Nepřestávej milovat, nabádá značka v Olomouci. Deb*lní kruhový objezd, stálo na jiné

V ulicích Olomouce někdo upravil dopravní značku. Kolemjdoucí na ni sice většinou reagují s úsměvem, autorovi ale v případě dopadení hrozí vysoká pokuta.

Nápisem v angličtině „NEVER STOP LOVING“ neznámý vtipálek vylepšil stopku na ulici Hanáckého pluku. Dvojsmyslná značka tak teď nenabádá řidiče pouze k tomu, aby zastavili, ale vlastně všechny kolemjdoucí, aby nepřestali milovat.

Lidé na nezvyklé dopravní značení reagují různě. „Ta značka znamená nepřestávej milovat svůj život a nevlítni do té křižovatky, aby nebylo po tobě,“ řekl v anketě CNN Prima NEWS jeden z dotazovaných. „Myslím, že to není úplně vhodný, ale myšlenka za tím je pěkná,“ uvedl další.

Vulgární nápis u nepovedeného kruhového objezdu

Patrně naštvaný řidič nedávno v jiné ulici profesionálně upravil značku u nově otevřeného, špatně navrženého kruhového objezdu. Na značku napsal „Pozor, deb*lní kruhový objezd“. Řidiči mu dávají za pravdu. „No je to naprosto šílený, mně to připadá nesmyslný,“ popsal nebezpečný kruhový objezd jeden z dotazovaných. Ani po úpravách neřeknou místní této křižovatce jinak než debilní.

Dopravní experti ani policisté ale nemají pro podobnou invenci pochopení. „Musíme se na to dívat také z pohledu zákona. Každé dopravní značení má svůj význam. Pokud ho nějakým zásadním způsobem upravím, jde o protiprávní jednání. Autor by si měl uvědomit, že ho čeká stíhání z porušení zákona,“ zdůraznil dopravní expert BESIP Miroslav Charouz.

Tagy: