Miloš Vystrčil

Nejnovější příspěvky k tématu

Evropská unie

Pavel na Hradě uvítal Metsolaovou. S Fialou pak mluvila o přílišné byrokracii v zemědělství

Prezident Petr Pavel ve středu odpoledne přivítal na Pražském hradě šéfku Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou. Ta už předtím jednala s předsedy obou českých parlamentních komor. Po Pavlovi se setkala také s premiérem Petrem Fialou (ODS). S ním se bavila o zastoupení Čechů v institucích EU, bezpečnost i protestech zemědělců. Předseda vlády pak na tiskové konferenci řekl, že je třeba naslouchat skutečným příčinám protestů zemědělců, kterými jsou přílišná regulace a striktně nastavené požadavky.

Partie

Společnost bych defializoval. Havlíček se přel s Vystrčilem kvůli premiérovi i návrhům NERV

Musíme přejít od frází k činům. Společnost se musí defializovat, možná i desíkelovat, řekl ve vysílání Partie Terezie Tománkové místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček. Kabinet Petra Fialy (ODS) zkritizoval za to, že nemá žádnou osobnost ani vizi, Národní ekonomická rada vlády (NERV) proto musela přijít s vlastními opatřeními. Havlíčkova slova ale rozporoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Musím říct, že bych českou společnost spíše dehavlíčkoval než defializoval, protože potom bychom méně mluvili a více konali,“ poznamenal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Budeme nejhorší v EU, říká Havlíček. Rozhazovali jste peníze z vrtulníku, vrátil mu Vystrčil

Ani letos nedosáhneme předcovidové hospodářské úrovně, budeme zase nejhorší z celé Evropské unie, řekl místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v Partii Terezie Tománkové. Stát se podle něj může dostat do situace, kdy „nebude mít z čeho brát“. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) mu v nedělní relaci CNN Prima NEWS ale připomněl, že na současném stavu má vláda hnutí ANO svůj podíl. „Ekonomika má velkou setrvačnost. Pokud rozhazujete peníze z vrtulníku a všem dáváte, co si přejí, nemůže to dopadnout jinak,“ řekl šéf horní parlamentní komory v Partii.

Pekarová a Vystrčil dorazili do Izraele. Jejich cílem je vyjádřit podporu židovskému státu

Do Izraele v ranních hodinách dorazili předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Po ministru zahraničí Janu Lipavském a premiéru Petru Fialovi to jsou další vrcholní politici z Česka, kteří zemi po masakru 7. října navštívili. CNN Prima NEWS má na místě reportéra, celý den budeme o návštěvě přinášet aktuální informace.

Vystrčil: Čína se chová standardně. Pokud chceme být svébytní, nemůžeme klekat na kolena

Cesta předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) na Tchaj-wan byla vyhodnocená jako přínosná, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). V pořadu K věci dodal, že pokud chceme být svébytná země, nemůžeme před čínskou stranou klekat na kolena. Čína totiž považuje Tchaj-wan za jednu ze svých provincií a hrozí mu vojenským zásahem.

Polívčička, paraplíčko, pětikolka a autobus řítící se proti zdi. Jaké hlášky padly v Partii?

Nedělní vysílání Partie Terezie Tománkové přineslo emotivní debatu nejen nad budoucností hnutí ANO a jeho předsedy Andreje Babiše, ale také ostrou výměnu názorů na téma důchodové reformy. Nechyběly ani kuriózní analogie a přirovnání. V první části spolu diskutovali šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Druhá část pořadu na CNN Prima NEWS patřila poslancům Janu Jakobovi (TOP 09), Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO), Lucii Šafránkové (SPD) a starostovi Tetína Matěji Hlavatému. Jaké hlášky padly v Partii?

Vystrčil: Jsme v autobusu, co se řítí do zdi. ANO je jedno, zda bude za 30 let na důchody

Sedli jsme do autobusu, který se řítí dolů, a opozice chce brzdit a zároveň přidávat plyn. Tak okomentoval šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) kritiku z řad hnutí ANO na konto důchodové reformy. Podle něj není možné vše komunikovat s opozicí, když samotná vláda ještě rýsuje kontury změn v penzijním systému. Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) se proti jeho slovům ohradila a dodala, že ODS slibovala „uzdravení veřejných financí“, podle ní se ale děje opak. Vystrčil jí v Partii Terezie Tománkové připomněl, že obří deficit zdědili po vládě Andreje Babiše (ANO).

Vystrčil: Musíme se tvrdě postavit populistům a dezinformátorům. Ohrožuje nás zrůdná válka

Ruská agrese proti Ukrajině je zrůdným a zločinným počinem, který ohrožuje naše bezpečí a naši svobodnou budoucnost. Uvedl to předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve svém nedělním novoročním projevu. Varoval také před populisty a dezinformátory, kteří na současné krizi parazitují, ať už politicky, či ekonomicky. V závěru proslovu vyzval občany, aby šli k prezidentským volbám. „Ve svobodné demokratické společnosti záleží skutečně na každém, nikdo z nás není nulou,“ vzkázal šéf horní komory.

Miloš Vystrčil je český politik, od února 2020 předseda Senátu Parlamentu České republiky. Předsednictví převzal po náhlém úmrtí Jaroslava Kubery, po něm se také rozhodl dotáhnout návštěvu Tchaj-wanu. Senátorem je od roku 2010, před tím byl hejtmanem Vysočiny a starostou Telče. Je ženatý a má dvě dcery.