CNN Prima News Wu-chan

Wu-chan

Výpis příspěvků ke štítku „Wu-chan“

Čínští vědci „vytvořili“ koronavirus se stoprocentní smrtností. Šílené, nechápou experti

Čínští vědci prováděli experimenty se zmutovaným kmenem koronaviru, který napadá mozek a u myší měl stoprocentní smrtností. Připustili také riziko jeho přenosu na člověka. Experti však studii kritizovali pro neuvedenou úroveň biologické bezpečnosti a vyjádřili obavy, že by se výzkum „mohl zvrtnout“. Epidemiolog Roman Prymula v takové studii nevidí přínos a pro CNN Prima NEWS zdůraznil, že v případě úniku z laboratoře by mohla být ohrožena existence lidstva.

Jak to bylo s covidem? Nové vyšetřování amerického Senátu ukazuje na příčiny pandemie

Stál za pandemií covidu přenos viru ze zvířete na člověka, nebo šlo o nechtěný únik z laboratoře v čínském Wu-chanu? Teoriemi, jak se koronavirus dostal do světa, se ve svém vyšetřování zaobírali američtí senátoři z Republikánské strany. Z jejich šetření vyplývá, že zákonodárci se kloní ke druhé variantě, tedy nehodě v laboratoři. Prezident Joe Biden již v březnu podepsal zákon, který má veřejnosti zpřístupnit veškeré zpravodajské publikace ohledně původu onemocnění COVID-19.

Koronavirus nejspíš unikl z laboratoře, oznámil šéf FBI. Čína o původu pandemie mlží

V americké administrativě sílí přesvědčení, že pandemie koronaviru započala únikem viru SARS-CoV-2 z laboratoře v čínském Wu-chanu. V týdnu již tento názor zazněl od tamního ministerstva energetiky, nyní se stejným prohlášením vystoupil i šéf FBI Christopher Wray. Uvedl to v rozhovoru pro Fox News, informaci přinesla i další média včetně stanice CNN. K variantě, že koronavirus unikl z čínské laboratoře, se ve svých vyjádřeních pro CNN Prima NEWS již dříve přikláněli také bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nebo biochemik Zdeněk Hostomský.

Koronavirus zřejmě unikl z laboratoře, píše americké ministerstvo. Bílý dům krotí emoce

Koronavirus před třemi lety možná přece jen unikl z laboratoře, načež začala pandemie, která po dlouhou dobu sužovala celý svět. Informuje o tom americký deník The Wall Street Journal s odkazem na zprávu amerického ministerstva energetiky. Nejedná se však o jednotný názor v americké administrativě či mezi experty. Bílý dům se snaží držet emoce na uzdě a hlásí, že vyšetřování stále pokračuje. K variantě, že virus zřejmě unikl z laboratoře, se již dříve přikláněli i někteří čeští odborníci oslovení redakcí CNN Prima NEWS, například exministr zdravotnictví Roman Prymula nebo biochemik Zdeněk Hostomský.

Mutovat covid kvůli vakcínám? Americké elity chtějí vysvětlení, Pfizer skandální videa popírá

Vrcholní představitelé USA si chtějí posvítit na farmaceutickou společnost Pfizer. Důvodem je nedávná nahrávka, na které údajný představitel firmy hovoří o možnosti vytváření umělých mutací koronaviru. Tématu se na základě veřejného prohlášení zákonodárců věnuje i deník The Spectator. Muž na videu popisuje, že by firma následně mohla cíleně produkovat nové vakcíny na jí známé varianty. Nahrávku, o které referovala mimo jiné televizní stanice Sky News, pořídili aktivisté z kontroverzní skupiny Project Veritas. Farmaceutická firma nařčení důrazně odmítá. Vakcinolog Marek Petráš pro CNN Prima NEWS vyjádřil pochybnosti, že by byl Pfizer mutování koronaviru schopen.

Číňanů v roce 2022 ubylo. Nejlidnatější zemí by se letos mohla stát Indie

Čínská populace se v loňském roce poprvé za posledních šest desetiletí zmenšila, ubylo asi 850 tisíc lidí. Informují o tom agentury Reuters a Kjódó s odvoláním na čínský národní statistický úřad. Úbytek v populaci zapříčinila historicky nízká porodnost a nejvyšší úmrtnost od roku 1974. Experti Organizace spojených národů (OSN) předvídají, že populace Číny se do roku 2050 zmenší o až 109 milionů lidí. Indie by se už letos měla stát nejlidnatější zemí světa, píší agentury.

Krvavé protesty v Číně: Demonstranti likvidují barikády, policisté zbili i britského novináře

Čína zažívá nebývalou vlnu protestů proti vládnoucí komunistické straně a tamnímu autoritářskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Demonstrace neprobíhají pouze v ujgurském městě Urumči, kde kvůli covidovým restrikcím při požáru bytového domu zahynulo několik lidí, ale i na řadě dalších míst. Mají tisíce odpůrců opatření a režimu šanci něco změnit?