reklama

O bezplatné testování na covid je velký zájem. Někde už mají před Vánoci plno

Bezplatné testování na COVID-19 do Vánoc už asi nestihnete. Termíny jsou plné. Například ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady se můžete objednat až na pondělí 28. prosince, stejně jako v Motole. Plošné testování začalo ve středu a na první víkendový den se objednalo hodně lidí, někde proto stáli ve frontách.

reklama

Otestovat se ještě před Vánoci a s klidným svědomím tak navštívit starší příbuzné. I takový byl záměr těch, kteří v sobotu přicházeli k odběrovým místům antigenního testování. Například u odběrového místa ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady čekalo přes den ve frontě zhruba 40 lidí. „Jsme tady přes hodinu, takže to za to stálo, abychom věděli, že jsme negativní,“ popsala jedna z čekajících.

K tématu

Podle ředitele nemocnice Petra Arenbergera dopoledne přišlo 40 neobjednaných lidí, i to způsobilo skluz. „Je potřeba velmi přesně dodržovat objednávací časy a nepřicházet neobjednaní. Pokud přijde 10 lidí navíc, tak se samozřejmě čekací doba výrazně prodlouží,“ apeluje Arenberger.

Fronty byly i jinde. Lidé si museli počkat také u odběrového místa Ústřední vojenské nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice. Například nemocnice v Liberci rozšířila pracovní dobu o 3 hodiny a navíc otevírá i o víkendech. „Dneska a zítra to je obsazené, termíny jsou hodně obsazené, hlavně takhle před Vánoci. Lidé se chtějí nechávat testovat, když budou navštěvovat rodiny,“ uvedla zdravotní sestra Michaela Čečatková.

Pokud se chcete také nechat bezplatně otestovat, musíte se objednat na webových stránkách příslušné nemocnice. Volné termíny už jsou ale téměř zaplněné. Například pražská vinohradská nemocnice hlásí plno až do příští neděle a podobně je na tom také Motol, který má obsazené termíny až do pondělí 28. prosince.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama