reklama

Nový dokument o Schumacherovi. Dozví se svět, co je s bývalým pilotem sedm let od nehody?

Útržkovité zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera by mohly nahradit daleko konkrétnější informace. Rodina legendy motorsportu totiž v rámci připravovaného dokumentu nabídla tvůrcům vzácné záběry bývalého pilota. Před měsícem tomu bylo sedm let, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, při které si vážně poranil hlavu.

reklama

Na veřejnosti ho naposledy mohli vidět lidé, kteří se na konci prosince roku 2013 nacházeli ve francouzských Alpách. Právě zde Schumacher při lyžování tvrdě upadl hlavou na kámen a vážně si poranil mozek.

Od té doby se veřejnost dozvěděla zhruba toto – německý šampion se nacházel šest měsíců v kómatu, absolvoval mnoho operací a přežil jen díky péči, která vyšla na desítky milionů korun. Ale jak moc plnohodnotný život Schumacher nyní má? To doposud pořádně věděla jen rodina spolu s dobrými přáteli. Ale teď se nejbližší rozhodli do venkovního světa propustit možná trochu více informací.

Chystá se totiž dokument s názvem „Schumacher“ a rodina odsouhlasila, že pro snímek poskytne i doposud neviděné soukromé nahrávky. Film si vzali na starost němečtí filmaři Michael Wech a Hanns Bruno Kammertons. Vznik projektu byl opožděn vinou pandemie koronaviru.

V dokumentu figuruje Schumacherova žena Corinna, jeho otec Rolf a děti – dcera Gina-Maria se synem Mickem, který si v letošním roce odbude premiéru ve formuli 1 ve voze týmu Haas.

„Film zachycuje Michaelovu působivou kariéru, ale také mnoho aspektů tohoto komplexního muže. Nemilosrdný a odvážný jezdec formule 1, ambiciózní sportovec, vynikající mechanik s jedinečným technickým vkusem, spolehlivý týmový hráč a milující muž od rodiny,“ uvedla Sabine Kehmová, mluvčí jezdce, jenž největší část kariéry spojil se stájí Ferrari.

Právě v tomto týmu mu šéfoval Jean Todt, který je jednou z vyvolených osob, které mohou Schumachera navštěvovat v Ženevě, kde je 52letý Němec pravděpodobně upoután na lůžko. Loni na podzim aspoň částečně přiblížil, jak se jeho někdejšímu fenomenálnímu závodníkovi daří.

„Michaela vídám jednou, dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ řekl 74letý Todt pro televizi RTL. Podle jeho slov například Schumacher dokáže vnímat počínání svého syna Micka. „O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal.

Schumacherova manželka Corinna uvedla, že se spolu s celou rodinou snažila být diskrétní ohledně zdraví svého muže na jeho vlastní žádost. Společně ale později kývli na natáčení dokumentu. Koproducent filmu Benjamin Seikel si toho nesmírně váží. „Jsme nadšeni, že jsme mohli mít důvěryhodnou spolupráci s rodinou a managmentem Michaela Schumachera,“ uvedl.

A kdy mohou snímek zhlédnout diváci? To tvůrci zatím nesdělili a žádají o trpělivost.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama