reklama

Foldyna: Okamura dal Fialovi slovně na holou. Nová vláda jen kritizuje, na lidi kašle

Poslanec Jaroslav Foldyna se ostře pustil do poslanců z koalic Spolu a PirSTAN za to, že odmítli zařazení návrhů zákonů o zavedení nulové DPH na energie do programu středeční mimořádné schůze Sněmovny. „Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Vzkázala lidem, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný označil středeční chování poslanců z ANO a SPD ve Sněmovně za populismus a demagogii.

reklama

Hnutí ANO se ve středu nepodařilo prosadit ve Sněmovně debatu o třech návrzích zákonů dosluhující vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), které reagují na rostoucí ceny energií. Po třech hodinách projevů řečníků s přednostním právem strany nastupující vládní koalice neumožnily schválení programu mimořádné schůze.

Během jednání na půdě Sněmovny panovala vyhrocená atmosféra. V jednu chvíli se obzvlášť ostře pustil šéf SPD Tomio Okamura do předsedy budoucí vlády Petra Fialy (ODS).

„Řekněte těm lidem, kdy vyřešíte to zdražení. Lidé nemají před Vánoci peníze. Odpovězte teď a tady na otázky, které všechny zajímají. Nebuďte srab a pojďte za mikrofon. Lidé potřebují od nového premiéra jasnou radu, nemají peníze jako vy,“ pokřikoval Okamura.

Jeho vystoupení pak v pořadu 360° hájil jeho spolustraník Jaroslav Foldyna. „Okamura dal Fialovi slovně na holou, byl několikrát přerušen potleskem. Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Jen kritizuje, na lidi kašle a vzkázala jim, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna.

Ke kritice pětikoalice se připojil i poslanec Martin Kolovratník (ANO). „Občan dostal špatný vzkaz od nastupující koalice. Dnes jsme mohli toto téma otevřít a formou pozměňovacích návrhů najít řešení. Nemuselo být ideální, ale mohlo být dnes,“ sdělil.

Výborný: Vaše slova mají mást veřejnost

Podle Marka Výborného by ale vedení desetihodinové debaty na půdě Sněmovny o energiích českým rodinám nijak nepomohlo. Foldynu pak obvinil ze lži, protože se prý pětikoalice na dovolenou nechystá. Kolovratníka zase označil za demagoga.

„Že by dnes začalo díky Sněmovně něco platit, je nesmysl. Taková slova jsou cílená a mají mást veřejnost. Dnes jsme ve Sněmovně viděli populismus. Kdyby Babišova vláda chtěla skutečně pomoci, mohla na tom pracovat už před půl rokem,“ reagoval Výborný. Zároveň také zmínil své přesvědčení, že řešit současnou situaci plošně nulovým DPH na energie by nebylo správné.

„My nechceme rozdávat pomoc plošně. Potřebuji já, pan Foldyna nebo Kolovratník nulovou sazbu DPH? Ne. My musíme zacílit na lidi, kteří tu pomoc skutečně potřebují, klidně víc, než byl původní návrh,“ řekl Výborný. Dodal, že se budoucí vláda hodlá problému s energiemi naplno věnovat. Už v pátek Fialovu vládu jmenuje prezident Miloš Zeman.

Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama