reklama

Nepozorný senior přehlédl odstavená auta, při čelní srážce zabil staršího muže

Jednu z nejtěžších nehod letošního podzimu vyšetřují policisté na Blanensku. V pondělních odpoledních hodinách nedaleko Bořitova zemřel při čelní srážce dvou osobních automobilů jeden z řidičů, hlavní tah z Brna na Svitavy pak byl několik hodin uzavřen.

reklama

Podle předběžných výsledků vyšetřování může za nehodu nepozornost 68letého řidiče, který pozdě zareagoval na dvě stojící auta před ním, z nichž jedno mělo poruchu. Při úhybném manévru pak vjel přes dvojitou plnou čáru do protisměru.

„V protisměrném pruhu se střetl s dalším osobním automobilem, ve kterém následkem srážky zemřel 72letý muž,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Zdravotníci se muže pokusili resuscitovat, přes jejich veškerou snahu ale podlehl vážným zraněním.

Provoz obnovili po třech hodinách

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Michaely Bothové se během nehody zranili další dva lidé. „Muže po ošetření letecky transportovali s podezřením na těžké zranění na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Starší žena měla středně těžká zranění a záchranáři ji taktéž převezli do brněnské nemocnice,“ upřesnila Bothová.

Provoz na frekventovaném hlavním tahu se podařilo obnovit až po více než třech hodinách. Policisté navíc žádají o pomoc veřejnosti při vyšetřování. „K objasnění by nám pomohly kamerové záznamy z projíždějících vozidel, případně svědectví řidičů,“ řekl Malášek. Policisté veškeré důležité informace uvítají na tísňové lince 158.

K tématu

Tagy: řidič Jihomoravský kraj Blanensko osobní vůz dopravní nehody autonehoda Policie ČR linka 158

Další hlavní zprávy

Fotbal

Sešívaná pohádka v Evropské lize končí. Slavia doma dostala od Arsenalu lekci

Sešívaná pohádka v Evropské lize končí. Slavia doma dostala od Arsenalu lekci

Jeden, dva, tři. Už ve 24. minutě čtvrtfinále Evropské ligy mezi Slavií Praha a londýnským Arsenalem bylo hotovo. Nadějný výsledek ze zápasu na Emirates Stadium (1:1) vyšel vniveč. Gunners třígólové poločasové vedení po přestávce ještě navýšili a vyhráli v Edenu 4:0. V podání svěřenců Jindřicha Trpišovského to v posledních týdnech a měsících byla velká jízda. Ale třetí soupeř z „ostrovů“ v jarní fázi evropské soutěže už byl nad jejich síly.

360°

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

UEFA vnáší do sportu kulturní válku, řekl k rozhodnutí o trestu Ondřeje Kúdely a Glena Kamary bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle něj si Britové pletou Slavii se Spartou a Británie řeší své problémy na úkor hráče, který ani nemusí umět dobře anglicky. A Hrad se svým prohlášením chce podle politika akorát rozdělovat českou společnost.

Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
Případ Kúdela nekončí. Hráče se chystá obvinit policie, hrozí mu půl roku za mřížemi
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama