reklama

Nové venkovní koupaliště v Ústí nad Labem: Zaplavete si tam jen za přísných hygienických podmínek

Po téměř šesti letech se v Ústí nad Labem v části Klíše otevírá nové venkovní koupaliště. Navzdory koronavirové epidemii se magistrát rozhodl investici za více než 110 milionů korun dokončit a už dnes si tam mohou zaplavat první návštěvníci. Samozřejmě za přísných hygienických podmínek.

reklama

Areál koupaliště se kvůli havarijnímu stavu bazénů zavřel v roce 2014. Jeho oprava vyšla na 112 milionů korun. Původně se měl otevřít v březnu, termín se ale posunul kvůli dokončení oprav vadné bazénové technologie a potrubí. „Doplňovala se tady závlaha, doplňovala se pítka, řešila se technologie, která zabezpečuje samostatná čerpadla, zařízení, potrubí,“ uvedla členka hnutí UFO Věra Nechybová.

Koupaliště se otevře v pondělí ve 14 hodin. Kromě lákadel jako velké skluzavky, masážní lavice nebo vířivky ale čekají na návštěvníky i hygienická opatření. Na všech provozovnách jsou vyhovující vzorky bazénových vod. Situaci kolem koronaviru berou podle slov Davida Zicha, zodpovědného vedoucího za bazény a koupaliště, provozovatelé samozřejmě velice vážně. Na strategicky důležitých místech se instalovaly i zásobníky s dezinfekcí.

Přímo u řeky Labe v Ústí nad Labem se v úterý otevře také, poprvé v tomto roce, termální koupaliště. Otevřeno bude mít každý den od devíti hodin ráno do osmi hodin do večera. A právě tam, stejně jako na dalších koupalištích po celé republice, platí, že lidé se po areálu musí pohybovat pouze s rouškou. Na dece nebo při koupání ji mohou mít sundanou.

Další hlavní zprávy

Sport

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize
Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta
Další články
reklama
reklama