reklama

Nový hejtman Ústeckého kraje našel pod stolem rušičku, byla tam roky

Na překvapivý nález narazil nový hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO). Pod svým pracovním stolem v kanceláři v budově Krajského úřadu v Ústí nad Labem našel rušičku signálu.

reklama

„Bylo to zařízení pod deskou stolu. Byly tam nějaké přepínače, z toho vedly kabely k čidlům přímo na okna, které tam byly nalepené. Řekl jsem, ať to okamžitě vyhodí,“ uvedl Schiller pro CNN Prima NEWS.

Rušička se používá k vyrušení signálů mobilních telefonů, sledovacích zařízení, odposlechů nebo i jiných bezdrátových zařízení.

Kancelář před Schillerem využíval dvě funkční období exhejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). „Něco jako rušička tam bylo, bylo to tam už od začátku, ještě než jsem nastoupil, zřejmě už za hejtmana Šulce, nevím. Já jsem to nikdy nepoužíval, osm let to tam bylo nefunkční,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Bubeníček.

V kanceláři v minulosti seděli exhejtman Jiří Šulc (dříve ODS) či Jana Vaňhová (dříve ČSSD). Právě oni jsou mezi obžalovanými ve spojitosti s rozsáhlou kauzou údajně zmanipulovaných evropských dotací v programu ROP Severozápad, kde se škoda odhaduje až na 10 miliard korun.

K tématu

Tagy: kancelář hejtman Ústecký kraj rušička rušička signálu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama