reklama

Nepřestávej milovat, nabádá značka v Olomouci. Deb*lní kruhový objezd, stálo na jiné

V ulicích Olomouce někdo upravil dopravní značku. Kolemjdoucí na ni sice většinou reagují s úsměvem, autorovi ale v případě dopadení hrozí vysoká pokuta.

reklama

Nápisem v angličtině „NEVER STOP LOVING“ neznámý vtipálek vylepšil stopku na ulici Hanáckého pluku. Dvojsmyslná značka tak teď nenabádá řidiče pouze k tomu, aby zastavili, ale vlastně všechny kolemjdoucí, aby nepřestali milovat.

Lidé na nezvyklé dopravní značení reagují různě. „Ta značka znamená nepřestávej milovat svůj život a nevlítni do té křižovatky, aby nebylo po tobě,“ řekl v anketě CNN Prima NEWS jeden z dotazovaných. „Myslím, že to není úplně vhodný, ale myšlenka za tím je pěkná,“ uvedl další.

Vulgární nápis u nepovedeného kruhového objezdu

Patrně naštvaný řidič nedávno v jiné ulici profesionálně upravil značku u nově otevřeného, špatně navrženého kruhového objezdu. Na značku napsal „Pozor, deb*lní kruhový objezd“. Řidiči mu dávají za pravdu. „No je to naprosto šílený, mně to připadá nesmyslný,“ popsal nebezpečný kruhový objezd jeden z dotazovaných. Ani po úpravách neřeknou místní této křižovatce jinak než debilní.

Dopravní experti ani policisté ale nemají pro podobnou invenci pochopení. „Musíme se na to dívat také z pohledu zákona. Každé dopravní značení má svůj význam. Pokud ho nějakým zásadním způsobem upravím, jde o protiprávní jednání. Autor by si měl uvědomit, že ho čeká stíhání z porušení zákona,“ zdůraznil dopravní expert BESIP Miroslav Charouz.

Tagy:

Hlavní zprávy

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama