reklama

Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

Web amerického týdeníku The New Yorker zveřejnil exkluzivní záběry zevnitř budovy Kongresu v době, kdy na ni útočili fanatičtí přívrženci Donalda Trumpa. Záběry, které posléze převzala přední americká média, ilustrují, že střety uvnitř Kapitolu byly bouřlivější, než se dosud vědělo.

reklama

Ve videu se desítky demonstrantů valí chodbami Kapitolu a skandují hesla, z nichž je patrné, že Trump v jejich srdci listopadové volby určitě neprohrál. Přítomných policistů v Kapitolu je málo, přesto se reakce jednotlivých příslušníků bezpečnostních složek liší. Někteří se snaží protestující zastavit, jiní jen nečinně přihlížejí nebo s demonstranty rozmlouvají.

Fanatický dav posléze oblehne obě komory parlamentu, kde vedoucí postava útoku (šaman s rohy, o kterém jsme psali ZDE) instruuje megafonem ostatní účastníky vloupání. Zasedání protestujících pokračuje dokonce i ve chvíli, kdy na místo dorazí desítky příslušníků bezpečnostních složek. Z videa je patrné, že mnozí protestující a příznivci konspirací vyznávají jakousi pokroucenou křesťanskou víru.

Až ve chvíli, kdy do Kapitolu dorazí ozbrojená národní garda, dochází k násilným střetům. Strážci nakonec protestující vytlačí ven z budovy do parku National Mall.

K tématu

Tagy: útok Kongres Joe Biden video USA Donald Trump Kapitol

Další hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění
Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
Evropským autem roku 2021 je Toyota Yaris. Škoda Octavia neměla šanci
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům
Další články
reklama
reklama