CNN Prima News kancelář

kancelář

Výpis příspěvků ke štítku „kancelář“

To se mu někdo mstí? Zeman je kvůli kanceláři terčem posměchu, úřadovat bude z „ložnice“

Nová kancelář exprezidenta Miloše Zemana v pražských Dejvicích je ve skutečnosti „designově zařízený byt 3+kk“ ve druhém patře. Zemana, který je upoután na invalidní vozík, tak museli do bytu vynést po schodech příslušníci ochranné služby policie. Někdejší hlava státu by měla úřadovat z místnosti, kde byla dřív ložnice. Zeman se tak stal terčem posměchu na sociálních sítích.

Zeman si otevřel kancelář, pomáhat mu budou jeho věrní. Jsme spolek bez funkcí, říká Mynář

Bývalý prezident Miloš Zeman se po více než měsíčním odpočinku vrátil zpátky do práce. V pražské Jaselské ulici otevřel svou kancelář, ve které plánuje přijímat návštěvy nebo poskytovat rozhovory. Po jeho boku zůstávají i nadále jeho dřívější blízcí spolupracovníci z Hradu Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček a Martin Nejedlý.

PŘEHLEDNĚ: V kanceláři 18 °C, u pokladny o dva méně. Jakou teplotu můžete mít v práci vy?

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Strakova akademie o tom informovala na svém webu. Ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli energetické krizi už v srpnu navrhlo také zvláštní vyhlášku, podle které by se v případě výpadku dodávek plynu snížila teplota vytápění veřejných prostor. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 stupňů, ve školních učebnách na 19 stupňů.

Vaše dovolená firemní soukolí nezastaví. Co v e-mailu napsat do automatické odpovědi?

Čas letních dovolených se pomalu přehoupl do druhé poloviny. Zatímco si hodláte užívat chvíle klidu, pomyslná soukolí ve vašem zaměstnání se ve většině případů točí dál. A tak vaši e-mailovou schránku kolegové, nadřízení, podřízení i klienti zásobují i v době vašeho volna svými zprávami. Abyste předešli zbytečným nedorozuměním a problémům, je vhodné nastavit automatickou odpověď. Formě se meze nekladou, stále častěji vyhrává vtip a lehkost nad formálností. Co všechno by ale měla obsahovat?

Práce v open space: Jak přežít bez soukromí a zařídit si trochu klidu?

Práce v open space kancelářích začala být „in“ v devadesátých letech. Tehdy se pracovníci z uzavřených prostor začali ve větších firmách stěhovat do společných. Zaměstnavatelé si pochvalovali levnější variantu zázemí pro zaměstnance, která má navíc umožňovat snazší a rychlejší komunikaci mezi pracovníky. Jenže open space má i své zápory. Ti, kteří s ním mají zkušenost, si obvykle stěžují na nedostatek soukromí, časté vyrušování a hluk. Jak tedy osm hodin denně ve sdíleném prostoru s ostatními přežít a zůstat produktivní?

Práce v kanceláři i s mazlíčkem? Nemusí jít o problém, ukážeme vám jak na to

Do práce se psem nebo s kočkou? Jde to už i v Česku. Tento benefit nabízí svým zaměstnancům stále více firem. Dobře si uvědomují, že spousta lidí doma mazlíčka má. A pokud ho smí přivést na pracoviště, mohou z toho pro vedení firmy plynout i výhody. Zaměstnanec například s klidem pracuje i přesčas, protože nespěchá domů, aby vyvenčil psa. Zvíře v kolektivu navíc umí navodit příjemnou atmosféru, která stmeluje. Ovšem majitelé mazlíčků musí dodržovat také pravidla a především brát ohledy na ostatní.

Europoslanci se po „prázdninách“ vrací do Bruselu: Zdechovskému se kupí papíry na stole, Paynovi v kanceláři ohlodala dokumenty myš

Po létě se do plné polní vrací i celá řada europoslanců, kteří prázdnin využili k dovolené. Například Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) poslala jeho asistentka fotku pracovního stolu, na kterém se mu už kupí papíry. Velice nemilé překvapení ale čekalo v Bruselu na českého europoslance Jiřího Payna (Svobodní), kterému v kanceláři ohlodala dokumenty myš.