Harry překročil červenou linii. Média odhalila důvod, proč ho Karel III. vyhodil z rezidence

Podle zdrojů The Sun se britský král Karel III. rozhodl syna Harryho vykázat ze své rezidence Frogmore Cottage už den poté, co vyšla princova kontroverzní kniha Spare (Náhradník). A to zejména v reakci na její obsah.

The Sun uvedl, že se králi nelíbila obvinění, která Harry vznesl ve své knize vůči královně Camille. Vévoda ze Sussexu manželce panovníka vyčítal přičinění na úniku řady choulostivých informací ze soukromí rodiny do tisku. Krále si navíc prý vzala jen proto, aby získala korunu. Pronesl rovněž obavy, že se z Camilly může stát „zlá macecha“.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: I přes zákaz plácla Williama po zadku. Rebelující princezna Catherine pobavila Británii

On a jeho bratr princ William otce údajně prosili, aby si Camillu nebral. Informoval o tom web The Mirror. „Byla padouch,“ vyjádřil se Harry v televizním rozhovoru, který médium citovalo. „Stala se třetí osobou v manželství mých rodičů. Chtěla si jen vybudovat lepší image,“ zdůraznil.

Vrcholný projev neúcty

Podle zdrojů The Mirror byl obsah knihy pro Karla III. poslední kapkou. „Harry překročil červenou linii,“ sdělil médiu královský zasvěcenec. Harry prý velmi dobře věděl, co dělá, což pro krále znamenalo „vrcholný projev neúcty“.

Karel III. požádal Harryho a jeho manželku Meghan, aby Frogmore Cottage opustili do květnové korunovace. Král rezidenci údajně již nabídl třiašedesátiletému princi Andrewovi.

Vévoda z Yorku však nabídky využít nechce, protože se nehodlá odstěhovat ze svého honosného sídla se 30 ložnicemi ve stínu hradu Windsor, píše Mirror.

Harry a Meghan nyní chystají převoz svých zbývajících věcí do USA. Dvojice označila královo rozhodnutí za kruté.

Tagy:
Velká Británie kniha princ Harry obvinění USA Sussex stěhování rezidence Karel III. Camilla, královna-manželka William, princ z Walesu Ondřej, vévoda z Yorku Spare