reklama

Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

/ fotografií

Britská královská rodina ve středu publikovala dosud nezveřejněné fotografie prince Philipa, který zemřel minulý pátek v nedožitých sto letech. Umístila je na svůj Facebook. Snímky zachycují vévodu z Edinburghu se sedmi pravnoučaty, na koni či se ženou.

reklama

„Členové královské rodiny dnes (ve středu) zveřejnili fotografie vévody z Edinburghu, na kterého vzpomínají jako na otce, dědečka a pradědečka,“ napsala královská rodina na Facebook.

Na jednom ze snímků z roku 2018 sedí princ Philip s královnou Alžbětou II. v obležení sedmi z jejich pravnoučat. Fotografii tehdy pořídila vévodkyně z Cambridge Kate na zámku Balmoral ve Skotsku.

K tématu

Mezi pravnoučaty na fotce je například i dcera vévody a vévodkyně z Cambridge princezna Charlotte s bratrem princem Georgem. Oba stojí či sedí po boku panovníků. Na fotce je pravnučka Savannah se sestrou Islou a princezny Lena a Mia. Všechny jsou vnučkami královniny jediné dcery Anny.

Na snímku královna drží v náručí i malého prince Luise, syna vévody a vévodkyně z Cambridge – Wiliama a Kate. Královna má celkem deset pravnoučat.

Další fotografie připomínají prince Philipa jako otce. Jeden ze snímků zachycuje vévodu z Edinburghu a mladého prince Charlese z Walesu při zápasu v koňském pólu.

Pohřbu se zúčastní zhruba 30 lidí

Princ Philip zemřel 9. dubna v 99 letech na hradě Windsor. Po boku královny stál 69 let. Jeho pohřeb se uskuteční v sobotu v kapli svatého Jiří rovněž ve Windsoru.

K tématu

Smutečního obřadu se podle informací na webu Sky News zúčastní kvůli koronavirové pandemii zhruba 30 lidí, mezi nimi i vnuk princ Harry. Na pohřeb ale přijede bez své ženy Meghan, které z důvodu těhotenství nebylo doporučeno cestovat letadlem.

Královna Alžběta II. se již v úterý, tedy čtyři dny po smrti manžela, vrátila ke královským povinnostem, jak informovala agentura Reuters. Stalo se tak při příležitosti odstoupení Earla Peela z pozice nejvyššího komorníka britské královské rodiny.

Královská rodina na společné fotografii
Královská rodina na společné fotografii
Zdroj: The Royal Family

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Američané, kteří dostali dvě dávky vakcíny proti koronaviru, už nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy, rozhodlo ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Půjde Česko ve šlépějích USA? Odborníci jsou pro. Epidemiolog Petr Smejkal z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která radí ministerstvu zdravotnictví, CNN Prima NEWS řekl, kdy by se takové výhody mohly zavést.

Povodně nehrozí. Hladiny řek klesají, druhý stupeň má na Plzeňsku už jen Úhlava
PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?
V pokoji hotelu nainstaloval kameru a sledoval ženu. Zaměstnanci hrozí dva roky vězení
Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Další články
reklama
reklama