reklama

Obavy z koronaviru v čínském Wu-chanu ustupují. Ve vodním parku se znovu pořádají párty

Nafukovací lehátka zaplnila celou plochu bazénu.
Foto: CNN

Obyvatelé čínského města Wu-chan, ze kterého se začal do světa šířit nový typ koronaviru, se přestávají bát nakažení. Od poloviny května letošního roku představitelé města v centrální Číně nehlásili žádné nové případy. Nyní se tak tisíce nadšenců shromáždily ve venkovním vodním parku Wu-chan Maya Beach.

reklama

Na festivalu elektronické hudby, který se konal právě ve vodním parku, se sešlo několik tisíc nadšenců. A to bez jakékoliv ochrany úst nebo dodržování rozestupů. Lidé si v plavkách užívali hudbu nebo odpočívali na nafukovacích lehátkách, kterými zaplnili celou vodní plochu bazénu.

V mnohých částech světa se přitom potýkají s masivními nárůsty počtu nově nakažených nemocí COVID-19, celkově se již nakazilo více než 21 milionů lidí. Ve třech nejzasaženějších státech –⁠ USA, Brazílii a Indii –⁠ hlásí desítky tisíc nových případů denně.

Ve Wu-chanu se život vrátil do normálu, vedení jedenáctimilionové metropole v provincii Chu-pej zrušilo na začátku dubna přísnou 76denní karanténu a celkovou uzávěru.

Vodní park Wu-chan Maya Beach se znovu otevřel koncem června, ale měsíc sezónních dešťů odrazoval obyvatele od návštěvy. Počet příchozích činil na začátku letošního srpna pouze polovinu úrovně ve stejném období loňského roku, uvedl Hubei Daily, deník ústředního výboru Komunistické strany Číny.

V současné době aquapark navštíví během víkendů průměrně 15 tisíc návštěvníků denně.

Nový typ koronaviru byl poprvé lokalizován právě ve Wu-chanu, vzdáleném 1 150 kilometrů jižně od hlavního města Pekingu, v prosinci loňského roku. Šlo o původní ohnisko koronaviru, protože se tam nakazilo přes 84 tisíc lidí, tedy téměř 60 procent z potvrzených případů v celé Číně.

Tamní samospráva uzavřela 23. ledna letošního roku Wu-chan před vnějším světem v bezprecedentním státem „vynuceném uzamčení“, aby se eliminoval rychle se šířící virus. Úřady zrušily veškerou dopravu –⁠ ať leteckou, železniční či autobusovou –⁠ z města i do města, příjezdy po dálnicích či silnicích byly zatarasené. Nefungovala ani městská veřejná doprava, aby se obyvatelé nemohli kamkoliv přesouvat. Lidé měli zákaz vycházení, údajně si nesměli jít ani nakoupit.

Tagy: party zábava Wu-chan bezpečnostní opatření koronavirus COVID-19 vodní park
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama