CNN Prima News opevnění

opevnění

Výpis příspěvků ke štítku „opevnění“

Noční útok na Oděsu. Okupanti poničili přístav, použili i supersonické střely

Ruské invazní síly v noci provedly rozsáhlé útoky v Oděské oblasti, kde poničily infrastrukturu přístavu. Supersonickými střelami Onyx zároveň okupanti zasáhli ukrajinské sýpky, informují obránci. V ruském Kursku útočily v neděli ukrajinské drony, uvedl gubernátor oblasti. Údajně byla zasažena budova FSB či ropná rafinérie. Ukrajina může vyvážet své obilí přes polské území do dalších států, ve kterých je ho potřeba. Řekl to polský prezident Andrzej Duda. Ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruská polní opevnění západně od obce Verbove v Záporožské oblasti, ale nejedná se o poslední obrannou linii Rusů v regionu, uvedl americký Institut pro studium války (ISW).

Ukrajinská předzvěst něčeho většího. Rusové se zakopali, přijde průlom, odhadují experti

Ukrajinci ještě neudeřili naplno. Zatím testují ruskou obranu, ale větší průlom ještě přijde. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli zahraniční reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a bezpečnostní analytik Jiří Vojáček. Důležitou roli podle nich hrají také zákopy, které Rusové umějí dobře využít. Přestože jde o náročnou překážku, nejsou podle Zrna nepřekonatelné.

„Paranoidní“ Putin má problém. Uniklé plány jeho paláce ukazují i tajný bunkr a podzemní výtah

Nepřekvapí, že ruský autoritářský prezident Vladimir Putin má mimo Kreml svoji vlastní rezidenci, kam jezdí za odpočinkem. Nachází se na pobřeží Černého moře a mimo luxus obsahuje například i tajný bunkr, který má vládce Ruska ochránit před jakýmkoliv ohrožením. Tým kolem opozičního předáka Alexeje Navalného, toho času v trestanecké koloni, nyní zveřejnil plány a snímky tajuplného paláce. Podívejte se, co všechno obsahuje.

Rusů se nebojíme. Nikdo si netroufne zkoušet s námi bojovat v lese, říká Fin o vstupu do NATO

Finsko přispěje vstupem do NATO silnou armádou, která má obrovské schopnosti pro boj v lese, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Eemeli Liukko (28), který pochází z městečka Koprilahti a aktuálně žije v Helsinkách. Obyčejní Finové se podle něj neobávají ruské hrozby a na případnou válku jsou vemi dobře připraveni i co se civilní ochrany týče. Mluvil také o tom, jak ve skandinávské zemi probíhá povinná vojenská služba.

O jaderném útoku se Putin rozhoduje z luxusního bunkru. Má seznam, koho zachrání

Ruský prezident Vladimir Putin se v bunkru mimo Moskvu rozhoduje o možném jaderném útoku, tvrdí údajný insider z Kremlu, který přišel i se zprávami o Putinově problematickém zdravotním stavu. Rovněž má existovat seznam nejbližší rodiny a nejvyšších ruských představitelů, kteří budou v případě útoku ze Západu do tohoto bunkru evakuováni. Jména bývalého prezidenta Dmitrije Medveděva či Putinových údajných dětí na něm ale chybí.

GLOSA: Andor „Horst Fuchs“ Šándor si nás namazal na chleba. Mám kryt, mám klid!

Andor Šándor je génius. Prostě je. Celé Česko se mu směje za čtvrteční velkolepou tiskovku, na které neoznámil všemi očekávanou kandidaturu na prezidenta, ale místo politické kariéry odstartoval tu teleshoppingovou a prezentoval iBunker, tedy bunkr pro celou rodinu za 350 litrů. S heslem „Mám kryt, mám klid“ (fakt je to oficiální heslo společnosti) vyrazil do boje jako novodobý bezpečnostní Horst Fuchs.

Největší jaderný bunkr na světě v Česku? Boháči v něm mají přežít 10 let apokalypsy

Málokdo tuší, že největší jaderný bunkr světa – kde mohou vyvolení v luxusu přečkat klidně i 10leté následky nukleární války – údajně vzniká v Česku. Konkrétně nedaleko Českého Brodu. S tím, jak se na poli mezinárodní diplomacie šermuje i s tak citlivými tématy jako atomové zbraně, roste o bunkry zájem. A právě toho českého si všimla i zahraniční média. Má to ale háček.