Apple

Výpis příspěvků ke štítku „Apple“

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

31. prosince 2022 08:24

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.

Muž jel pro kojeneckou výživu, skončil v poutech. Číňané mají dost lockdownů, odpor sílí

20. listopadu 2022 09:38

Sebevraždy, vyhrocené potyčky s policií a také sto tisíc chybějících dělníků v největší světové továrně na iPhony. Čínská strategie nulové tolerance k nákaze COVID-19 si vybírá svou daň. Změny ale tamní úřady podle všeho nechystají. Tento týden byla Pekingská univerzita uzavřena kvůli jedinému odhalenému případu.

CNN: Apple by rád opustil Čínu. Kvůli nestabilitě, politice nulového covidu i Tchaj-wanu

31. července 2022 12:04

Společnost Apple a Čína jsou nerozlučně spjaty už téměř dvě desetiletí. Nejlidnatější země světa se podílí nejen na výrobě drtivé většiny produktů Applu, ale také na značné části prodeje. Pro technologického giganta ale začíná být setrvání v Číně čím dál tím méně výhodné. Poškozují ho čínské covidové restrikce i eskalace situace okolo Tchaj-wanu, informuje web CNN.

GLOSA: Andor „Horst Fuchs“ Šándor si nás namazal na chleba. Mám kryt, mám klid!

26. května 2022 17:58

Andor Šándor je génius. Prostě je. Celé Česko se mu směje za čtvrteční velkolepou tiskovku, na které neoznámil všemi očekávanou kandidaturu na prezidenta, ale místo politické kariéry odstartoval tu teleshoppingovou a prezentoval iBunker, tedy bunkr pro celou rodinu za 350 litrů. S heslem „Mám kryt, mám klid“ (fakt je to oficiální heslo společnosti) vyrazil do boje jako novodobý bezpečnostní Horst Fuchs.

Na Ukrajině se bojuje i o klíčovou komoditu. Proč mají automobilky i Apple obavy o neon?

20. března 2022 06:13

Ukrajina byla před vpádem ruských vojsk největším světovým producentem neonu. Tento vzácný plyn patři ke klíčovým surovinám při výrobě čipů. Ukrajina dodávala na trhy asi polovinu celosvětové spotřeby neonu, a tak nyní hrozí prodloužení nedostatku čipů ve všech odvětvích, kde je tato nenahraditelná součástka zapotřebí. Tedy v elektrotechnickém, ale i automobilovém průmyslu.

Všichni do krytu, hlásí Ukrajincům aplikace. Před výbuchy varuje hlasitou sirénou

15. března 2022 06:56

Ukrajince o útocích, bombách i stavu nebezpečí už několik týdnů informuje speciální aplikace ePoplach. Každý, kdo si ji stáhne, může zadat konkrétní město nebo oblast a podle místa bydliště mu aplikace pravidelně hlásí, jaké ohrožení se blíží nebo probíhá. V případě přímého útoku se na mobilu cca na 10 sekund rozezní siréna a objeví se nápis: Poplach, všichni do úkrytu.

Jděte domů, vyháněla IKEA ruské zákazníky. Před obchody se tvořily obří fronty

5. března 2022 22:44

Kvůli válce na Ukrajině se řada evropských a amerických společností rozhodla přerušit své fungování na ruském trhu. Mezi ně se řadí i řetězec IKEA, který oznámil, že od 5. března uzavře všech 17 prodejen v zemi. Rusové si tak na poslední chvíli chtěli pořídit zásoby levného sortimentu. Tvořily se nekonečné fronty, které dlouho pracovníci obchodu marně rozháněli.

Drama v Amsterdamu: Ozbrojenec držel rukojmí v Applestore, k hlavě jim dával pistoli

23. února 2022 00:30
Aktualizováno

V nizozemském Amsterdamu v úterý večer proběhla policejní akce kvůli přepadení obchodu Applestore. Nebezpečný ozbrojenec v něm držel rukojmí. Na sociálních sítích se již objevila videa z incidentu. Je na nich vidět, kterak muž v maskáčích dává pistoli k hlavě jednomu z přítomných. Policie ho nakonec zneškodnila a nikomu se nic nestalo.

BMW 440i xDrive Gran Coupe: „Emko“ na každodenní používání

21. února 2022 09:11

Snad každý majitel vozu značky BMW se někdy zasnil, jaké by to bylo vlastnit model, který má na motoru onen mystický nápis „M“. Podaří se to jen zlomku těch nejšťastnějších, pro ty ostatní zbývá obligátní M-paket. Mnichovská značka ale nabízí i vozy, které už svou silou ty nejsilnější bavoráky připomínají. Jedním z nich je i 440i xDrive Gran Coupe.