CNN Prima News obličej

obličej

Výpis příspěvků ke štítku „obličej“

Sedm let vydělávala na týrání vlastní dcery. „Matce hrůzy“ lidé poslali přes milion korun

Dlouhých sedm let si dnes devítiletá Julie z polské vesnice v Lubelském vojvodství procházela peklem. Její matka, třiačtyřicetiletá Monika B., jí potírala obličej a krk neznámou toxickou látkou, čímž jí leptala kůži. Ostatním však tvrdila, že její mentálně postižená dcera trpí vážnou kožní chorobou. Pořádala sbírky s cílem vybrat dostatek peněz na údajnou léčbu. Svou krutostí na lidské solidaritě „vydělala“ více než 1,1 milionu korun. Celý podvod odhalili v nemocnici.

Ochrnutí obličeje odhalilo nádor. Báře teď svítá naděje, na zákrok však nemá finance

Od 14 let má dnes 42letá Barbora ochrnutou polovinu obličeje. Vyšetření odhalila, že má v hlavě cévní nádor a nepřetržitě jí hrozí krvácení do mozku. Dosud maminka sedmileté Laury podstoupila tři operace, z toho jednu v těhotenství. Z důvodu postižení tváře se Barboře mimo jiné špatně komunikuje, úlevu by tak mohla přinést částečná rekonstrukce obličeje. Na ní však nemá peníze, a tak se s prosbou o pomoc obrátila na veřejnost.

Gaëlle přežila útok v Bataclanu: Půlka tváře byla pryč, jíst jsem mohla po 40 operacích

Mám štěstí, že zde stále můžu být. Mohla jsem být mrtvá, nebo se potýkat s následky do konce života, řekla v emotivním rozhovoru pro web France24 dnes 39letá Gaëlle. Přežila totiž atentát v pařížské koncertní síni Bataclan v listopadu 2015. Utrpěla ale tak těžká zranění, že až po 40 operacích mohla znovu jíst, mluvit a smát se. Teď je připravena podívat se jedinému přeživšímu útočníkovi do tváře.

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

Eliška se narodila se vzácným syndromem, který mění tvář, ale ne intelekt

Eliška trpí takzvaným Treacher-Collins syndromem (TCS). Jedná se o vrozenou vývojovou vadu, která se projevuje neúplným vyvinutím lícních kostí, odlišným postavením očí a malou zapadlou bradou. Lidé s TCS syndromem mají obvykle přidružené problémy – nejčastěji se sluchem a řečí. Intelekt zůstává zachován. Co všechno obnáší péče o dítě s TCS syndromem, popsala pro CNN Prima NEWS maminka roční holčičky Ľubomíra Hrabovská ze Slovenska.