Miloš Vystrčil

Nejnovější příspěvky k tématu

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD
Partie

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Okamura ke svému přešlapu: Měl jsem volební lístek pro Růžičku ještě roztrhat a sníst?

25. září 2022 17:17

Šéf SPD Tomio Okamura už druhý den obhajuje svůj protestní hlas pro znovuzvoleného senátora Jiřího Růžičku. Ten obhájil svůj post v horní komoře parlamentu již v prvním kole. Ačkoliv Okamura volební lístek přeškrtal a natrhnul, stále pravděpodobně platil. „Měl jsem ten lístek ještě zmuchlat? Sníst? Roztrhat na kusy? Ještě něčím polít? Hlavně jsem rád, že jsem vyjádřil nesouhlas s politikou vlády Petra Fialy (ODS),“ doplnil pobaveně Okamura v povolební Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

S kandidaturou na prezidenta nepočítám, prohlásil Vystrčil. ANO čeká na Babiše a Spolu tápe

25. září 2022 13:12

S kandidaturou na prezidenta nepočítám, prohlásil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Ten se dostal s 45 procenty do druhého kola senátních voleb, které bude příští týden. ANO podle šéfky poslanců hnutí Aleny Schillerové „čeká na Andreje Babiše“. Koalice Spolu tápe. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) naznačil, že nejspíš někoho podpoří.

Pětiminutové sprchování, zmrzlina přes sklo i rohlíková analogie. Co padlo v Partii PLUS?

25. července 2022 05:57

Ani v letní Partii PLUS nebyla nouze o ostrou výměnu názorů. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) diskutoval s místopředsedou Poslanecké sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) o zdražování potravin, závislosti na ruském plynu či prohřešcích současné i předchozí vlády. Došlo také na rohlíkovou analogii k cenám energií, rychlé sprchování nebo stěhování České republiky do Španělska.

Nepoužívejme tolik klimatizaci, ušetříme, prohlásil Vystrčil. Pustil se i do Babišovy vlády

24. července 2022 14:37

Nemyslím si, že je potřeba tolik používat klimatizaci. Šetřit by se mělo na všem, nejen na plynu, uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v nedělní Partii PLUS. Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) neřešila energetickou závislost na státech, které vystupují proti České republice, NATO a Evropské unii, a vystavila tak zemi nebezpečí, pustil se do bývalého kabinetu. „Místo toho rozhazovali vrtulníkem peníze,“ nešetřil ve vysílání CNN Prima NEWS kritikou.

Zavedení eura v ČR? Nyní by to bylo nevýhodné i nereálné, shodli se Vystrčil s Havlíčkem

24. července 2022 13:01

Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. V nedělní Partii PLUS na CNN Prima NEWS se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskusi o zavedení eura v rámci vládní koalice.

Zeman k sabotáži: Prezident onemocní, Vystrčil a další pojmou zrůdnou myšlenku sesadit ho

3. července 2022 11:36

Senátoři měli několik týdnů počkat, než začali nahlas uvažovat o aktivaci článku 66 české Ústavy, podle které by bylo možné převést některé prezidentské pravomoci na zákonodárce a vládu. Podle prezidenta republiky Miloše Zemana je tak naprosto v pořádku, aby bylo prověřeno, zda nedošlo k pokusu o sabotáž. „Je to termín, který je podle právníků naprosto v pořádku,“ řekl Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Vystrčil po návratu z Kyjeva: Ukrajina si zaslouží výhled brzkého členství v EU

15. dubna 2022 10:38

„Brutalita zvěrstev páchaných ruskými vojáky na Ukrajině je obrovská,“ řekl v sobotu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na tiskové konferenci po návratu z Kyjeva. Zdůraznil, že by Ukrajina měla být členem Evropské unie. „Oběti a hrdinství, které Ukrajina projevuje, jsou takové velikosti, že jsme přesvědčeni, že si to zaslouží,“ dodal.

Vystrčil je na návštěvě Ukrajiny. Doprovází ho senátoři Fischer a Růžička

14. dubna 2022 07:02
Aktualizováno

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ve čtvrtek navštívil Ukrajinu, která od konce února čelí ruské invazi. Do Kyjeva dorazil dopoledne vlakem spolu s maršálkem polské horní komory Tomaszem Grodzkým. V delegaci jsou i místopředseda Senátu Jiří Růžička (TOP 09), šéf senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nezávislý) a další polští senátoři. Zákonodárci obou zemí přijeli na pozvání předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslana Stefančuka. Misi podpořil premiér Petr Fiala (ODS), podle něhož je třeba pokračovat v projevech podpory Ukrajině.

Ostrá hádka v Partii. Neznáte ani platná opatření, křičel Vystrčil na Okamuru

20. února 2022 12:01

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se ostře pustil do šéfa SPD Tomia Okamury. Opozičního politika v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS zkoušel z platných opatření opírajících se o novelu pandemického zákona. „Která? Tak mi povězte, která opatření platí, která jsou aktivována? Nevíte!“ nešetřil místopředseda ODS Okamuru, podle něhož vládní předloha omezuje ústavní práva občanů.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká politická debata politiků čtyř stran o krizi na Ukrajině

18. února 2022 00:36

SPD dělá vše pro to, aby novela pandemického zákona, kterou prosazuje vládní pětikoalice, neprošla Sněmovnou. Zpomalit schválení návrhu mají i několikahodinové projevy některých poslanců. Jsou obstrukce v Parlamentu legitimním nástrojem opozice? Nebo je šestihodinový projev Tomia Okamury už za hranou? Hostem první části nedělní Partie byl šéf SPD společně s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Ve druhé části Partie jsou čtyři politici z různých stran a hovoří o krizi na Ukrajině. Sledujte Partii na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:44

Moskva předala USA basketbalistku Grinerovou, která byla v ruském vězení

23:30

Ukrajinci na Donbasu zaznamenali další úspěšný úder

22:42

Slovensko zvažuje výrobu munice pro Ukrajinu

22:10

Ukrajina tvrdí, že Rusové rozmístili v Záporožské JE raketomety Grad

Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil je český politik, který od února 2020 předsedá Senátu Parlamentu České republiky. Média se hodně zajímala o jeho oficiální návštěvu Tchaj-wanu, kterou zamýšlel i jeho zesnulý předchůdce ve funkci Jaroslav Kubera a proti které se stavěla Čína a někteří čeští politici. Vystrčil se nicméně nedal zastrašit a cestu uskutečnil.