reklama
CNN Prima News OĽaNO

OĽaNO

Výpis příspěvků ke štítku „OĽaNO“

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

Slovensko začne brzy očkovat Sputnikem, říká Matovič. Ministr zdravotnictví o tom neví

Bývalý slovenský premiér a nynější ministr financí Igor Matovič tvrdí, že u našich východních sousedů by se velmi brzy mohlo začít očkovat ruskou vakcínou Sputnik V. Oznámil to na sociálních sítích. Sputnik V přitom stále nemá povolení k užití v zemích Evropské unie, výhrady k němu mají i slovenští lékaři, politici či tamní státní lékový ústav.

Sloužili jste komunistickému režimu? Snížíme vám důchody, navrhují slovenští politici

Poslanci slovenské vládnoucí koalice brojí proti lidem, kteří před rokem 1989 sloužili komunistickému režimu. Zákonodárci přišli s návrhem zákona, podle kterého by se předlistopadovým komunistům snížily důchody a zrušila řada benefitů. Argumentují tím, že jsou jejich důchody stále velmi vysoké, ačkoliv pracovali pro totalitní režim porušující základní lidská práva.

Vládní krize na Slovensku zažehnána. Matovič se vymění s ministrem financí

Slovenský premiér Igor Matovič oznámil rezignaci. Kabinet má po něm vést dosavadní ministr financí Eduard Heger, kterého sám předseda vlády navrhl a odsouhlasili ho i koaliční partneři. Ti hrozili, že pokud Matovič neodstoupí, opustí vládu. Kabinet kromě Matovičova OĽaNO tvoří ještě strany Jsme rodina, Svoboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Matovič by měl naopak převzít Hegerovu funkci.

Slovenská krize: Pokud Matovič skončí ve vládě, tak odejdeme, hrozí jeho poslanci

Slovenská vládní krize se opět komplikuje. Již od minulého týdne je známo, že menší koaliční strany jsou ochotny pokračovat jen v případě, že rezignuje premiér Igor Matovič. Skupina poslanců z Matovičova hnutí nyní do jednání o rekonstrukci vlády vnesla podstatnou změnu. Hrozí, že pokud Matovič ve vládě skončí, opustí oni jeho hnutí, což by mohlo vést k tomu, že by vláda neměla dostatek hlasů.

Sulík a jeho SaS opouští slovenskou vládu. Matovičova koalice visí na vlásku

Slovenská strana Svoboda a Solidarita (SaS) v čele se svým předsedou Richardem Sulíkem oficiálně odchází z vládnoucí koalice premiéra Igora Matoviče. Činí tak kvůli ultimátu, které dala strana předsedovi vlády. SaS se ale do koalice může ještě vrátit. Ono ultimátum znělo, že pro zachování SaS ve vládě musí Matovič do středy rezignovat. Slovenský premiér tak ovšem neučinil.

reklama