CNN Prima News Wu-chan

Wu-chan

Výpis příspěvků ke štítku „Wu-chan“

Krvavé protesty v Číně: Demonstranti likvidují barikády, policisté zbili i britského novináře

28. listopadu 2022 19:18

Čína zažívá nebývalou vlnu protestů proti vládnoucí komunistické straně a tamnímu autoritářskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Demonstrace neprobíhají pouze v ujgurském městě Urumči, kde kvůli covidovým restrikcím při požáru bytového domu zahynulo několik lidí, ale i na řadě dalších míst. Mají tisíce odpůrců opatření a režimu šanci něco změnit?

Česko zaznamenalo novou variantu koronaviru XE. Je o 10 % nakažlivější než omikron

7. dubna 2022 14:26

V Česku se potvrdil výskyt kombinované varianty dvou typů omikron BA.1 a BA.2 označované jako XE. O záchytu vzorku v Národní referenční laboratoři (NRL) ve čtvrtek Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval v tiskové zprávě. Kombinace má být asi o deset procent nakažlivější než původní omikron. Od nejstarší varianty koronaviru z čínského Wu-chanu, která se v ČR prokázala poprvé v březnu 2020, je každá další nová varianta nakažlivější.

Vlivní vědci chtěli smést ze stolu verzi úniku koronaviru z laboratoře, ukazuje analýza

6. dubna 2022 20:23

Rozsáhlá investigativní analýza časopisu Vanity Fair dospěla k podezření, že americká nevládní výzkumná společnost EcoHealth Alliance, kterou sponzoroval úřad epidemiologa Anthonyho Fauciho, úmyslně ovlivňovala veřejné mínění. A to proto, aby zdiskreditovala teorii, že koronavirus unikl z laboratoře. Fauci od počátku trvá na tom, že koronavirus má přírodní původ.

Tvrdý útok na poradce německé vlády: Tajíte skutečný původ koronaviru, vmetl mu vědec

10. února 2022 06:05

V tvrdou výměnu názorů se proměnilo pátrání po původu koronaviru, který již téměř dva roky ochromuje život na Zemi. Rozpoutal ji rozhovor v německém časopisu Cicero s nanovědcem Rolandem Wiesendangerem z Hamburské univerzity, který obviňuje virologa a poradce německé vlády Christiana Drostena ze snahy zakrýt domnělý laboratorní původ SARS-CoV-2. Ten to rázně odmítá a svého názorového soka označuje za „extrémní osobnost“.