reklama

Obavy z koronaviru v čínském Wu-chanu ustupují. Ve vodním parku se znovu pořádají párty

Nafukovací lehátka zaplnila celou plochu bazénu.
Zdroj: CNN

Obyvatelé čínského města Wu-chan, ze kterého se začal do světa šířit nový typ koronaviru, se přestávají bát nakažení. Od poloviny května letošního roku představitelé města v centrální Číně nehlásili žádné nové případy. Nyní se tak tisíce nadšenců shromáždily ve venkovním vodním parku Wu-chan Maya Beach.

reklama

Na festivalu elektronické hudby, který se konal právě ve vodním parku, se sešlo několik tisíc nadšenců. A to bez jakékoliv ochrany úst nebo dodržování rozestupů. Lidé si v plavkách užívali hudbu nebo odpočívali na nafukovacích lehátkách, kterými zaplnili celou vodní plochu bazénu.

V mnohých částech světa se přitom potýkají s masivními nárůsty počtu nově nakažených nemocí COVID-19, celkově se již nakazilo více než 21 milionů lidí. Ve třech nejzasaženějších státech –⁠ USA, Brazílii a Indii –⁠ hlásí desítky tisíc nových případů denně.

Tisíce lidí si ve wuchanském vodním parku užívaly elektonickou hudbu.
Tisíce lidí si ve wuchanském vodním parku užívaly elektonickou hudbu.
Zdroj: CNN

Ve Wu-chanu se život vrátil do normálu, vedení jedenáctimilionové metropole v provincii Chu-pej zrušilo na začátku dubna přísnou 76denní karanténu a celkovou uzávěru.

Vodní park Wu-chan Maya Beach se znovu otevřel koncem června, ale měsíc sezónních dešťů odrazoval obyvatele od návštěvy. Počet příchozích činil na začátku letošního srpna pouze polovinu úrovně ve stejném období loňského roku, uvedl Hubei Daily, deník ústředního výboru Komunistické strany Číny.

V současné době aquapark navštíví během víkendů průměrně 15 tisíc návštěvníků denně.

Vodní park nyní o víkendu denně navštíví 15 tisíc lidí.
Vodní park nyní o víkendu denně navštíví 15 tisíc lidí.
Zdroj: CNN

Nový typ koronaviru byl poprvé lokalizován právě ve Wu-chanu, vzdáleném 1 150 kilometrů jižně od hlavního města Pekingu, v prosinci loňského roku. Šlo o původní ohnisko koronaviru, protože se tam nakazilo přes 84 tisíc lidí, tedy téměř 60 procent z potvrzených případů v celé Číně.

Tamní samospráva uzavřela 23. ledna letošního roku Wu-chan před vnějším světem v bezprecedentním státem „vynuceném uzamčení“, aby se eliminoval rychle se šířící virus. Úřady zrušily veškerou dopravu –⁠ ať leteckou, železniční či autobusovou –⁠ z města i do města, příjezdy po dálnicích či silnicích byly zatarasené. Nefungovala ani městská veřejná doprava, aby se obyvatelé nemohli kamkoliv přesouvat. Lidé měli zákaz vycházení, údajně si nesměli jít ani nakoupit.

Tagy: party zábava Wu-chan bezpečnostní opatření koronavirus COVID-19 vodní park
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama