reklama

Obavy z koronaviru v čínském Wu-chanu ustupují. Ve vodním parku se znovu pořádají párty

Nafukovací lehátka zaplnila celou plochu bazénu.
Zdroj: CNN

Obyvatelé čínského města Wu-chan, ze kterého se začal do světa šířit nový typ koronaviru, se přestávají bát nakažení. Od poloviny května letošního roku představitelé města v centrální Číně nehlásili žádné nové případy. Nyní se tak tisíce nadšenců shromáždily ve venkovním vodním parku Wu-chan Maya Beach.

reklama

Na festivalu elektronické hudby, který se konal právě ve vodním parku, se sešlo několik tisíc nadšenců. A to bez jakékoliv ochrany úst nebo dodržování rozestupů. Lidé si v plavkách užívali hudbu nebo odpočívali na nafukovacích lehátkách, kterými zaplnili celou vodní plochu bazénu.

V mnohých částech světa se přitom potýkají s masivními nárůsty počtu nově nakažených nemocí COVID-19, celkově se již nakazilo více než 21 milionů lidí. Ve třech nejzasaženějších státech –⁠ USA, Brazílii a Indii –⁠ hlásí desítky tisíc nových případů denně.

Tisíce lidí si ve wuchanském vodním parku užívaly elektonickou hudbu.
Tisíce lidí si ve wuchanském vodním parku užívaly elektonickou hudbu.
Zdroj: CNN

Ve Wu-chanu se život vrátil do normálu, vedení jedenáctimilionové metropole v provincii Chu-pej zrušilo na začátku dubna přísnou 76denní karanténu a celkovou uzávěru.

Vodní park Wu-chan Maya Beach se znovu otevřel koncem června, ale měsíc sezónních dešťů odrazoval obyvatele od návštěvy. Počet příchozích činil na začátku letošního srpna pouze polovinu úrovně ve stejném období loňského roku, uvedl Hubei Daily, deník ústředního výboru Komunistické strany Číny.

V současné době aquapark navštíví během víkendů průměrně 15 tisíc návštěvníků denně.

Vodní park nyní o víkendu denně navštíví 15 tisíc lidí.
Vodní park nyní o víkendu denně navštíví 15 tisíc lidí.
Zdroj: CNN

Nový typ koronaviru byl poprvé lokalizován právě ve Wu-chanu, vzdáleném 1 150 kilometrů jižně od hlavního města Pekingu, v prosinci loňského roku. Šlo o původní ohnisko koronaviru, protože se tam nakazilo přes 84 tisíc lidí, tedy téměř 60 procent z potvrzených případů v celé Číně.

Tamní samospráva uzavřela 23. ledna letošního roku Wu-chan před vnějším světem v bezprecedentním státem „vynuceném uzamčení“, aby se eliminoval rychle se šířící virus. Úřady zrušily veškerou dopravu –⁠ ať leteckou, železniční či autobusovou –⁠ z města i do města, příjezdy po dálnicích či silnicích byly zatarasené. Nefungovala ani městská veřejná doprava, aby se obyvatelé nemohli kamkoliv přesouvat. Lidé měli zákaz vycházení, údajně si nesměli jít ani nakoupit.

Tagy: party zábava Wu-chan bezpečnostní opatření koronavirus COVID-19 vodní park
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
Další články
reklama
reklama