CNN Prima News Nové Dillí

Nové Dillí

Výpis příspěvků ke štítku „Nové Dillí“

Indie řekla bitcoinu ano, vybere si ale tvrdou daň. Kryptoměny přesto polila živá voda

9. února 2022 16:00

Indie se v minulosti vůči kryptoměnám stavila odmítavě, teď ale, zdá se, tamní vláda obrací. Jihoasijská země dovolí občanům kryptoměny včetně bitcoinu obchodovat, daň ze zisku ale Nové Dillí nastavilo na vysokých 30 procent. Co dalšího se děje ve světě kryptoměn – to prozradí druhý díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Vypíchli mi oči a chtěli mě hodit psům. Afghánská žena popisuje zvěrstva Tálibánu

28. srpna 2021 07:04

Člověk musí žít pod nadvládou Tálibánu, aby si vůbec dokázal představit, jaké peklo prožívají ženy v Afghanistánu. Tvrdí to třiatřicetiletá Khatera, která měla štěstí, že se jí podařilo ze země uprchnout. Nyní se rozhodla v rozhovoru pro televizi News18 otevřeně promluvit o hrůzách, které tálibánci páchají na ženách. „Bojovníci nás nejprve mučí a poté za trest hodí psům. Krmí je našimi těly,“ popsala.

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

26. dubna 2021 20:01

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.

Demonstranti v Indii spálili plakáty Rihanny a Grety: Jejich vměšování nebudeme tolerovat

5. února 2021 16:36

Demonstranti v Indii spálili plakáty ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpěvačky Rihanny poté, co obě vyjádřily podporu tamním farmářům. Ti už několik měsíců protestují a požadují, aby vláda stáhla tři nové zákony přijaté kabinetem premiéra Naréndry Módího v září loňského roku. Tyto zemědělské zákony podle nich poškodí jejich živobytí a nahrávají velkým soukromým kupcům zemědělských produktů.

Až půl roku vězení za nepoužívání koronavirové aplikace. V Indii jde o povinnost

7. května 2020 15:58

Občané i návštěvníci indického města Noida mají povinnost používat mobilní trasovací aplikaci vyvinutou indickou vládou pro sledování šíření koronavirové nákazy. V případě, že si ji nenainstalují do telefonu ani po upozornění ze strany policie či úřadů, hrozí lidem pokuta nebo až půl roku ve vězení. Informoval o tom web Indian Express.