reklama
CNN Prima News obličej

obličej

Výpis příspěvků ke štítku „obličej“

Gaëlle přežila útok v Bataclanu: Půlka tváře byla pryč, jíst jsem mohla po 40 operacích

12. září 2021 14:44

Mám štěstí, že zde stále můžu být. Mohla jsem být mrtvá, nebo se potýkat s následky do konce života, řekla v emotivním rozhovoru pro web France24 dnes 39letá Gaëlle. Přežila totiž atentát v pařížské koncertní síni Bataclan v listopadu 2015. Utrpěla ale tak těžká zranění, že až po 40 operacích mohla znovu jíst, mluvit a smát se. Teď je připravena podívat se jedinému přeživšímu útočníkovi do tváře.

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

7. července 2021 18:45

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

Eliška se narodila se vzácným syndromem, který mění tvář, ale ne intelekt

4. července 2021 19:22

Eliška trpí takzvaným Treacher-Collins syndromem (TCS). Jedná se o vrozenou vývojovou vadu, která se projevuje neúplným vyvinutím lícních kostí, odlišným postavením očí a malou zapadlou bradou. Lidé s TCS syndromem mají obvykle přidružené problémy – nejčastěji se sluchem a řečí. Intelekt zůstává zachován. Co všechno obnáší péče o dítě s TCS syndromem, popsala pro CNN Prima NEWS maminka roční holčičky Ľubomíra Hrabovská ze Slovenska.

Třinácti Izraelcům ochrnula po očkování část obličeje. Nechci nikoho odradit, říká postižený

17. ledna 2021 15:57

Některým Izraelcům po aplikaci vakcíny proti koronaviru ochrnula část obličeje, informoval web The Jerusalem Post. Země zatím zaznamenala 13 takových případů. Podle tamních lékařů jich může být daleko více, zároveň ale zdůrazňují, že není stoprocentně jisté, jestli jsou tyto zdravotní problémy přímo spojené s vakcínou. Izrael je světovým premiantem, co se rychlosti očkování týče. První dávku vakcíny už obdržely téměř dva miliony lidí.

reklama