů či peněženek. Bohužel se ale také hodí zlodějům aut.

reklama

V obchodě s elektronikou stojí od osmi stovek výše, v zahraničí je ještě lacinější. GPS lokátor klíčů, peněženek a jiných osobních předmětů je drobná vychytávka, která vám pomůže snadno zjistit jejich polohu. Stačí jej jednoduše někam připnout nebo vložit a toto malé zařízení začne odesílat aktuální polohu dané věci, což jí vydrží klidně dva roky. Jenže jak to v mnoha podobných bohulibých případech bývá, jde o dvousečnou zbraň.

Asi už tušíte, jak to celé funguje. Zloději si vyhlédnou auto, umístí na něj svůj Air Tag a oběť potom jednoduše sledují na příhodné místo. Vysílač signálu jim přesně ukáže, kudy se auto pohybuje, kde jeho majitel bydlí a kde pracuje. Díky tomu dokáží přesně vysledovat pohyb auta a nalézt ideální čas a prostor pro krádež. O situaci informuje německý portál heise Autos, který se odvolává na policejní zdroje. Právě německá policie o nebezpečném trendu v poslední době informovala.

Možností, jak se proti této praktice chránit, není mnoho. V každém případě byste ale měli své auto parkovat pod dohledem. V garáži nebo alespoň pod kamerami. Rovněž byste měli používat všechny možnosti zabezpečení od zamykání volantu (případně převodovky) až po aktivaci alarmu. Nejefektivnější ale nejspíš bude nainstalování vlastního sledovacího zařízení GPS. V každém případě byste měli své auto odstavené na veřejnosti pravidelně aspoň občas zkontrolovat, což mimo jiné umožňují tovární aplikace dostupné pro některá nová auta.

Tagy:
policie Apple krimi zloději krádeže aut GPS lokátor Apple Air Tag

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama