reklama

Nejpřesvědčivější byl v debatě Okamura, rozhodli diváci v anketě. Pohořelo ANO i KSČM

Tomio Okamura ve středeční velké předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu válel, zhodnotili diváci. Šéfovi SPD v anketě o nejlepší výkon přisoudili první místo. V těsném závěsu za ním skončil předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček. Radek Vondráček (ANO) i Zdeněk Ondráček (KSČM) pohořeli.

reklama

Středeční velké předvolební debaty na CNN Prima NEWS se zúčastnili zástupci SPD, ČSSD, ANO a KSČM. V anketě diváky nejvíce přesvědčil Tomio Okamura s 46,2 procenta. O prvenství se přetahoval s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, který si nakonec zasloužil 43,9 procenta.

Oba předsedové stran převálcovali zástupce komunistů i vládního hnutí ANO. Šéf Sněmovny Radek Vondráček si odnesl 7,2 procenta a komunista Zdeněk Ondráček 2,8 procenta hlasů diváků.

Tématem debaty byly otázky migrace a bezpečnosti. Politici diskutovali dvě hodiny, zároveň odpovídali na dotazy moderátora Michala Půra i diváků přímo v sále.

Zapojit se mohli i diváci u televizních obrazovek. Prostřednictvím QR kódu v televizním vysílání mohli rozhodnout o tom, kdo je nejvíce přesvědčil.

Superdebatu sledujte v neděli

Pořad Speciál 360°: Hlas lidu se poprvé představil na začátku září. Celkem má pět dílů, závěrečný odvysílá CNN Prima NEWS 6. října. V posledních týdnech před volbami divákům nabídne také dvě superdebaty s názvem Česko hledá premiéra.

První superdebata začne v neděli 26. září ve 20:00 a na druhou se diváci mohou těšit ve stejný čas v neděli 3. října.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?

Jsem připraven hlasovat pro dočasné odebrání pravomocí prezidenta, v dané situaci není jiné řešení. To říká předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan. Kdy by se tak mělo stát? Jak pokračují povolební vyjednávání a neobává se roztříštění koalice, na kterou před volbami vsadil? A jak zkrotit další koronavirovou vlnu, která se na Česko žene? Sledujte pořad K věci na CNN Prima NEWS od 12:30.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Téma: Rádce

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Bohdalová dostane od Zemana Řád bílého lva. Kdo další je na seznamu vyznamenaných?

Letošní slavnostní předávání státních vyznamenání se zřejmě konat nebude. Už teď je však jasné, kdo by ocenění z rukou Miloše Zemana měl získat. Ostatně i proto, že ceremoniál byl z minulého roku odložen na letošek, a to kvůli covidové situaci. Kromě již jmenovaných by měla už druhé vyznamenání dostat i herečka Jiřina Bohdalová, informaci publikoval deník MF Dnes.

reklama

Domácí zpravodajství

Univerzitu Karlovu poprvé povede žena. Zimu ve funkci rektora vystřídá Králíčková

Novou rektorkou Univerzity Karlovy byla zvolena dosavadní prorektorka Milena Králíčková. Od akademického senátu získala 55 hlasů od jeho 69 přítomných členů. Poté, co ji ve funkci potvrdí prezident, se stane první ženou v čele nejstarší a největší vysoké školy v ČR. Funkce by se měla ujmout v únoru 2022 a školu by měla vést do roku 2026. Nová rektorka ve vedení univerzity vystřídá Tomáše Zimu.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama