reklama

Nový dokument o Schumacherovi. Dozví se svět, co je s bývalým pilotem sedm let od nehody?

Rodina Michaela Schumachera svolila ke vzniku jedinečného filmu o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1.
Zdroj: Profimedia.cz

Útržkovité zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera by mohly nahradit daleko konkrétnější informace. Rodina legendy motorsportu totiž v rámci připravovaného dokumentu nabídla tvůrcům vzácné záběry bývalého pilota. Před měsícem tomu bylo sedm let, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, při které si vážně poranil hlavu.

reklama

Na veřejnosti ho naposledy mohli vidět lidé, kteří se na konci prosince roku 2013 nacházeli ve francouzských Alpách. Právě zde Schumacher při lyžování tvrdě upadl hlavou na kámen a vážně si poranil mozek.

Od té doby se veřejnost dozvěděla zhruba toto – německý šampion se nacházel šest měsíců v kómatu, absolvoval mnoho operací a přežil jen díky péči, která vyšla na desítky milionů korun. Ale jak moc plnohodnotný život Schumacher nyní má? To doposud pořádně věděla jen rodina spolu s dobrými přáteli. Ale teď se nejbližší rozhodli do venkovního světa propustit možná trochu více informací.

Chystá se totiž dokument s názvem „Schumacher“ a rodina odsouhlasila, že pro snímek poskytne i doposud neviděné soukromé nahrávky. Film si vzali na starost němečtí filmaři Michael Wech a Hanns Bruno Kammertons. Vznik projektu byl opožděn vinou pandemie koronaviru.

K tématu

V dokumentu figuruje Schumacherova žena Corinna, jeho otec Rolf a děti – dcera Gina-Maria se synem Mickem, který si v letošním roce odbude premiéru ve formuli 1 ve voze týmu Haas.

„Film zachycuje Michaelovu působivou kariéru, ale také mnoho aspektů tohoto komplexního muže. Nemilosrdný a odvážný jezdec formule 1, ambiciózní sportovec, vynikající mechanik s jedinečným technickým vkusem, spolehlivý týmový hráč a milující muž od rodiny,“ uvedla Sabine Kehmová, mluvčí jezdce, jenž největší část kariéry spojil se stájí Ferrari.

Právě v tomto týmu mu šéfoval Jean Todt, který je jednou z vyvolených osob, které mohou Schumachera navštěvovat v Ženevě, kde je 52letý Němec pravděpodobně upoután na lůžko. Loni na podzim aspoň částečně přiblížil, jak se jeho někdejšímu fenomenálnímu závodníkovi daří.

„Michaela vídám jednou, dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ řekl 74letý Todt pro televizi RTL. Podle jeho slov například Schumacher dokáže vnímat počínání svého syna Micka. „O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal.

Jean Todt s Michaelem Schumacherem zažili ve Ferrari veleúspěšné roky
Jean Todt s Michaelem Schumacherem zažili ve Ferrari veleúspěšné roky
Zdroj: Profimedia

Schumacherova manželka Corinna uvedla, že se spolu s celou rodinou snažila být diskrétní ohledně zdraví svého muže na jeho vlastní žádost. Společně ale později kývli na natáčení dokumentu. Koproducent filmu Benjamin Seikel si toho nesmírně váží. „Jsme nadšeni, že jsme mohli mít důvěryhodnou spolupráci s rodinou a managmentem Michaela Schumachera,“ uvedl.

A kdy mohou snímek zhlédnout diváci? To tvůrci zatím nesdělili a žádají o trpělivost.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama