CNN Prima News oprava

oprava

Výpis příspěvků ke štítku „oprava“

Vysmívaná oprava hradeckého mostu: Rzí prožrané zábradlí silničáři kamuflovali barvou

Oprava nadjezdu v Hradci Králové baví místní obyvatele i sociální sítě. Zrezivělé zábradlí dostalo modrý nátěr, ale pod novým kabátem zůstalo všechno při starém. Díry v kovu naopak ještě vynikly. Podle údržby silnic, která nízkonákladovou renovaci provedla, šlo ale o nejmenší zlo. Ředitel Jiří Brandejs opravu označil jen za dočasné řešení. Most totiž brzy čeká širší demontáž, vysvětlil pro CNN Prima NEWS.

Dopravní peklo na D1 u Prahy skončí dřív, stát si za to připlatí. Jaký je nový termín?

Rozsáhlé opravy mezi 16. a 21. kilometrem dálnice D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi skončí 29 dní před původním termínem. Řidiči by měli úsekem projet bez omezení už v druhé polovině října. Na urychlení prací se Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dohodlo se společností Eurovia CS, která práce provádí. Na sociální síti X to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Prigožinův letoun před cestou absolvoval nejasnou opravu, popsala letuška. Pak zemřela

Mezi lidmi, kteří měli zahynout při pádu soukromého letounu šéfa žoldnéřské organizace Vagnerova skupina Jevgenije Prigožina, je i letuška Kristina Raspopová. Ta krátce před vzletem psala svým blízkým o problémech s odletem. Informovala je, že letadlo má zpoždění nebo že bylo převezeno na jiné místo. Stroj podle ní mířil na „rychlou a nepochopitelnou opravu“.

Rozkopané silnice, objížďky a kolony: Řidiče čeká pekelné léto. Podívejte se, kde se zdržíte

Také letošní léto bude ve znamení oprav silnic a dálnic. Řada omezení na řidiče čeká po celé délce dálnice D1 či například na hradecké D11 a plzeňské D5. Problémům se ale lidé nevyhnou ani na silnicích první třídy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) sice po letech oprav zprovoznilo na páteřní silnici 1/35 Hřebečský tunel, problémy však čekají jen o pár desítek kilometrů dál při průjezdu Litomyšlí. Podívejte se, kde hrozí výrazné zdržení.

Praha ve znamení dopravního pekla: Výluky metra i tramvají. Kde se bude v létě opravovat?

Léto se v Praze ponese tradičně v duchu mnoha rekonstrukcí tramvajových tratí či linek metra. Výrazné omezení cestující čeká například na metru C v centru města, kde se bude ve dvou etapách postupně opravovat trasa mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání nebo mezi Vltavskou a Hlavním nádraží. Opravy se nevyhnou ani tramvajovým linkám například na Evropské či Plzeňské ulici. Podívejte se na seznam letních oprav v Praze, které se dotknou MHD.

Nastane v Praze přes léto dopravní peklo? Podívejte se, kde můžete očekávat kolony

Letní prázdniny bývají obvykle obdobím, kdy pražské komunikace ovládnou stavaři. Jinak tomu nebude ani letos a řidiči se kvůli opravám musejí připravit na řadu dopravních omezení kvůli rozkopaným ulicím. Rekonstrukce se vedle již té probíhající na Barrandovském mostě budou týkat například Karlova náměstí či Průmyslové ulice. Seznam oprav má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Opozice se obává, zda vedení města dokáže stavební sezonu zkoordinovat.