reklama

Noste roušky, nebo vás zmlátíme, hrozí muž na videu. Podle policie to nemyslí vážně

Pražští policisté se zabývali nezvyklým případem. Lidé je totiž upozornili na videozáznam zveřejněný na internetu. Na něm neznámý muž vyhrožoval těm, kteří nenosí roušku. Za nezakrytí dýchacích cest muž na videu sliboval rány pěstí.

reklama

„Ahoj lidičky, dneska jezdíme po Praze. Kontrolujeme, kdo má v MHD a metru roušky,“ začíná hlavní aktér na zveřejněném záznamu a vysvětluje, proč je nošení roušek důležité.

Hned v následujících větách ale přejde k výhrůžkám. „Prostě to začneme mlátit. Vy to neplníte, děláte to schválně a tu vládu nerespektujete, tak si to pak vyřiďte, s kým chcete,“ říká muž s tím, že nemluví jen sám za sebe. Podle jeho vlastních slov je podobně smýšlejících jako on celá skupina.

K tématu

„Noste to, nebo budete dostávat, a myslím to vážně. Je nás asi 50 a jsme rozdělení. Jezdíme Beroun, různě a nekoukáme na to, jestli je to ženská, nebo chlap. Prostě to noste,“ vyzývá Čechy k dodržování povinnosti nosit roušky ve vnitřních prostorech či dopravních prostředcích.

Záznam už podle zjištění CNN Prima NEWS řešila policie. Video zkoumali vyšetřovatelé, kteří se specializují na extremismus. „Kriminalisté prověřováním případu, například výslechem muže nebo zkoumáním záznamu, zjistili, že nebyly naplněny znaky jakéhokoliv trestného činu a případ předali místním orgánům k dořešení,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž podle našich informací zřejmě během výslechu otočil a tvrdil policistům, že šlo jen o recesi. Možná na sebe chtěl pouze upozornit. Kriminalisté každopádně zatím neznají nikoho, kdo by se stal obětí útoku kvůli chybějící roušce. „Hrozba nebyla myšlena vážně a podle mých informací ani nikdo nebyl napaden,“ doplnil Rybanský.

Zatím nejvážnější incident, který začal sporem o roušku, řešili pražští policisté na jaře. Řidič tramvaje tehdy jednoho z cestujících upozornil, aby si zakryl obličej. Místo roušky ale pasažér vytáhl z kapsy nůž a začal ohrožovat ostatní pasažéry. Nakonec zaútočil s nožem v ruce i na přivolanou policejní hlídku a jeden z policistů poté vystřelil ze služební zbraně. Agresivní muž skončil zraněný v nemocnici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama