reklama

Nepozorný senior přehlédl odstavená auta, při čelní srážce zabil staršího muže

Jednu z nejtěžších nehod letošního podzimu vyšetřují policisté na Blanensku. V pondělních odpoledních hodinách nedaleko Bořitova zemřel při čelní srážce dvou osobních automobilů jeden z řidičů, hlavní tah z Brna na Svitavy pak byl několik hodin uzavřen.

reklama

Podle předběžných výsledků vyšetřování může za nehodu nepozornost 68letého řidiče, který pozdě zareagoval na dvě stojící auta před ním, z nichž jedno mělo poruchu. Při úhybném manévru pak vjel přes dvojitou plnou čáru do protisměru.

„V protisměrném pruhu se střetl s dalším osobním automobilem, ve kterém následkem srážky zemřel 72letý muž,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Zdravotníci se muže pokusili resuscitovat, přes jejich veškerou snahu ale podlehl vážným zraněním.

Provoz obnovili po třech hodinách

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Michaely Bothové se během nehody zranili další dva lidé. „Muže po ošetření letecky transportovali s podezřením na těžké zranění na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Starší žena měla středně těžká zranění a záchranáři ji taktéž převezli do brněnské nemocnice,“ upřesnila Bothová.

Provoz na frekventovaném hlavním tahu se podařilo obnovit až po více než třech hodinách. Policisté navíc žádají o pomoc veřejnosti při vyšetřování. „K objasnění by nám pomohly kamerové záznamy z projíždějících vozidel, případně svědectví řidičů,“ řekl Malášek. Policisté veškeré důležité informace uvítají na tísňové lince 158.

Tagy:

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Živě
ON-LINE: Basketbalisté s Francouzi prohráli. Cesta za postupem se komplikuje

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec. Čeští basketbalisté odehráli druhý zápas na hrách, ve kterém podlehli Francii.

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

reklama