reklama

Na pivo jen v šesti lidech a zákaz zpěvu. Prymulova nařízení pokračují

Od pondělka budeme moct na pivo s kamarády do restaurací pouze v šesti lidech. Přesně takový je maximální počet těch, kteří smí sedět u jednoho stolu. Ve středu to na tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

reklama

„V restauracích přibyla jediná věc, omezení počtu osob u jednoho stolu, a to do výše šesti. Nechceme, aby se aktivity, které jsou spojeny s oslavami, přesunuly ze škol do restaurací,“ prohlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula na středeční tiskové konferenci.

K tématu

Provoz restaurací je už nyní omezen, od 22:00 do 6:00 musí mít zavřeno. Bary a noční kluby tak téměř vůbec neotvírají. Mezi jednotlivými stoly musí být také odstup alespoň 1,5 metru a zákazníků uvnitř nesmí být více, než je míst k sezení.

Nařízení o šesti osobách u stolu by ale mělo trvat pouze 14 dnů a poté by se měla opatření mírnit. Naopak od 19. října začne platit omezení pro svatby a pohřby, kterých se bude smět účastnit maximálně 30 lidí.

Prymula zároveň zakázal všechny aktivity spojené se zpěvem. Ve školách tak nebude probíhat hudební výchova, budou zakázány muzikály, opery i veškeré koncerty. Zpěv nesmí znít ani na bohoslužbách, na něž bude moci přijít až 100 osob, všichni ale budou muset sedět.

Omezí se také sportovní utkání, která mají být od příštího týdne zcela bez diváků a s maximální účastí 130 lidí z řad sportovců, trenérů a dalších členů týmu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama