reklama
sledujeme živě

Řežábek se pustil do Maláčové: Chovejte se slušně. Máte vždy na ostatní kecy

Souhrn událostí

  • Ceny energií, nemovitostí i zboží rostou a brzda je zatím v nedohlednu.
  • Jak chtějí kandidáti do Poslanecké sněmovny zastavit zdražování a zmírnit dopady inflace?
  • O ekonomické situaci v České republice budou diskutovat zástupci osmi nejsilnějších politických subjektů.

Ceny energií, nemovitostí i zboží rostou a brzda je zatím v nedohlednu. Jak chtějí kandidáti do Poslanecké sněmovny zastavit zdražování a zmírnit dopady inflace? O ekonomické situaci v České republice budou diskutovat zástupci osmi nejsilnějších politických subjektů v posledním díle pořadu 360°: Hlas lidu od 20:15.

reklama

Ceny v Česku rostou nejrychleji od roku 2012 a inflace během srpna stoupla meziročně na 4,1 procenta. Bankovní rada České národní banky (ČNB) v reakci na to výrazně zvýšila úrokové sazby a základní úroková sazba stoupla o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Naposledy takto zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,5 procentního bodu v roce 1997.

Hosté tak budou mít za úkol v poslední předvolební superdebatě Hlas lidu představit své ekonomické vize do budoucna. Dokázali by si poradit s ekonomickými výzvami? A jak chtějí zkrotit zdražování?

Tagy:
Jana Maláčová Alena Schillerová volby on-line pořady CNN Prima NEWS Miloslava Vostrá Zbyněk Stanjura volby 2021 Libor Vondráček 360° Jan Hrnčíř Speciál 360°: Hlas lidu Pavel Řežábek Věslav Michalik

Hlavní zprávy

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama