reklama

Okamura: Jsme hegemonem na vlastenecké scéně a jedinou euroskeptickou stranou

SPD je jedinou vlasteneckou a euroskeptickou stranou v Poslanecké sněmovně. V povolební Partii to prohlásil předseda hnutí Tomio Okamura. Uvedl doslova, že je SPD hegemonem na vlastenecké scéně poté, co pohořely Trikolora, Volný blok nebo Přísaha. A právě jejich voliče bude chtít Okamura přesvědčit.

reklama

„Stávající voliči byli spokojeni s naší prací. Ukázalo se, že SPD je jedinou euroskeptickou stranou v Parlamentu. Jsme hegemonem na vlastenecké scéně. Opět jsme s naším programem sami. Chceme posbírat voliče od stran, které ve Sněmovně nejsou,“ řekl Okamura v nedělní povolební Partii Terezie Tománkové. SPD přišlo ve Sněmovně o dvě poslanecká křesla.

Okamura je ale spokojen s tím, že SPD získalo přibližně půl milionu hlasů, tedy podobně jako před čtyřmi lety. Moderátorka jej však opravila, že strana získala přibližně o 30 tisíc hlasů méně než při minulých volbách.

„Je jasné, že dvě koalice deklarovaly spolupráci. Neznámých je mnohem více, než to vypadá pro insidery. Nevím, jak se k situaci postaví pan prezident. Pokud by i druhý pokus dostal Andrej Babiš, může se vše značně protahovat a může vznikat tenze,“ okomentoval šéf SPD aktuální situaci.

„Druhou neznámou je pětikoalice. V ODS ví, že nesmí po osmi letech v opozici udělat chybu, jinak půjdou zase dolů. Příští týden bychom měli dát dohromady Sněmovnu. Budeme podporovat poměrné zastoupení, budeme muset vedle sebe čtyři roky fungovat,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer

Očkovat, či neočkovat malé děti proti nemoci COVID-19? Otázka, na kterou hledá odpověď většina rodičů. Zatímco stanovisko ministra zdravotnictví i České vakcinologické společnosti mluví jasně, další odborníci už si tak jistí nejsou. Například Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje počkat. Ve schvalovacím procesu je podle něj vakcína Valneva, která je pro děti bezpečnější.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama