reklama
CNN Prima News Wu-chan

Wu-chan

Výpis příspěvků ke štítku „Wu-chan“

Peková: Covid je šmejd z laboratoře, očkování proti němu je absurdní

Koronavirus vznikl v laboratoři, stojí si za svým mikrobioložka Soňa Peková. Dospělí i děti podle ní přišli během pandemie o svobodu a nechali se zblbnout politickými faktory. O očkování molekulární genetička tvrdí, že vakcinace proti „laboratorním šmejdům“ je absurdní. A to přesto, že nejvíce proočkované země, tedy například Velká Británie či Izrael, hlásí, že vakcinace je účinná.

Komentátor: Únik covidu z laboratoře? Číně se to vymyká z ruky, mohla zničit důkazy

O původu a vzniku koronaviru SARS-CoV-2 se po celém světě diskutuje více než rok. Do popředí se nyní znovu dostává teorie o úniku z laboratoře. I e-maily amerického vědce Anthonyho Fauciho ukazují, že o manipulaci s virem nejspíš věděl. Fauci přitom od začátku popíral jakoukoliv možnost laboratorního úniku. Pokud by se ale skutečně prokázalo, že virus byl vytvořen v laboratoři, Čína by se dávno pokusila zničit veškeré důkazy. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor týdeníku Echo24 Martin Weiss.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trump chce po Číně odškodné 10 bilionů dolarů za smrt a zkázu způsobenou covidem

Ohledně laboratoře ve Wu-chanu jsem měl pravdu. Tímto prohlášením se bývalý americký prezident Donald Trump pustil do kritiky Číny. Požaduje, aby zaplatila Spojeným státům a celému světu 10 bilionů dolarů jako odškodné. Dlouhodobě totiž zasává názor, že nemoc COVID-19 vznikla právě v čínské laboratoři. Ve svém prohlášení se opřel i do amerického epidemiologa Anthonyho Fauciho, předního amerického experta pro boj proti koronaviru.

Facebook otočil. Nebude už mazat tvrzení, že covid unikl z laboratoře

Facebook tento týden přestal ze svých platforem mazat příspěvky o tom, že nemoc COVID-19 je lidským výtvorem. Společnost tuto položku odebrala ze svého seznamu zakázaných tvrzení v době zesílených debat o teorii, že koronavirus SARS-CoV-2 se mezi lidmi rozšířil po úniku z čínské laboratoře. Ve středu ji zmínil i americký prezident Joe Biden. Jde podle něj o jeden ze dvou scénářů, na něž se soustředí američtí zpravodajci.

Pochází covid z čínské laboratoře? Biden znejistil a obnovil vyšetřování

Americký prezident Joe Biden ve středu obnovil vyšetřování původu nemoci COVID-19. Vedly ho k tomu nedávno zveřejněné informace, že virus mohl uniknout z Wuchanského institutu virologie. Sám Biden údajně na jaře proces, který zahájila administrativa Donalda Trumpa, zrušil. Velmi rychle na to zareagoval i Facebook. Ten již od středy nezakazuje příspěvky s tvrzením, že byl covid vytvořen člověkem.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

Vědci z WHO mají čtyři teorie o původu koronaviru. Označili tu nejpravděpodobnější

Aktualizováno

Koronavirus způsobující nemoc covid-19 zřejmě pochází od netopýrů a na člověka se přenesl přes dalšího živočicha. Scénář, že virus SARS-CoV-2 unikl z laboratoře, je naopak „vysoce nepravděpodobný“, uvádí podle agentury AP pracovní verze studie o původu viru, na níž se podílejí odborníci ze Světové zdravotnické organizace (WHO) a Číny. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus nicméně dnes zopakoval, že žádná hypotéza zatím není vyloučena, a upřesnil, že zpráva bude uveřejněna v úterý.

reklama