reklama
CNN Prima News oprava

oprava

Výpis příspěvků ke štítku „oprava“

Praze se vyhněte, vyzývá řidiče policie. Jižní spojka kvůli opravě silnice kolabuje

Mnohakilometrová kolona aut se v úterý vytvořila na Jižní spojce v Praze ve směru na Černý Most. Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Fronta aut sahá až na dálnici D1 ve směru do Prahy, uvedla pražská policie. Řidiče vyzývá, aby se průjezdu metropolí pokud možno vyhnuli, jinak musí počítat i s několikahodinovým zdržením.

Dělostřelecká tvrz Bouda dostává původní podobu. Na začátku války ji vyrabovali vojáci

Dělostřelecká tvrz Bouda na Orlickoústecku po dlouhých 80 letech dostává svoji původní podobu. Na začátku okupace v roce 1939 ji totiž vojáci německého wehrmachtu poničili a připravili o některé důležité součásti. Od té doby nebyla využívaná a chátrala. Až na začátku 90. let ji skupina nadšenců začala velmi pomalu opravovat a zpřístupňovat veřejnosti. Teď do ní masivně investuje Pardubický kraj.

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu

Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala v pondělí, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Přes osm tisíc SUV Kia Sportage zamíří v Česku do servisů. Hrozí u nich požár

Oblíbené kompaktní SUV Kia Sportage hlásí problémy se systémem ABS (Anti-lock Brake System). V některých případech hrozí riziko požáru v motorovém prostoru. Do servisů tak bude v Česku svoláno přes osm tisíc vozů. V celosvětovém měřítku se pak komplikace s možnou závadou dotknou více než 1,7 milionu automobilů. Jedná se o stejnou závadu, kvůli které v březnu svolával Hyundai na českém trhu 13 tisíc SUV Hyundai Tucson.

Kuriózní problém na Šumpersku: Nový most stojí už 2,5 roku, nikdo na něj ale nesmí

Už dva a půl roku mají v Loučné nad Desnou na Šumpersku nový most, na který ale nikdo nesmí. Vinou chyby v projektu totiž nedostala stavba za několik milionů kolaudační povolení – na silnici vznikl nežádoucí schod. Věci se daly do pohybu po odvysílání reportáže CNN Prima NEWS na podzim. Stavbaři začali s částečnou demolicí, která jim následně umožní most opravit.

reklama