Apple

Výpis příspěvků ke štítku „Apple“

PŘEHLEDNĚ: Elektronická občanka v praxi. Jak fungují eDoklady, kde platí a na co si dát pozor?

Už žádné šmátrání v peněžence pro kus plastu. Aplikace eDoklady má být vstupenkou do nové fáze digitalizace české státní správy. Díky ní je možné prokazovat svou identitu za pomocí mobilního telefonu a elektronického občanského průkazu. Prozatím má omezené využití, postupně by se ale aplikace měla rozšířit o další užitečné služby. Jak aktivovat eDoklady, kde platí, kdy je začnou uznávat i na ambasádách a na co si dát velký pozor? Podívejte se na přehled nejdůležitějších informací, který zpracovala redakce CNN Prima NEWS.

Nařízení EU láme bezpečnost iPhonů. Škodlivé programy se dostanou snadněji do mobilu

Kvůli evropské regulaci budou iPhony a další zařízení s iOS ve větším ohrožení. Po komplikacích s Google Mapami přichází další, ale méně zřejmý a viditelný problém, vyplývající z čerstvě platného evropského nařízení o digitálních trzích (DMA). Nově totiž musí Apple „v dobré víře“ dovolit uživatelům stahovat aplikace třetích stran, tedy i mimo svůj App Store. Ačkoliv si tím majitelé iPhonů či iPadů přijdou na větší svobodu, zároveň to znamená velké riziko – aplikace v App Storu vždy prošly bezpečnostní kontrolou, aby se do digitálního obchodu nedostaly podvodné a škodlivé programy.

Apple si neví rady s umělou inteligencí v iPhonech. Zvažuje spojení s rivalem

Roky se předhánějí, kdo do mobilních telefonů dostane inovativnější funkci nebo čí operační systém bude mít větší podíl na trhu. Takový je dlouholetý souboj titánů Applu s Googlem. V jednom segmentu se ale Apple nejspíš skloní před konkurencí. Firma s nakousnutým jablkem totiž stále neví, jak dostat umělou inteligenci do svých mobilních zařízení. A tak po vzoru korejského Samsungu pošilhává po Google Gemini.

Čtvereček, který ovládl svět. QR kód slaví 30 let, pomáhá na CNN Prima NEWS i při placení

Černobílý čtverec, bez kterého si část světa už nedokáže představit svůj život. QR kód slaví 30 let od svého prvního použití. Původně skromný vynález japonských inženýrů se stal jedním z klíčových způsobů novodobé komunikace. Dá se s ním platit bez nutnosti vytahovat peněženku, načíst seznam alergenů, přejít do menu restaurací či prokázat hotové očkování či platné vízum na letišti. QR kódy ostatně hojně používá i redakce CNN Prima NEWS – od Hlavních zpráv po pořad Showtime.

Skončí TikTok v USA? Zákonodárci schválili návrh, který by mohl vést k zákazu aplikace

Americká Sněmovna reprezentantů ve středu po zrychleném projednávání přijala návrh, který by umožnil ve Spojených státech zakázat sociální síť TikTok. Krok vychází z obav, že platformu skrze čínského majitele kontroluje Peking a může ji zneužívat proti Američanům. Sociální síť označuje návrh za protiústavní, podobně jako někteří zákonodárci i experti. Tématu se věnuje také americká CNN.

RECENZE: Apple Vision Pro za 100 tisíc? Úchvatná hračka, ale jen ochutnávka budoucnosti

Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu baví svět. Fanoušci značky s nakousnutým jablkem jsou z nich unešení. Kritičtější uživatelé ale mají smíšené pocity z jejich cenovky nebo jim chybí řada aplikací. Novinku z dílny Applu jsme si vyzkoušeli také. V brýlích jsme sledovali videa, psali si poznámky a rovněž v nich vyrazili na procházku po městě. V recenzi přinášíme naše dojmy a také odpověď na otázku: přináší tohle zařízení budoucnost do našich obýváků a kanceláří?

Slepá ulička Applu za miliardy. Firma končí s vývojem vlastního elektrovozu, důvodů je více

Americká společnost Apple zastavila práci na svém elektrickém autě. Některé zaměstnance z projektu, který začal v roce 2014, přesunula do divize umělé inteligence (AI). Informaci v úterý zveřejnil Apple interně, napsala agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Technologická firma se k ukončení ambiciózního projektu odmítla vyjádřit.

Apple začal prodávat brýle Vision Pro. Mají úchvatný obraz, problém s váhou a aplikacemi

Futuristické brýle od Applu jsou na dosah prvním uživatelům. Americká společnost v pátek spustila předprodeje svého zařízení Vision Pro. Prozatím jen na domácím trhu. Evropa a zbytek světa si musí počkat. Brýle dorazí k zákazníkům na začátku února. Americká média v předstihu obdržela první testovací kousky. Jak si v recenzích vede zařízení s cenovkou atakující sto tisíc korun?

V Česku se rozjíždí elektronická občanka. Jak si nový průkaz totožnosti snadno zprovoznit?

Aplikace elektronického občanského průkazu eDoklady se již objevila v nabídce obchodu Google Play pro zařízení s operačním systémem Android. Pro zařízení Apple zatím dostupná není, stane se tak nejpozději v sobotu, na kdy je plánováno oficiální spuštění služby. Vyplývá to z informací obchodů. Na dostupnost upozornil na síti X Filip Rožánek. Jak si nový průkaz totožnosti za pár minut ve vašem zařízení zprovoznit, se dozvíte v tomto článku.