reklama

O bezplatné testování na covid je velký zájem. Někde už mají před Vánoci plno

Bezplatné testování na COVID-19 do Vánoc už asi nestihnete. Termíny jsou plné. Například ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady se můžete objednat až na pondělí 28. prosince, stejně jako v Motole. Plošné testování začalo ve středu a na první víkendový den se objednalo hodně lidí, někde proto stáli ve frontách.

reklama

Otestovat se ještě před Vánoci a s klidným svědomím tak navštívit starší příbuzné. I takový byl záměr těch, kteří v sobotu přicházeli k odběrovým místům antigenního testování. Například u odběrového místa ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady čekalo přes den ve frontě zhruba 40 lidí. „Jsme tady přes hodinu, takže to za to stálo, abychom věděli, že jsme negativní,“ popsala jedna z čekajících.

Podle ředitele nemocnice Petra Arenbergera dopoledne přišlo 40 neobjednaných lidí, i to způsobilo skluz. „Je potřeba velmi přesně dodržovat objednávací časy a nepřicházet neobjednaní. Pokud přijde 10 lidí navíc, tak se samozřejmě čekací doba výrazně prodlouží,“ apeluje Arenberger.

Fronty byly i jinde. Lidé si museli počkat také u odběrového místa Ústřední vojenské nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice. Například nemocnice v Liberci rozšířila pracovní dobu o 3 hodiny a navíc otevírá i o víkendech. „Dneska a zítra to je obsazené, termíny jsou hodně obsazené, hlavně takhle před Vánoci. Lidé se chtějí nechávat testovat, když budou navštěvovat rodiny,“ uvedla zdravotní sestra Michaela Čečatková.

Pokud se chcete také nechat bezplatně otestovat, musíte se objednat na webových stránkách příslušné nemocnice. Volné termíny už jsou ale téměř zaplněné. Například pražská vinohradská nemocnice hlásí plno až do příští neděle a podobně je na tom také Motol, který má obsazené termíny až do pondělí 28. prosince.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla
Koronavirus

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je přesvědčen, že by žádných protiepidemických opatření nebylo potřeba, kdyby se proočkovanost v České republice blížila 90 procentům, jako je tomu v některých jiných evropských zemích. „Kdybychom zvýšili proočkovanost, mohli bychom zítra zrušit všechna protiepidemická opatření,“ řekl Vojtěch v úterý během tiskové konference. Vzhledem k tomu, že nakažených rychle přibývá, to naopak vypadá, že Česko čekají další proticovidové restrikce.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN
Vláda

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama

Domácí zpravodajství

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

reklama