reklama

Od byznysmena k levici a rozdávání. Babiš se během vládnutí změnil, prohlásil Vystrčil

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se expremiér Andrej Babiš (ANO) za dobu svého vládnutí změnil. Vystrčil ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že se přesunul do levicového hnutí, které slibuje a rozdává. Společně s poslancem hnutí ANO a bývalým předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem hodnotili jak vystoupení staré vlády, tak roli nové opozice.

reklama

Prezident Miloš Zeman v pátek v 11 hodin dopoledne na zámku v Lánech jmenoval nový kabinet Petra Fialy (ODS). „Jsem přesvědčen, že nová vláda se bude chovat slušně a bude věci vysvětlovat. Poslední vláda tak nečinila, pan premiér Babiš v přímém přenosu neříkal pravdu. Kromě ekonomických kritérií a starání se o občany je důležitá hodnotová stránka. Věřím, že slušnost této vlády bude na vyšší úrovni,“ zhodnotil Vystrčil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Již bývalý premiér prý během vládnutí změnil svou politickou orientaci. „Od člověka, který prosazuje byznys, spoří a je pro konkurenci, se přesunul do levicového hnutí, které slibuje a rozdává. Využíval konjunktury, o kterou se nezasloužil. Hnutí ANO se zásadně změnilo, na konci vládnutí začalo nezdravě využívat veřejné prostředky, aby skoro až uplácelo voličské skupiny,“ rozčílil se předseda Senátu.

Jednání Babišova kabinetu prý nebylo v pořádku ani po hodnotové a morální stránce. Některé věci ale přeci jen Vystrčil vyzdvihl: „Oceňuji, že učitelé mají zvýšené platy a bylo pamatováno na seniory i bez důchodové reformy.“

Podle Vondráčka se sluší poblahopřát nové vládě a poděkovat těm, kteří odcházejí. „Nechali tam několik let života a energie. V novém roce se sejdeme nad programovým prohlášením a uvidíme, jestli půjde o konfrontační styl jako doposud, nebo najdeme cestu k dialogu,“ vzkázal nastupujícímu kabinetu Petra Fialy.

Vondráček: Musíme se naučit být v opozici

Z vládního hnutí ANO se stala opoziční strana a někteří politici avizují, že půjde o důslednou kontrolní práci. „Musíme se naučit být v opozici, hnutí ANO v ní nebylo, ale s více než 70 poslanci máme dobrou pozici. Díky zkušenosti s vládou nebudeme opozicí za každou cenu, protože víme, že vládnout není jednoduché,“ ujistil bývalý předseda Sněmovny.

Vystrčil doufá, že hnutí ANO i SPD budou konstruktivní opozice s dobrými nápady a podporou správných návrhů vlády. „Pokud pan Vondráček říká, že jsou připraveni být konstruktivní, je to jedině dobře,“ konstatoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama