reklama

Nepozorný senior přehlédl odstavená auta, při čelní srážce zabil staršího muže

Jednu z nejtěžších nehod letošního podzimu vyšetřují policisté na Blanensku. V pondělních odpoledních hodinách nedaleko Bořitova zemřel při čelní srážce dvou osobních automobilů jeden z řidičů, hlavní tah z Brna na Svitavy pak byl několik hodin uzavřen.

reklama

Podle předběžných výsledků vyšetřování může za nehodu nepozornost 68letého řidiče, který pozdě zareagoval na dvě stojící auta před ním, z nichž jedno mělo poruchu. Při úhybném manévru pak vjel přes dvojitou plnou čáru do protisměru.

„V protisměrném pruhu se střetl s dalším osobním automobilem, ve kterém následkem srážky zemřel 72letý muž,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Zdravotníci se muže pokusili resuscitovat, přes jejich veškerou snahu ale podlehl vážným zraněním.

Provoz obnovili po třech hodinách

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Michaely Bothové se během nehody zranili další dva lidé. „Muže po ošetření letecky transportovali s podezřením na těžké zranění na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Starší žena měla středně těžká zranění a záchranáři ji taktéž převezli do brněnské nemocnice,“ upřesnila Bothová.

Provoz na frekventovaném hlavním tahu se podařilo obnovit až po více než třech hodinách. Policisté navíc žádají o pomoc veřejnosti při vyšetřování. „K objasnění by nám pomohly kamerové záznamy z projíždějících vozidel, případně svědectví řidičů,“ řekl Malášek. Policisté veškeré důležité informace uvítají na tísňové lince 158.

K tématu

Tagy: řidič Jihomoravský kraj Blanensko osobní vůz dopravní nehody autonehoda Policie ČR linka 158

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

Nizozemský premiér Mark Rutte v pondělí tvrdě odsoudil „kriminální násilí“, které provázelo víkendové demonstrace proti koronavirovým restrikcím jeho vlády, a označil je podle agentury DPA za „absolutně neakceptovatelné“. Při nepokojích v nizozemských městech se demonstranti střetli s policií. Policie zadržela stovky lidí. Násilné protesty pokračovaly i v pondělí večer.

reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy
Britská mutace koronaviru ochromuje slánskou nemocnici. Nakazil se i očkovaný personál
Hnilička hrubě pochybil a měl by odstoupit i z NSA, říká poslanec Jakub Janda
Další články
reklama
reklama