CNN Prima News kancelář

kancelář

Výpis příspěvků ke štítku „kancelář“

PŘEHLEDNĚ: V kanceláři 18 °C, u pokladny o dva méně. Jakou teplotu můžete mít v práci vy?

28. září 2022 11:29

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Strakova akademie o tom informovala na svém webu. Ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli energetické krizi už v srpnu navrhlo také zvláštní vyhlášku, podle které by se v případě výpadku dodávek plynu snížila teplota vytápění veřejných prostor. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 stupňů, ve školních učebnách na 19 stupňů.

Vaše dovolená firemní soukolí nezastaví. Co v e-mailu napsat do automatické odpovědi?

20. srpna 2022 14:10

Čas letních dovolených se pomalu přehoupl do druhé poloviny. Zatímco si hodláte užívat chvíle klidu, pomyslná soukolí ve vašem zaměstnání se ve většině případů točí dál. A tak vaši e-mailovou schránku kolegové, nadřízení, podřízení i klienti zásobují i v době vašeho volna svými zprávami. Abyste předešli zbytečným nedorozuměním a problémům, je vhodné nastavit automatickou odpověď. Formě se meze nekladou, stále častěji vyhrává vtip a lehkost nad formálností. Co všechno by ale měla obsahovat?

Práce v open space: Jak přežít bez soukromí a zařídit si trochu klidu?

9. července 2022 18:42

Práce v open space kancelářích začala být „in“ v devadesátých letech. Tehdy se pracovníci z uzavřených prostor začali ve větších firmách stěhovat do společných. Zaměstnavatelé si pochvalovali levnější variantu zázemí pro zaměstnance, která má navíc umožňovat snazší a rychlejší komunikaci mezi pracovníky. Jenže open space má i své zápory. Ti, kteří s ním mají zkušenost, si obvykle stěžují na nedostatek soukromí, časté vyrušování a hluk. Jak tedy osm hodin denně ve sdíleném prostoru s ostatními přežít a zůstat produktivní?

Práce v kanceláři i s mazlíčkem? Nemusí jít o problém, ukážeme vám jak na to

13. června 2022 11:21

Do práce se psem nebo s kočkou? Jde to už i v Česku. Tento benefit nabízí svým zaměstnancům stále více firem. Dobře si uvědomují, že spousta lidí doma mazlíčka má. A pokud ho smí přivést na pracoviště, mohou z toho pro vedení firmy plynout i výhody. Zaměstnanec například s klidem pracuje i přesčas, protože nespěchá domů, aby vyvenčil psa. Zvíře v kolektivu navíc umí navodit příjemnou atmosféru, která stmeluje. Ovšem majitelé mazlíčků musí dodržovat také pravidla a především brát ohledy na ostatní.