reklama

Nový dokument o Schumacherovi. Dozví se svět, co je s bývalým pilotem sedm let od nehody?

Útržkovité zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera by mohly nahradit daleko konkrétnější informace. Rodina legendy motorsportu totiž v rámci připravovaného dokumentu nabídla tvůrcům vzácné záběry bývalého pilota. Před měsícem tomu bylo sedm let, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, při které si vážně poranil hlavu.

reklama

Na veřejnosti ho naposledy mohli vidět lidé, kteří se na konci prosince roku 2013 nacházeli ve francouzských Alpách. Právě zde Schumacher při lyžování tvrdě upadl hlavou na kámen a vážně si poranil mozek.

Od té doby se veřejnost dozvěděla zhruba toto – německý šampion se nacházel šest měsíců v kómatu, absolvoval mnoho operací a přežil jen díky péči, která vyšla na desítky milionů korun. Ale jak moc plnohodnotný život Schumacher nyní má? To doposud pořádně věděla jen rodina spolu s dobrými přáteli. Ale teď se nejbližší rozhodli do venkovního světa propustit možná trochu více informací.

Chystá se totiž dokument s názvem „Schumacher“ a rodina odsouhlasila, že pro snímek poskytne i doposud neviděné soukromé nahrávky. Film si vzali na starost němečtí filmaři Michael Wech a Hanns Bruno Kammertons. Vznik projektu byl opožděn vinou pandemie koronaviru.

V dokumentu figuruje Schumacherova žena Corinna, jeho otec Rolf a děti – dcera Gina-Maria se synem Mickem, který si v letošním roce odbude premiéru ve formuli 1 ve voze týmu Haas.

„Film zachycuje Michaelovu působivou kariéru, ale také mnoho aspektů tohoto komplexního muže. Nemilosrdný a odvážný jezdec formule 1, ambiciózní sportovec, vynikající mechanik s jedinečným technickým vkusem, spolehlivý týmový hráč a milující muž od rodiny,“ uvedla Sabine Kehmová, mluvčí jezdce, jenž největší část kariéry spojil se stájí Ferrari.

Právě v tomto týmu mu šéfoval Jean Todt, který je jednou z vyvolených osob, které mohou Schumachera navštěvovat v Ženevě, kde je 52letý Němec pravděpodobně upoután na lůžko. Loni na podzim aspoň částečně přiblížil, jak se jeho někdejšímu fenomenálnímu závodníkovi daří.

„Michaela vídám jednou, dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ řekl 74letý Todt pro televizi RTL. Podle jeho slov například Schumacher dokáže vnímat počínání svého syna Micka. „O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal.

Schumacherova manželka Corinna uvedla, že se spolu s celou rodinou snažila být diskrétní ohledně zdraví svého muže na jeho vlastní žádost. Společně ale později kývli na natáčení dokumentu. Koproducent filmu Benjamin Seikel si toho nesmírně váží. „Jsme nadšeni, že jsme mohli mít důvěryhodnou spolupráci s rodinou a managmentem Michaela Schumachera,“ uvedl.

A kdy mohou snímek zhlédnout diváci? To tvůrci zatím nesdělili a žádají o trpělivost.

Tagy:

Hlavní zprávy

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert
Doprava

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Věda je za otloukánka, kritizuje vládu ekonom. Podpora často roste pomaleji než inflace

Podpora vědy a výzkumu by měla být jednou ze zásadních priorit českého národního zájmu. Mluví o ní ekonomové a řada politických stran včetně vládního hnutí ANO ji zařazuje do svého programu. Premiér Andrej Babiš by chtěl do roku 2025, aby výdaje na vědu tvořily 2,5 % HDP. Skládání rozpočtů, které má hnutí ANO již sedmým rokem na starosti, v minulosti podpoře vědy ale příliš nepřálo – vědci si museli podle ekonoma Štěpána Křečka peníze od vlády tvrdě vybojovat.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kvalita vajíček s věkem klesá. Stále více žen si je nechává pro jistotu zamrazit

Stovky žen si nechávají každoročně zamrazit svá vajíčka na klinikách asistované reprodukce. Důvody jsou různé. Některé si tak chtějí „pojistit“ mateřství, které odkládají, jiné podstupují zákrok kvůli zdravotním potížím, například z důvodu léčby rakoviny. Co všechno musí žena, která si chce nechat zamrazit svá vajíčka, podstoupit a jaké jsou šance na otěhotnění? Na to se CNN Prima NEWS zeptala odborníka na asistovanou reprodukci Štěpána Machače.

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CTV). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Dovolená na lyžích skončila tragicky. Po pádu došlo u Nikol k poranění mozku

Úrazy mozku patří mezi ty nejzávažnější. Léčba bývá dlouhodobá a s nejistými výsledky. Osmnáctileté Nikol se změnil život na dovolené na lyžích. Přestože byla zdatná lyžařka, ošklivý pád způsobil rozsáhlé poškození mozku. Přestože lékaři byli velmi skeptičtí, Nikol svůj boj nevzdala. Musela však podstoupit několik operací a následovaly měsíce rehabilitací. Nikolin příběh vypráví pro CNN Prima NEWS rodiče Dáša a Josef.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama