reklama

Na pivo jen v šesti lidech a zákaz zpěvu. Prymulova nařízení pokračují

Od pondělka budeme moct na pivo s kamarády do restaurací pouze v šesti lidech. Přesně takový je maximální počet těch, kteří smí sedět u jednoho stolu. Ve středu to na tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

reklama

„V restauracích přibyla jediná věc, omezení počtu osob u jednoho stolu, a to do výše šesti. Nechceme, aby se aktivity, které jsou spojeny s oslavami, přesunuly ze škol do restaurací,“ prohlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula na středeční tiskové konferenci.

K tématu

Provoz restaurací je už nyní omezen, od 22:00 do 6:00 musí mít zavřeno. Bary a noční kluby tak téměř vůbec neotvírají. Mezi jednotlivými stoly musí být také odstup alespoň 1,5 metru a zákazníků uvnitř nesmí být více, než je míst k sezení.

Nařízení o šesti osobách u stolu by ale mělo trvat pouze 14 dnů a poté by se měla opatření mírnit. Naopak od 19. října začne platit omezení pro svatby a pohřby, kterých se bude smět účastnit maximálně 30 lidí.

Prymula zároveň zakázal všechny aktivity spojené se zpěvem. Ve školách tak nebude probíhat hudební výchova, budou zakázány muzikály, opery i veškeré koncerty. Zpěv nesmí znít ani na bohoslužbách, na něž bude moci přijít až 100 osob, všichni ale budou muset sedět.

Omezí se také sportovní utkání, která mají být od příštího týdne zcela bez diváků a s maximální účastí 130 lidí z řad sportovců, trenérů a dalších členů týmu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Bolestivé očkování a hrozba zánětu. Miliony objednaných stříkaček z Číny nejsou vhodné

Bolestivé očkování a hrozba zánětu. Miliony objednaných stříkaček z Číny nejsou vhodné

Ministerstvo zdravotnictví od čínského výrobce objednalo téměř dva miliony stříkaček s pevnou jehlou, které podle zjištění Radiožurnálu a webu iROZHLAS.cz nejsou pro vakcinaci vhodné. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) rozhlasu potvrdil, že stříkačky nejsou vhodné pro vakcínu firem Pfizer/BioNTech, ale pro látky jiných výrobců ano. V Česku zatím převažuje vakcína Pfizer/BioNTech. Web také zjistil, že v případě stříkaček s pevnou jehlou je aplikace bolestivější, hrozí i riziko zánětu a složité je odhadnout správné množství natahované látky.

Česko je už půlku ledna na čtvrtém stupni PES, vláda ale projedná zpřísnění opatření
Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší
Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót
Nebudu politiky odposlouchávat, slibuje expolicista Šlachta, šéf nového hnutí Přísaha
reklama
reklama
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

360°

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama