reklama
CNN Prima News OĽaNO

OĽaNO

Výpis příspěvků ke štítku „OĽaNO“

Slovenský ministr zdravotnictví pod palbou. V covidové krizi odletěl na luxusní dovolenou

30. prosince 2021 23:41

Slovensko se chystá na další vlnu covidu, kterou způsobí nakažlivější varianta omikron. Tamní ministr zdravotnictví si ale přípravu před bitvou vyložil po svém. Vladimír Lengvarský vyrazil před silvestrem na luxusní dovolenou do Ománu a neprošlo mu to bez povšimnutí ani u opozice, ani u jeho „šéfa“. Kolegu totiž nešetřil ani expremiér Igor Matovič a označil ho za „sociálního autistu“. Lengvarský je přitom ve vládě za OLaNO, jehož předsedou je právě někdejší slovenský premiér.

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Radičová: Fico byl vždy vulgární, ale nepodceňujme ho. Mohl by se vrátit k moci

7. listopadu 2021 21:12

Slovenská expremiérka Iveta Radičová říká, že jejího předchůdce a zároveň i nástupce Roberta Fica není radno podceňovat ani v budoucnu. Jeho Směru-SD totiž po loňském pádu rostou preference a společně s novou stranou Hlas-SD Petera Pellegriniho by se mohl vrátit zpět k moci. Radičová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodává, že Pellegriniho strana je v podstatě jen „Směr 2“, protože představuje úplně stejnou politiku.

Radičová: Slovenskou vládu čekají časované bomby, covid nezvládly ani nejbohatší země

25. října 2021 21:17

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera má před sebou velmi těžké zkoušky a má na stole hned několik časovaných bomb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS před tím varuje bývalá předsedkyně vlády našich východních sousedů Iveta Radičová. Hovoří mimo jiné i o krizi spjaté s pandemií. V tomto směru Radičová kritická není, podle ní si s pandemií dostatečně neporadily ani ty nejbohatší a nejvyspělejší státy Evropy a světa.

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

21. září 2021 12:54

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

12. června 2021 11:00

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

Hrozí Slovensku další vládní krize? Matovič znovu válčí s koaličním partnerem

24. května 2021 18:38

Slovenská vládní koalice před časem zažehnala krizi kolem akvizice ruské vakcíny Sputnik V, ale nyní se schyluje k nové. V hlavní roli je opět Igor Matovič, který v březnu coby premiér dojednal s Ruskem dohodu o očkovacích látkách navzdory svým koaličním partnerům a nyní je jako ministr financí opět v konfliktu se svým rivalem, se kterým sedí ve vládě.

Slovensko začne brzy očkovat Sputnikem, říká Matovič. Ministr zdravotnictví o tom neví

11. května 2021 18:28

Bývalý slovenský premiér a nynější ministr financí Igor Matovič tvrdí, že u našich východních sousedů by se velmi brzy mohlo začít očkovat ruskou vakcínou Sputnik V. Oznámil to na sociálních sítích. Sputnik V přitom stále nemá povolení k užití v zemích Evropské unie, výhrady k němu mají i slovenští lékaři, politici či tamní státní lékový ústav.

reklama