CNN Prima News Nové Dillí

Nové Dillí

Výpis příspěvků ke štítku „Nové Dillí“

V Indii pochopíte, o čem je život a zamilujete se. Prožijte ji všemi smysly s Exclusive Tours

Pokud bychom měli dát radu člověku, který se chystá do Indie, zněla by asi takhle: Nejpozději po návratu nezapomeňte zavřít pusu, protože tady vám spadne brada. Důvodů je asi tak jeden a půl miliardy, stejně jako tu žije lidí. Dobře, přistihli jste nás, mírně jsme si zapřeháněli. Ale skutečně jen maličko. Indie se dá popsat mnoha způsoby, všechno, všecičko je tady intenzivní. Barvy, vůně, chutě... i život sám. Žádné vyprávění vás ale nepřipraví na skutečnou zkušenost, která tu na cestovatele čeká. Tohle jednoduše musíte jen zažít a poznat. Takovou možnost nabízí například Exclusive Tours.

Indie řekla bitcoinu ano, vybere si ale tvrdou daň. Kryptoměny přesto polila živá voda

Indie se v minulosti vůči kryptoměnám stavila odmítavě, teď ale, zdá se, tamní vláda obrací. Jihoasijská země dovolí občanům kryptoměny včetně bitcoinu obchodovat, daň ze zisku ale Nové Dillí nastavilo na vysokých 30 procent. Co dalšího se děje ve světě kryptoměn – to prozradí druhý díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Vypíchli mi oči a chtěli mě hodit psům. Afghánská žena popisuje zvěrstva Tálibánu

Člověk musí žít pod nadvládou Tálibánu, aby si vůbec dokázal představit, jaké peklo prožívají ženy v Afghanistánu. Tvrdí to třiatřicetiletá Khatera, která měla štěstí, že se jí podařilo ze země uprchnout. Nyní se rozhodla v rozhovoru pro televizi News18 otevřeně promluvit o hrůzách, které tálibánci páchají na ženách. „Bojovníci nás nejprve mučí a poté za trest hodí psům. Krmí je našimi těly,“ popsala.

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.

Demonstranti v Indii spálili plakáty Rihanny a Grety: Jejich vměšování nebudeme tolerovat

Demonstranti v Indii spálili plakáty ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpěvačky Rihanny poté, co obě vyjádřily podporu tamním farmářům. Ti už několik měsíců protestují a požadují, aby vláda stáhla tři nové zákony přijaté kabinetem premiéra Naréndry Módího v září loňského roku. Tyto zemědělské zákony podle nich poškodí jejich živobytí a nahrávají velkým soukromým kupcům zemědělských produktů.