reklama
CNN Prima News obličej

obličej

Výpis příspěvků ke štítku „obličej“

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

Eliška se narodila se vzácným syndromem, který mění tvář, ale ne intelekt

Eliška trpí takzvaným Treacher-Collins syndromem (TCS). Jedná se o vrozenou vývojovou vadu, která se projevuje neúplným vyvinutím lícních kostí, odlišným postavením očí a malou zapadlou bradou. Lidé s TCS syndromem mají obvykle přidružené problémy – nejčastěji se sluchem a řečí. Intelekt zůstává zachován. Co všechno obnáší péče o dítě s TCS syndromem, popsala pro CNN Prima NEWS maminka roční holčičky Ľubomíra Hrabovská ze Slovenska.

Třinácti Izraelcům ochrnula po očkování část obličeje. Nechci nikoho odradit, říká postižený

Některým Izraelcům po aplikaci vakcíny proti koronaviru ochrnula část obličeje, informoval web The Jerusalem Post. Země zatím zaznamenala 13 takových případů. Podle tamních lékařů jich může být daleko více, zároveň ale zdůrazňují, že není stoprocentně jisté, jestli jsou tyto zdravotní problémy přímo spojené s vakcínou. Izrael je světovým premiantem, co se rychlosti očkování týče. První dávku vakcíny už obdržely téměř dva miliony lidí.

Američanka podstoupila druhou transplantaci obličeje. Byl u toho Čech Pomahač

První transplantaci obličeje podstoupila Carmen Tarletonová před sedmi lety. V roce 2007 ji manžel louhem popálil 85 procent těla včetně tváře. Vyčerpávající chirurgický zákrok se postupem času ukázal jako neúspěšný. Dvaapadesátiletá bývalá zdravotní sestra se to rozhodla zkusit znovu a stala se první Američankou a celkově druhým člověkem na světě, který se tomuto zákroku podrobil dvakrát, informoval web CNN.

reklama