reklama

Nevinné popíjení se zvrtlo v pokus o vraždu. Žena v Šumperku pobodala svého přítele

Policisté v Šumperku vyšetřují pokus o vraždu. Ženě, která pobodala svého přítele, hrozí až 18 let ve vězení. Pobodaný muž skončil ve vážném stavu v nemocnici. Hlavní roli v násilném činu sehrál podle policistů alkohol.

reklama

Dvaačtyřicetiletá žena nejprve v jednom ze šumperských panelových domů popíjela se stejně starým mužem alkohol. Zábava ale později přerostla v krvavou hádku. „Podle dosavadního šetření žena měla nožem zaútočit na svého přítele, kterému způsobila bodnořezná poranění,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž si podle policistů po útoku sám přivolal sanitku a tím si v podstatě zachránil život. „Žena nejprve odmítala, že by na svého přítele zaútočila, ale pak se k činu doznala. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval,“ doplnil Hejtman. Dřív netrestané ženě teď za pokus o vraždu hrozí až osmnáctiletý trest vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování
360°

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, vojáky, policisty, hasiče i lidi starší 60 let. Taková vyhláška by měla platit od 1. března 2022. Je ale možné, že budoucí vláda premiéra Petra Fialy (ODS) takové rozhodnutí zruší. „Může se stát, že nám to pak AntiCovid tým zruší. Já teď ale činím to, co myslím, že je správné,“ vysvětloval končící ministr v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama