reklama

Noste roušky, nebo vás zmlátíme, hrozí muž na videu. Podle policie to nemyslí vážně

Pražští policisté se zabývali nezvyklým případem. Lidé je totiž upozornili na videozáznam zveřejněný na internetu. Na něm neznámý muž vyhrožoval těm, kteří nenosí roušku. Za nezakrytí dýchacích cest muž na videu sliboval rány pěstí.

reklama

„Ahoj lidičky, dneska jezdíme po Praze. Kontrolujeme, kdo má v MHD a metru roušky,“ začíná hlavní aktér na zveřejněném záznamu a vysvětluje, proč je nošení roušek důležité.

Hned v následujících větách ale přejde k výhrůžkám. „Prostě to začneme mlátit. Vy to neplníte, děláte to schválně a tu vládu nerespektujete, tak si to pak vyřiďte, s kým chcete,“ říká muž s tím, že nemluví jen sám za sebe. Podle jeho vlastních slov je podobně smýšlejících jako on celá skupina.

K tématu

„Noste to, nebo budete dostávat, a myslím to vážně. Je nás asi 50 a jsme rozdělení. Jezdíme Beroun, různě a nekoukáme na to, jestli je to ženská, nebo chlap. Prostě to noste,“ vyzývá Čechy k dodržování povinnosti nosit roušky ve vnitřních prostorech či dopravních prostředcích.

Záznam už podle zjištění CNN Prima NEWS řešila policie. Video zkoumali vyšetřovatelé, kteří se specializují na extremismus. „Kriminalisté prověřováním případu, například výslechem muže nebo zkoumáním záznamu, zjistili, že nebyly naplněny znaky jakéhokoliv trestného činu a případ předali místním orgánům k dořešení,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž podle našich informací zřejmě během výslechu otočil a tvrdil policistům, že šlo jen o recesi. Možná na sebe chtěl pouze upozornit. Kriminalisté každopádně zatím neznají nikoho, kdo by se stal obětí útoku kvůli chybějící roušce. „Hrozba nebyla myšlena vážně a podle mých informací ani nikdo nebyl napaden,“ doplnil Rybanský.

Zatím nejvážnější incident, který začal sporem o roušku, řešili pražští policisté na jaře. Řidič tramvaje tehdy jednoho z cestujících upozornil, aby si zakryl obličej. Místo roušky ale pasažér vytáhl z kapsy nůž a začal ohrožovat ostatní pasažéry. Nakonec zaútočil s nožem v ruce i na přivolanou policejní hlídku a jeden z policistů poté vystřelil ze služební zbraně. Agresivní muž skončil zraněný v nemocnici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

  • Aktualizováno

V pondělí poprvé od června zasedal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby projednal další postup a opatření kvůli poslednímu vývoji koronavirové pandemie. Šéf resortu vnitra po jednání prohlásil, že ČR má aktuálně druhou nejhorší situaci v EU podle počtu nakažených na 100 tisíc, a že situace je vážná.

reklama
Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?
Komplikace před Roland Garros? Tenistka Plíšková musela skrečovat finále v Římě
Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene
reklama
reklama
Plukovník a šachista, který má porazit koronavirus. Kdo je Roman Prymula?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Státní rozpočet se schodkem 116 miliard? Počítejme s trojnásobkem, varují ekonomové
Ředitelé nemocnic volají po nouzovém stavu, jde o nákup ochranných pomůcek
Další články
reklama
reklama