reklama
CNN Prima News Nikola Hurychová
Nikola Hurychová

Nikola Hurychová

Jsem art-director/designer z reklamy, který se rozhodl věnovat propagaci ochrany přírody a zvířat. Založila jsem spolek Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, skrze jehož projekty a kampaně ukazuji spojení mezi světem rostlin a živočichů na jedné planetě a propaguji udržitelný a etický způsob života.

Nejnovější příspěvky autora

Ukaž mi, co vyhazuješ a já ti řeknu, kým jsi
Společně pro planetu

Ukaž mi, co vyhazuješ a já ti řeknu, kým jsi

Navzdory bezobalovému hnutí zásobujeme nadále českou krajinu tunami odpadu. Velké řetězce místo igelitových sáčků látkové nabízet neplánují. Ministerstvo životního prostředí si v rámci své kampaně Dost bylo plastu přeje, aby k tomu přišly dobrovolně a zákazy neplánuje. Dobrovolně. Aby dobrovolně začali brát v potaz ochranu prostředí pro život nás všech. To by byl sen, kdyby to chtěli všichni dělat, protože jim samotným se chce především chránit přírodu a až na druhém místě to mít levně a pohodlně. Jenže tak to není a proto by bylo fajn ty věci prostě vyškrtnout. Zpoplatnění neprošlo v roce 2017 přes poslance. Achjo.

Kde jinde začít, než u sebe?
Společně pro planetu

Kde jinde začít, než u sebe?

Každý den přemýšlím, co můžu ještě udělat, abych pomohla šířit řešení klimatické krize mezi lidi. Na web ProPlanetu.cz jsem sdružila odkazy na všemožné petice a kampaně na ochranu přírody a do sekce #AkceProKlima jsem začala sdružovat příklady dobré praxe z měst v České republice - jak se chovají k údržbě zeleně, jak se dá šetřit vodou, jak můžeme ovlivnit zádrž vody v krajině, co dělat, když pronajímáte zemědělské pozemky, tipy na zero waste a cirkulární obec... Stačí se jen inspirovat a poptat u starosty nebo příslušného odboru na radnici.

Další příspěvky autora

reklama