reklama

Kácí se v našem lese. Nevíme, kde ta potvora lítá, říká Přenosilová po Štaidlově smrti

Na zesnulého Ladislava Štaidla vzpomínají desítky osobností napříč českým showbyznysem. Vdova po Karlu Svobodovi, s nímž Štaidl úzce spolupracoval, Vendula Pizingerová, si ho vážila pro jeho moudrost i smysl pro humor. Zpěvačka Yvonne Přenosilová zase připomněla, že v poslední době to vypadá, že odchází čím dál více hvězd.

reklama

„V poslední době s hrůzou vidím, jak se kácí v našem lese, a slyšela jsem, že Láďa je těžce nemocný. Netušila jsem, že to takhle skončí, protože byl plný života. Těžce se mi mluví, je to hrozná rána. To šlo tak ráz naráz, Eva Pilarová, Kamila Moučková, všechno moje kamarádky… Teď ještě Láďa, to člověk nenachází slov,“ prohlásila Přenosilová ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vyjádřila se také k příčině Štaidlova úmrtí, k němuž měla přispět nákaza koronavirem. „Nikdo neví, kde ta potvora lítá. De facto ale nevím, na co Láďa zemřel, všichni říkají covid, ale otázka je, zda neměl nějakou jinou nemoc,“ doplnila zpěvačka.

Skladatel Karel Vágner prý vždy obdivoval, že dokázal Štaidl dát dohromady „jevanskou partu“, která byla podle něj velmi silná. „To znamená jeho brácha Jirka, Kája Svoboda, Kája Gott. To bylo dost neprůstřelné. Já si myslím, že spolu dokázali hrozně moc. Láďa, Jirka a Kája jsou teď někde na obláčku a šoupou nožičkama,“ představil si Vágner.

Když se smutnou zprávu dozvěděla, došla herečce Jiřině Bohdalové slova. „Já jsem z toho úplně vyřízená, skutečně jsem to nečekala. Věděla jsem, že je to vážné, ale že to vezme takový konec… Promiňte, ale já o tom nemůžu ani mluvit,“ přiznala.

Jako na obrovského přítele pak na Štaidla vzpomínala vdova po Karlu Svobodovi Vendula Pizingerová. „Byl to hrozně fajn, inteligentní člověk s velkým smyslem pro humor. Měl neuvěřitelnou zásobu židovských vtipů. My jsme vedle sebe dlouhá léta bydleli v Jevanech a měli jsme propojené ploty brankou, takže jsme se navštěvovali,“ popsala Pizingerová.

Tagy:
hudba vzpomínka Jiřina Bohdalová kultura úmrtí hudebník smrt Ladislav Štaidl Yvonne Přenosilová Karel Vágner

Hlavní zprávy

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování
Partie

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek
Partie

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

reklama

Domácí zpravodajství

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama