CNN Prima News odsouzený muž

odsouzený muž

Výpis příspěvků ke štítku „odsouzený muž“

Policie chytla nebezpečného uprchlíka z léčebny v Dobřanech. Měl figurovat u vraždy stopařky

Plzeňským policistům se ve čtvrtek večer podařilo chytit nebezpečného muže, který během středy uprchl z psychiatrické léčebny v Dobřanech. Již při oznamování pátrání veřejnost varovali, aby se nikdo nepokoušel uprchlého zastavit za pomoci vlastních sil. Muž je spojený s jihočeským Protivínem a především s odsouzeným vrahem Pavlem Zárubou, který si odpykává dvacet let za zabití stopařky. Při žádosti o obnovu procesu tvrdil, že první rány zasadil ženě právě dopadený pacient a že je rovněž pachatelem. S informací přišel web iDnes.

Emoce u soudu v Ústí: Pusťte ho ven a já ho zabiju, křičel na vraha bratr umláceného kladivem

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal osmi lety vězení Karla Jambora původem z Loun. Podle verdiktu loni v červnu v zahradním domku v Litoměřicích brutálně zavraždil staršího muže, se kterým se znal ze staveb kolotočů. Důvodem měla být slovní rozepře. Bratr zavražděného nebyl s rozsudkem spokojen a uklidňovat jej musel soudce.

Tvrdý trest za účast v bojích na Ukrajině. Vrchní soud uložil muži 21 let vězení

Aktualizováno

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek zpřísnil trest Alexeji Fadějevovi, který se podle obžaloby zapojil do bojů na Ukrajině a uložil mu výjimečný trest 21 let vězení. Pražský městský soud dvaačtyřicetiletého muže loni na podzim nepravomocně potrestal 4,5 roku odnětí svobody. Fadějev, který je nyní ve vězení kvůli jinému trestnému činu, se v minulosti přiznal k tomu, že se zúčastnil pomocných aktivit, přímé zapojení do bojů odmítl. Proti nynějšímu pravomocnému rozsudku může podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Kriminalisté z USA přivezli Prokopa. Poslední člen Berdychova gangu je za mřížemi

Čeští kriminalisté v pátek přivezli z USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, odsouzeného za únos a smrt zlatníka z roku 1996 a loupežná přepadení dalších lidí. Na Twitteru to uvedla policie. Americká policie po spolupráci s českými vyšetřovateli Prokopa dopadla loni na jaře, český soud mu už dřív v jeho nepřítomnosti uložil 13,5 roku vězení. Kauza takzvaného Berdychova gangu, jenž má na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů, bývá označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky.

Muž se přiznal k ubodání spolubydlícího, zabít ho prý nechtěl. Dostal 17 let vězení

Soud ve čtvrtek udělil třiačtyřicetiletému Róbertu Rácovi, který podle obžaloby loni v létě ubodal spolubydlícího, sedmnáctiletý trest vězení. Muž se k činu přiznal. Tvrdil však, že svého o 11 let staršího přítele zabít nechtěl. Ponechal si proto lhůtu pro případné odvolání stejně jako státní zástupce. Kvůli tomu, že byl již jednou za podobný čin odsouzen, hrozil Rácovi i výjimečný trest.

Hongkongský aktivista Joshua Wong byl odsouzen na 13,5 měsíce do vězení

Aktualizováno

Nejznámější představitel hongkongského prodemokratického hnutí Joshua Wong byl ve středu odsouzen k trestu 13,5 měsíce vězení za loňskou protivládní demonstraci před policejním ústředím v Hongkongu. Spolu s Wongem byli odsouzeni také dva jeho další kolegové – Agnes Chowová dostala desetiměsíční trest a Ivan Lam trest sedm měsíců odnětí svobody, informovala agentura Reuters.