CNN Prima News opalování

opalování

Výpis příspěvků ke štítku „opalování“

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

17. července 2022 10:53

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

I na dovolené jsme kůží posedlí, říká dermatoložka Arenbergerová. Poradila, jak se chránit

20. července 2021 09:18

Dermatoložka Monika Arenbergerová přiznává, že i na dovolené má společně s manželem, exministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem, až obsesi s kožními znaménky. Uvedla to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kde byla hostem. Mimo jiné také radila, jaký faktor ochranného krému používat či v jakém případě by lidé měli vyhledat odbornou pomoc dermatologů.

Libujete si v opalování? Můžete mít nedostatek vitaminu D a jste více ohroženi koronavirem

22. srpna 2020 08:12

Vitamín D je nejčastěji spojován s pevnými kostmi, jeho význam pro tělo je ale mnohem větší a v době, kdy nám hrozí nákaza koronavirem, ještě důležitější. Říká se mu také sluneční vitamin, neboť jeho zdrojem je, kromě stravy, hlavně sluneční záření. Krásně opálená kůže může být ale paradoxně v přijímání „déčka“ na škodu.

Negrilujte se na slunci. Choďte ven ráno a večer, opálíte se, říká dermatolog

12. srpna 2020 16:20

V posledních letech přichází k lékařům stále více lidí s měnícími se znaménky, která mohou signalizovat i rakovinu kůže. Ochrana pokožky při opalování je podle doktorů zásadní a lidé by ji neměli podceňovat. O tom, jak svou kůži v létě před sluncem chránit, hovořil host pořadu Nový den, přednosta Dermatovenerologické kliniky a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Zákeřná rakovina kůže: Pozor na tyto mýty, které vám mohou uškodit

24. května 2020 06:15

Naše kůže je nám stále na očích, je tak lehké sledovat, jestli se na ní neděje něco neobvyklého. Potřebujeme k tomu ale správné informace. V onkologii a dermatologii – stejně jako v jiných odvětvích lékařství – panuje řada mýtů a stereotypů, které nejenže nejsou pravdivé, ale pokud je navíc lidé berou vážně, mohou si velmi výrazně uškodit, nebo dokonce ohrožovat život.