reklama

Vojtěch: Registrace k očkování pro starší 16 let se možná zpozdí. Vláda rozhodne v neděli

Očekávané otevření registrace k očkování pro lidi 16+ se možná zpozdí, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Zdroj: Profimedia.cz

V neděli by se mělo rozhodnout, zda se od úterý 1. června spustíregistrace pro lidi starší 16 let, nebo pro věkovou kategorii od 25 do 29 let. V pátek to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Dosud se očekávalo, že se budou od začátku června registrovat všichni lidé starší 16 let.

reklama

„Bavíme se o tom a čekáme, jak proběhne odbavování těch, kteří jsou takzvaně před závorou. Budeme mít přesnější informace v neděli,“ uvedl Vojtěch. O tom, že by se otevřela registrace jen pro užší skupinu, se jedná kvůli tomu, že poměrně velký počet lidí na dávku vakcíny stále čeká.

K tématu

„Je to dáno tím, že nabíhají druhé dávky. Dostáváme nějaké dodávky, lidé chodí na druhé dávky a prvoočkovaní možná musí chvíli čekat. Proto to musíme naplánovat tak, abychom systém třeba ze dne na den nezahltili a lidé čekající na druhé dávky byli doočkováni. Vyhodnotíme to podle aktuálních čísel v neděli,“ dodal ministr.

O očkování má zájem jen polovina čtyřicátníků

Lidé se k očkování mohli začít přihlašovat postupně podle věku, od toho se odvíjí také zájem a proočkovanost jednotlivých skupin. V nejstarších skupinách nad 70 let je očkováno či registrováno 86 procent této věkové skupiny, osmdesátníci se očkují od poloviny ledna a sedmdesátníci od začátku března.

S každou další věkovou skupinou podíl registrovaných klesá. Mezi čtyřicátníky projevila zájem o očkování zhruba polovina. V neděli byla spuštěna registrace pro lidi ve věku 35 až 39 let, vakcínu dostalo nebo se registrovalo zhruba 35 procent, od úterní noci se hlásili lidé ve věku 30 až 34 let, těch je dosud registrovaná necelá čtvrtina.

Zdravotníci dosud podali podle údajů ministerstva od loňského začátku vakcinace ke čtvrtku zhruba pět milionů dávek vakcín proti covidu. Dokončené očkování mělo 1,37 milionu lidí, protože pro plnou vakcinaci jsou u většiny podávaných látek potřebné dvě dávky. Osm z deseti podaných dávek připadá na vakcínu od firem Pfizer/BioNTech.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO)
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO)
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: očkování Adam Vojtěch vakcína ministr zdravotnictví koronavirus COVID-19 Pfizer zájem věkové skupiny registrace registrační systém
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Tragická nehoda u Havlíčkova Brodu: Po srážce aut zemřeli dva lidé
Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama