reklama

Nové emotikony: Těhotný muž, král bez určení pohlaví či potřesení rukou na 15 způsobů

Genderově inkluzivní osoba s korunou, potřesení rukou na 15 možných způsobů podle barev kůže, ale i těhotný muž a těhotná osoba. Takových emotikonů se možná v nadcházejících měsících dočkáme. Zmíněné ikonky totiž patří mezi kandidáty na přidání do nové verze emotikonů, které využívá řada sociálních sítí.

reklama

Snad nejvíce v návrhu nových znaků vytvořených pod hlavičkou Emojipedia zaujmou dvě postavy s těhotenským bříškem. Jeden je totiž muž, což je patrné podle kníru a krátkých vlasů. Druhá postava je uváděna jako „těhotná osoba“.

Přidáním inkluzivních emotikonů jejich tvůrci myslí na LGBT+ komunitu, neboť těhotenství je možné například u transgender osob, případně i u těch, kteří se označují jako nebinární.

Kromě toho jsou v balíčku hlavních kandidátů na nové emotikony, které bychom již v příštím roce mohli vidět na sociálních sítích a komunikačních aplikacích, také gesta tvořená pomocí rukou, a to hned v několika různých barvách podle rasy. Jde například o podání ruky, ukázání prstem či vytvoření srdíčka končetinami.

Barva kůže stojí za řadou variant

Variabilita u gest podle barvy kůže není nic nového. Komplikovaně ovšem působí například různé kombinace podání rukou. Aby se všechny různě barevné ruce dotkly a nebyly vynechány, museli tvůrci vytvořit hned 15 variant.

Barva pleti hraje hlavní roli i u emotikonu hlavy s korunou. I zde je hned šest různých variant od žluté přes bílou až po černou. Přímo u tohoto znaku navíc tvůrci uvádějí, že je genderově inkluzivní. Má sloužit jako alternativa pro emotikon jak prince, tak princezny.

Mezi další velmi zvažované emoji znaky patří například roztékající se smajlík či smajlík, který rukou salutuje. Kromě toho zde jsou například mořský korál, téměř vybitá baterie, diskokoule nebo emotikon značící kousání se do rtu.

Kdy na nové emotikony dojde?

Ještě není definitivně potvrzeno, že zmíněné nové ikonky půjdou do provozu. Finální verze Emoji 14.0 totiž vyjde na povrch až v září tohoto roku.

Harmonogram uvolňování emotikonů dále obsahuje období od října do prosince letošního roku, kdy se začne pracovat na podpoře definitivní verze nových znaků. A dočkat bychom se jich na sociálních sítích a komunikačních aplikacích mohli v průběhu příštího roku.

O výběru nových emotikonů také hlasovali uživatelé na internetu. Ti mohli do 17. července vyjádřit podporu některému ze znaků. Na prvním místě se nakonec umístil roztékající se smajlík. Pomyslnou stříbrnou medaili získal smajlík zakrývající si rukama své oči, „bronz“ si zajistil salutující smajlík. Například těhotný muž se umístil na šestém místě.

Tagy:

Hlavní zprávy

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR
Koronavirus

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

 • Aktualizováno
 • České hygienické stanice odhalily první nákazu mutace koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. CNN Prima NEWS to potvrdil mluvčí rezortu zdravotnictví Daniel Köppl. Mělo by jít o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj, informoval na Twitteru premiér Andrej Babiš.

  Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn
  Rozhovor

  Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

  Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

  Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

  Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

  Maye Musk: Tohle je víc, než o čem jsem kdy snila, říká matka slavných synů

  Maye Musk je úspěšná podnikatelka, modelka a také máma tří úspěšných dětí včetně byznysmena a zakladatele společnosti SpaceX Elona Muska. Investice do jejich i svého vzdělání považuje za ty nejdůležitější. Velkým tématem je pro ni jako pro dietoložku také zdraví a zdravá strava. Pro Vogue CS se fotila v modelech DressX, značky digitální módy, se kterou spolupracuje – během své dlouhé modelingové kariéry zažila analogové focení, přechod na digitální přístroje a nyní i digitální oděvy. Jak sama říká, vše nové a futuristické ji baví, takže také sama inciovala focení, kdy svůj výsledný vzhled viděla až na samotných fotografiích.

  Válkovo kladivo na covid: Nařídit, poručit, pokutovat a cílená opatření místo plošných

  Dosavadní vláda bojovala s covidem prostřednictvím plošných opatření, jejichž dodržování ale nebyla dostatečně kontrolována. To se má s nástupem nového kabinetu změnit. „Cílená opatření jsou vždycky efektivnější než ta plošná,“ tvrdí designovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro portál iDnes.cz. Jak chce zlepšit práci hygieniků a proč chce obnovit uznávání PCR testů?

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

  Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

  Zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci či Noc nevěsty. Oblíbená herečka zemřela

  V úterý 23. listopadu zasáhla nejen šumperské divadlo smutná zpráva. V 85 letech zemřela dlouholetá členka místní činohry Jaroslava Vysloužilová-Wanieková. Ačkoliv více než 40 let zasvětila právě Divadlu Šumperk, diváci si jí mohli všimnout i v řadě filmových rolí, například ve snímcích Všichni dobří rodáci nebo Noc nevěsty. O její smrti informovalo vedení divadla.

  Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

  V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

  reklama