reklama

Noste roušky, nebo vás zmlátíme, hrozí muž na videu. Podle policie to nemyslí vážně

Pražští policisté se zabývali nezvyklým případem. Lidé je totiž upozornili na videozáznam zveřejněný na internetu. Na něm neznámý muž vyhrožoval těm, kteří nenosí roušku. Za nezakrytí dýchacích cest muž na videu sliboval rány pěstí.

reklama

„Ahoj lidičky, dneska jezdíme po Praze. Kontrolujeme, kdo má v MHD a metru roušky,“ začíná hlavní aktér na zveřejněném záznamu a vysvětluje, proč je nošení roušek důležité.

Hned v následujících větách ale přejde k výhrůžkám. „Prostě to začneme mlátit. Vy to neplníte, děláte to schválně a tu vládu nerespektujete, tak si to pak vyřiďte, s kým chcete,“ říká muž s tím, že nemluví jen sám za sebe. Podle jeho vlastních slov je podobně smýšlejících jako on celá skupina.

„Noste to, nebo budete dostávat, a myslím to vážně. Je nás asi 50 a jsme rozdělení. Jezdíme Beroun, různě a nekoukáme na to, jestli je to ženská, nebo chlap. Prostě to noste,“ vyzývá Čechy k dodržování povinnosti nosit roušky ve vnitřních prostorech či dopravních prostředcích.

Záznam už podle zjištění CNN Prima NEWS řešila policie. Video zkoumali vyšetřovatelé, kteří se specializují na extremismus. „Kriminalisté prověřováním případu, například výslechem muže nebo zkoumáním záznamu, zjistili, že nebyly naplněny znaky jakéhokoliv trestného činu a případ předali místním orgánům k dořešení,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž podle našich informací zřejmě během výslechu otočil a tvrdil policistům, že šlo jen o recesi. Možná na sebe chtěl pouze upozornit. Kriminalisté každopádně zatím neznají nikoho, kdo by se stal obětí útoku kvůli chybějící roušce. „Hrozba nebyla myšlena vážně a podle mých informací ani nikdo nebyl napaden,“ doplnil Rybanský.

Zatím nejvážnější incident, který začal sporem o roušku, řešili pražští policisté na jaře. Řidič tramvaje tehdy jednoho z cestujících upozornil, aby si zakryl obličej. Místo roušky ale pasažér vytáhl z kapsy nůž a začal ohrožovat ostatní pasažéry. Nakonec zaútočil s nožem v ruce i na přivolanou policejní hlídku a jeden z policistů poté vystřelil ze služební zbraně. Agresivní muž skončil zraněný v nemocnici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

Divoká klasika ve Francii: Neymara s Messim chránily štíty, Argentince naháněl fanoušek

Le Classique – nejvyhrocenější zápas ve francouzské Ligue 1. Když se loni na podzim potkal Olympique Marseille s Paris Saint-Germain, padlo pět červených a 10 žlutých karet. Nedělení střetnutí dvou nenávidějících se týmů přineslo bezgólovou remízu a „jen“ jedno vyloučení. Divoko bylo zejména na tribunách. Marseillští fanoušci rozjeli pyroshow a na trávník vrhali všechno, co měli po ruce. Kvůli tomu museli hvězdy Pařížanů Lionela Messiho i Neymara chránit pořadatelé za pomoci štítů.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama