reklama

O bezplatné testování na covid je velký zájem. Někde už mají před Vánoci plno

Bezplatné testování na COVID-19 do Vánoc už asi nestihnete. Termíny jsou plné. Například ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady se můžete objednat až na pondělí 28. prosince, stejně jako v Motole. Plošné testování začalo ve středu a na první víkendový den se objednalo hodně lidí, někde proto stáli ve frontách.

reklama

Otestovat se ještě před Vánoci a s klidným svědomím tak navštívit starší příbuzné. I takový byl záměr těch, kteří v sobotu přicházeli k odběrovým místům antigenního testování. Například u odběrového místa ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady čekalo přes den ve frontě zhruba 40 lidí. „Jsme tady přes hodinu, takže to za to stálo, abychom věděli, že jsme negativní,“ popsala jedna z čekajících.

K tématu

Podle ředitele nemocnice Petra Arenbergera dopoledne přišlo 40 neobjednaných lidí, i to způsobilo skluz. „Je potřeba velmi přesně dodržovat objednávací časy a nepřicházet neobjednaní. Pokud přijde 10 lidí navíc, tak se samozřejmě čekací doba výrazně prodlouží,“ apeluje Arenberger.

Fronty byly i jinde. Lidé si museli počkat také u odběrového místa Ústřední vojenské nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice. Například nemocnice v Liberci rozšířila pracovní dobu o 3 hodiny a navíc otevírá i o víkendech. „Dneska a zítra to je obsazené, termíny jsou hodně obsazené, hlavně takhle před Vánoci. Lidé se chtějí nechávat testovat, když budou navštěvovat rodiny,“ uvedla zdravotní sestra Michaela Čečatková.

Pokud se chcete také nechat bezplatně otestovat, musíte se objednat na webových stránkách příslušné nemocnice. Volné termíny už jsou ale téměř zaplněné. Například pražská vinohradská nemocnice hlásí plno až do příští neděle a podobně je na tom také Motol, který má obsazené termíny až do pondělí 28. prosince.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama