CNN Prima News Nissan Leaf

Nissan Leaf

Výpis příspěvků ke štítku „Nissan Leaf“

Deset let starý elektromobil ujel málo už jako nový. Ojetý se sotva dokodrcá pro rohlíky

Alfou a omegou všech technických parametrů elektromobilů je jejich dojezd. Zatímco nové modely na elektřinu jsou na jedno nabití nezřídka schopny překonat i více než pětisetkilometrovou vzdálenost, starší typy mají někdy problémy i s pětinovou porcí, nehledě na delší dobu nabíjení. Britský novinář si koupil deset let starý elektrický Nissan Leaf, aby zjistil, jak se s jedním z pionýrů mezi elektromobily žije v praxi.

Český internetový obchod prodává historickou jugoslávskou Zastavu na baterky

Už dříve začal internetový obchod Alza nabízet řadu elektromobilů, jako jsou BMW i3s, Jaguar I-PACE nebo třeba Nissan Leaf. Nyní však přišel s něčím jedinečným. Na svém serveru začal prodávat slavné veterány s čistě elektrickým pohonem. Zatímco vzhled vozů zůstal takřka beze změn, technika prošla radikálními proměnami. Ceny startují na částce 639 900 Kč.

Brutální Lamborghini vyměnil za všední elektromobil. Hvězdný fotbalista chce jít příkladem

Fotbalisté mají obecně docela podobný vkus, tedy alespoň co se automobilů týče. Většinou si pořizují sportovní či luxusní vozy se silným motorem a hodně vysokou pořizovací cenou. Obzvláště populární jsou mezi hráči modely jako Bentley Continental GT, Range Rover nebo třeba Lamborghini Urus. Obdobného trendu se dlouhá léta držel i špičkový belgický fotbalista Eden Hazard, jenže teď zcela otočil. Z milionových aut totiž přesedlal do nejprodávanějšího elektromobilu na světě, Nissanu Leaf.