reklama
CNN Prima News Wu-chan

Wu-chan

Výpis příspěvků ke štítku „Wu-chan“

Unikl koronavirus z laboratoře ve Wu-chanu? Zastáncům teorie nahrávají nové dokumenty

23. listopadu 2021 07:41

Řadu měsíců se ve veřejném prostoru objevují spekulace o tom, že nový typ koronaviru unikl v Číně z laboratoře, nebo byl dokonce uměle vytvořen. Dokumenty nově zveřejněné americkou vládou ukazují, že Wuchanský institut virologie (WIV) krátce před vypuknutím pandemie zkoumal vzorky netopýřího viru BANAL-52 zaslané z Laosu. Virus z 96,8 procenta odpovídá genomu SARS-CoV-2.

Krčméry: Na koronaviry se umíralo i do 12 hodin. První týden zemřela půlka nakažených

27. října 2021 11:38

Nenacházíme se v další vlně, ale už ve třetí pandemii koronaviru. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog a hlavní tvář boje proti covidu u našich východních sousedů Vladimír Krčméry. Odborník na tropické nemoci mimo jiné porovnává jednotlivé mutace, které se ve světě rozšířily, a připomíná také pandemii SARS. Tu zažil před lety v Hongkongu a popisuje, kterak tehdy pacienti onemocněli a posléze umřeli nevídanou rychlostí.

Fauci prý lhal o výzkumu koronaviru ve Wu-chanu. Kritice čelí i kvůli krutým pokusům na psech

26. října 2021 13:47
Aktualizováno

Anthony Fauci vědomě zamlčoval fakta o výzkumu ve Wu-chanu. Nový dokument usvědčuje hlavního poradce Bílého domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že lhal, tvrdí kritici. Doktor Fauci totiž dlouho popíral, že by se Američané podíleli na výzkumu zvířecích koronavirů ve Wu-chanu. Navíc se potvrzuje, že se výzkum zabýval i cílenými mutacemi vedoucími ke zvýšení nakažlivosti viru. Což je ve Spojených státech zakázané.

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

22. září 2021 05:53

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Otužováním předejdete covidu. Respirátory virus neomezí, přesto je noste, žádá imunolog

26. srpna 2021 17:08

Otužováním lidé předejdou nákaze covidem, měli jsme to dělat už dávno, řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS imunolog a vakcinolog Jaroslav Turánek. Zároveň uvedl, že „respirátory jsou obchod a virus neomezí, jen sníží jeho nálož“. Přesto vyzval, aby je lidé nosili v místech, kde se můžou nakazit. Také podpořil názor molekulární bioložky Soni Pekové, že koronavirus pochází z laboratoře ve Wu-chanu.

Moderátorka zemřela po vakcíně AstraZeneca, potvrdila pitva. Zanechala po sobě dceru

26. srpna 2021 15:04

Rozhlasová moderátorka Lisa Shawová zemřela ve 44 letech na následky komplikací způsobených vakcínou proti covidu, ukázala pitva. Očkovaná byla látkou od společnosti AstraZeneca. Její úmrtí konkrétně způsobily krevní sraženiny, které jsou velice vzácným nežádoucím účinkem vakcíny. Ve Velké Británii bylo hlášeno zhruba 300 takových případů, zatímco dávek zdravotníci aplikovali téměř 35 milionů. O případu informoval web BBC.

Flegr: Nepředpovídám jen katastrofy. Přijde ale mutace, na kterou budou vakcíny krátké

21. srpna 2021 23:59

Evoluční biolog Jaroslav Flegr opakovaně tvrdí, že koronavirus unikl na podzim roku 2019 z laboratoře ve Wu-chanu. Číňané by podle něj měli přiznat zodpovědnost za všechny finanční i lidské ztráty po celém světě za poslední rok a půl. Flegr už nepředpovídá v souvislosti s pandemií takovou katastrofu, ale lidé podle něj ještě budou na covid umírat. Brzy se prý také objeví mutace, která prolomí vakcíny. Farmaceutické firmy už ale zároveň pracují na vakcínách druhé generace, které budou ještě účinnější.

Americké tajné služby zkoumají obří databázi z Wu-chanu. Pídí se po původu koronaviru

6. srpna 2021 21:43

Americké tajné služby se nadále pídí po původu koronaviru. Již delší dobu se prohrabávají obřím katalogem genetických dat a vzorků z laboratoří v čínském Wu-chanu. Lidé obeznámení s vyšetřováním se domnívají, že by informace mohly odpovědět na otázku, co nastartovalo pandemii nemoci COVID-19, uvedl na základě důvěryhodných zdrojů web CNN ve své exkluzivní reportáži. Vyšetřování ale tíží série komplikací.

reklama