CNN Prima News Nikola Hurychová
Nikola Hurychová

Nikola Hurychová

Jsem art-director/designer z reklamy, který se rozhodl věnovat propagaci ochrany přírody a zvířat. Založila jsem spolek Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, skrze jehož projekty a kampaně ukazuji spojení mezi světem rostlin a živočichů na jedné planetě a propaguji udržitelný a etický způsob života. *Veškeré články a názory autorky nejsou názory FTV Prima. Autorka přispívá do dobrovolné sekce pod projektem Prima Mazlíček. FTV Prima nenese žádnou editorskou zodpovědnost za vytvořená díla, která nejsou honorována.

Nejnovější příspěvky autora

Společně pro planetu

Ukaž mi, co vyhazuješ a já ti řeknu, kým jsi

Navzdory bezobalovému hnutí zásobujeme nadále českou krajinu tunami odpadu. Velké řetězce místo igelitových sáčků látkové nabízet neplánují. Ministerstvo životního prostředí si v rámci své kampaně Dost bylo plastu přeje, aby k tomu přišly dobrovolně a zákazy neplánuje. Dobrovolně. Aby dobrovolně začali brát v potaz ochranu prostředí pro život nás všech. To by byl sen, kdyby to chtěli všichni dělat, protože jim samotným se chce především chránit přírodu a až na druhém místě to mít levně a pohodlně. Jenže tak to není a proto by bylo fajn ty věci prostě vyškrtnout. Zpoplatnění neprošlo v roce 2017 přes poslance. Achjo.

Společně pro planetu

Kde jinde začít, než u sebe?

Každý den přemýšlím, co můžu ještě udělat, abych pomohla šířit řešení klimatické krize mezi lidi. Na web ProPlanetu.cz jsem sdružila odkazy na všemožné petice a kampaně na ochranu přírody a do sekce #AkceProKlima jsem začala sdružovat příklady dobré praxe z měst v České republice - jak se chovají k údržbě zeleně, jak se dá šetřit vodou, jak můžeme ovlivnit zádrž vody v krajině, co dělat, když pronajímáte zemědělské pozemky, tipy na zero waste a cirkulární obec... Stačí se jen inspirovat a poptat u starosty nebo příslušného odboru na radnici.

Další příspěvky autora

Boj za pravdu o zvířatech v „dobrej lidskej péči”

Cirkusy společně obhajují dobrou lidskou péči o zvířata. Mají co jíst, mají kde spát, mají si s čím hrát. Podle sebe, soudím tebe. My lidé jsme první mezi živočichy, který sám sebe začal chovat ve velkochovech sídlišť, vybavených zařízením na hygienu místo řeky, zařízením na pohyb místo pobytu venku, zařízením na potraviny, místo jedlého lesa. Hezky jsme si to zařídili, že? Dobrovolně jsme se nacpali do klecí o minimálním prostoru místo toho, abychom žili v harmonii s přírodou. Protože je to míň práce a odpovědnosti, víc pohodlí. Není divu, že při pohledu na zvířata, která mají k dispozici stejná zařízení, neshledáváme žádný problém. Nám je přeci lépe v bytě, v bezpečí, se zařízením – kohoutkem na vodu, než u nějakého potůčku. A tak se i klecové chovy hospodářských zvířat obhajují tím, že přeci v těch klecích „mají všechna ta zařízení na vodu, jídlo, zařízení na popelení, zařízení na hřadování...” Mají to prostě všechno zabezpečené a žijí v pohodlí!