reklama

Nové emotikony: Těhotný muž, král bez určení pohlaví či potřesení rukou na 15 způsobů

Genderově inkluzivní osoba s korunou, potřesení rukou na 15 možných způsobů podle barev kůže, ale i těhotný muž a těhotná osoba. Takových emotikonů se možná v nadcházejících měsících dočkáme. Zmíněné ikonky totiž patří mezi kandidáty na přidání do nové verze emotikonů, které využívá řada sociálních sítí.

reklama

Snad nejvíce v návrhu nových znaků vytvořených pod hlavičkou Emojipedia zaujmou dvě postavy s těhotenským bříškem. Jeden je totiž muž, což je patrné podle kníru a krátkých vlasů. Druhá postava je uváděna jako „těhotná osoba“.

Přidáním inkluzivních emotikonů jejich tvůrci myslí na LGBT+ komunitu, neboť těhotenství je možné například u transgender osob, případně i u těch, kteří se označují jako nebinární.

Kromě toho jsou v balíčku hlavních kandidátů na nové emotikony, které bychom již v příštím roce mohli vidět na sociálních sítích a komunikačních aplikacích, také gesta tvořená pomocí rukou, a to hned v několika různých barvách podle rasy. Jde například o podání ruky, ukázání prstem či vytvoření srdíčka končetinami.

Barva kůže stojí za řadou variant

Variabilita u gest podle barvy kůže není nic nového. Komplikovaně ovšem působí například různé kombinace podání rukou. Aby se všechny různě barevné ruce dotkly a nebyly vynechány, museli tvůrci vytvořit hned 15 variant.

Barva pleti hraje hlavní roli i u emotikonu hlavy s korunou. I zde je hned šest různých variant od žluté přes bílou až po černou. Přímo u tohoto znaku navíc tvůrci uvádějí, že je genderově inkluzivní. Má sloužit jako alternativa pro emotikon jak prince, tak princezny.

Mezi další velmi zvažované emoji znaky patří například roztékající se smajlík či smajlík, který rukou salutuje. Kromě toho zde jsou například mořský korál, téměř vybitá baterie, diskokoule nebo emotikon značící kousání se do rtu.

Kdy na nové emotikony dojde?

Ještě není definitivně potvrzeno, že zmíněné nové ikonky půjdou do provozu. Finální verze Emoji 14.0 totiž vyjde na povrch až v září tohoto roku.

Harmonogram uvolňování emotikonů dále obsahuje období od října do prosince letošního roku, kdy se začne pracovat na podpoře definitivní verze nových znaků. A dočkat bychom se jich na sociálních sítích a komunikačních aplikacích mohli v průběhu příštího roku.

O výběru nových emotikonů také hlasovali uživatelé na internetu. Ti mohli do 17. července vyjádřit podporu některému ze znaků. Na prvním místě se nakonec umístil roztékající se smajlík. Pomyslnou stříbrnou medaili získal smajlík zakrývající si rukama své oči, „bronz“ si zajistil salutující smajlík. Například těhotný muž se umístil na šestém místě.

Tagy:
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta

Olympijské hry v Tokiu pokračují po pátečním slavnostním ceremoniálu svým druhým dnem. Turnaj končí pro české kvarteto v ženské štafetě, je mimo postupující osmičku. Tenistka Barbora Krejčíková po zranění své soupeřky naopak postupuje dál ve dvouhře, vítězství nakonec urvala i Markéta Vondroušová. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině. Nakonec ovšem neuspěl. První zlatou medaili v Tokiu bere Čína. Získala ji pro ni střelkyně Jang Čchien.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

reklama

Domácí zpravodajství

Mladík z Prahy vyhrožoval, že najede autem do lidí. Hrozí mu tři roky

Mladík z Prahy podle policie vyhrožoval na sociálních sítích, že najede autem do lidí. Policie podezřelého dopadla 17. července a skončil ve vazbě. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tři roky vězení. Co muže k výhrůžkám vedlo, zatím policie neví.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama