reklama

Na pivo jen v šesti lidech a zákaz zpěvu. Prymulova nařízení pokračují

Od pondělka budeme moct na pivo s kamarády do restaurací pouze v šesti lidech. Přesně takový je maximální počet těch, kteří smí sedět u jednoho stolu. Ve středu to na tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

reklama

„V restauracích přibyla jediná věc, omezení počtu osob u jednoho stolu, a to do výše šesti. Nechceme, aby se aktivity, které jsou spojeny s oslavami, přesunuly ze škol do restaurací,“ prohlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula na středeční tiskové konferenci.

Provoz restaurací je už nyní omezen, od 22:00 do 6:00 musí mít zavřeno. Bary a noční kluby tak téměř vůbec neotvírají. Mezi jednotlivými stoly musí být také odstup alespoň 1,5 metru a zákazníků uvnitř nesmí být více, než je míst k sezení.

Nařízení o šesti osobách u stolu by ale mělo trvat pouze 14 dnů a poté by se měla opatření mírnit. Naopak od 19. října začne platit omezení pro svatby a pohřby, kterých se bude smět účastnit maximálně 30 lidí.

Prymula zároveň zakázal všechny aktivity spojené se zpěvem. Ve školách tak nebude probíhat hudební výchova, budou zakázány muzikály, opery i veškeré koncerty. Zpěv nesmí znít ani na bohoslužbách, na něž bude moci přijít až 100 osob, všichni ale budou muset sedět.

Omezí se také sportovní utkání, která mají být od příštího týdne zcela bez diváků a s maximální účastí 130 lidí z řad sportovců, trenérů a dalších členů týmu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama