Nový dokument o Schumacherovi. Dozví se svět, co je s bývalým pilotem sedm let od nehody?

Útržkovité zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera by mohly nahradit daleko konkrétnější informace. Rodina legendy motorsportu totiž v rámci připravovaného dokumentu nabídla tvůrcům vzácné záběry bývalého pilota. Před měsícem tomu bylo sedm let, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, při které si vážně poranil hlavu.

Na veřejnosti ho naposledy mohli vidět lidé, kteří se na konci prosince roku 2013 nacházeli ve francouzských Alpách. Právě zde Schumacher při lyžování tvrdě upadl hlavou na kámen a vážně si poranil mozek.

Od té doby se veřejnost dozvěděla zhruba toto – německý šampion se nacházel šest měsíců v kómatu, absolvoval mnoho operací a přežil jen díky péči, která vyšla na desítky milionů korun. Ale jak moc plnohodnotný život Schumacher nyní má? To doposud pořádně věděla jen rodina spolu s dobrými přáteli. Ale teď se nejbližší rozhodli do venkovního světa propustit možná trochu více informací.

Chystá se totiž dokument s názvem „Schumacher“ a rodina odsouhlasila, že pro snímek poskytne i doposud neviděné soukromé nahrávky. Film si vzali na starost němečtí filmaři Michael Wech a Hanns Bruno Kammertons. Vznik projektu byl opožděn vinou pandemie koronaviru.

V dokumentu figuruje Schumacherova žena Corinna, jeho otec Rolf a děti – dcera Gina-Maria se synem Mickem, který si v letošním roce odbude premiéru ve formuli 1 ve voze týmu Haas.

„Film zachycuje Michaelovu působivou kariéru, ale také mnoho aspektů tohoto komplexního muže. Nemilosrdný a odvážný jezdec formule 1, ambiciózní sportovec, vynikající mechanik s jedinečným technickým vkusem, spolehlivý týmový hráč a milující muž od rodiny,“ uvedla Sabine Kehmová, mluvčí jezdce, jenž největší část kariéry spojil se stájí Ferrari.

Právě v tomto týmu mu šéfoval Jean Todt, který je jednou z vyvolených osob, které mohou Schumachera navštěvovat v Ženevě, kde je 52letý Němec pravděpodobně upoután na lůžko. Loni na podzim aspoň částečně přiblížil, jak se jeho někdejšímu fenomenálnímu závodníkovi daří.

„Michaela vídám jednou, dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ řekl 74letý Todt pro televizi RTL. Podle jeho slov například Schumacher dokáže vnímat počínání svého syna Micka. „O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal.

Schumacherova manželka Corinna uvedla, že se spolu s celou rodinou snažila být diskrétní ohledně zdraví svého muže na jeho vlastní žádost. Společně ale později kývli na natáčení dokumentu. Koproducent filmu Benjamin Seikel si toho nesmírně váží. „Jsme nadšeni, že jsme mohli mít důvěryhodnou spolupráci s rodinou a managmentem Michaela Schumachera,“ uvedl.

A kdy mohou snímek zhlédnout diváci? To tvůrci zatím nesdělili a žádají o trpělivost.

Tagy: