reklama
CNN Prima News oprava

oprava

Výpis příspěvků ke štítku „oprava“

Mezi Českou Třebovou a Pardubicemi v pondělí nejezdily vlaky. Kvůli stavbě mostu

25. října 2021 13:11

Na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou u Uherska na Pardubicku byl asi na 2,5 hodiny preventivně zastaven provoz vlaků kvůli komplikacím při stavbě tamního silničního mostu. Jeho konstrukce při betonáži poklesla. O dočasné zastavení provozu proto Správu železnic požádalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na Twitteru to uvedl jeho mluvčí Jan Rýdl.

Tramvajová zastávka s přístřeškem stojí v Brně přímo pod mostem. Místní nechápou

30. září 2021 22:33

Brno se může „pyšnit“ další kuriozitou. Přímo pod mostem na tramvajové zastávce Osová vzniklo místo pro cestující i kolemjdoucí, které je kryté přístřeškem. Ochranu před deštěm ale řeší už samotná mostní konstrukce. Mnozí proto vůbec nechápou, z jakého důvodu stříška vznikla. Dopravní podnik města Brno se již situací zabývá. Podle něj jde chyba za zhotovitelem.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Tornádo zničilo i vzpomínky na blízké. Hroby ale pozůstalí nejspíš musí opravit ze svého

26. července 2021 08:43

Škody, které způsobilo tornádo na jihu Moravy, nejsou jen materiální. Lidé z postižených oblastí přišli i o vzpomínky na blízké. Opravit je třeba stovky hrobů, podle odhadů se pak škody budou pohybovat v řádech desítek milionů korun. Opravy ale budou lidé pravděpodobně muset zaplatit ze svého. Upozornil na to web iROZHLAS.cz.

Praze se vyhněte, vyzývá řidiče policie. Jižní spojka kvůli opravě silnice kolabuje

13. července 2021 15:56

Mnohakilometrová kolona aut se v úterý vytvořila na Jižní spojce v Praze ve směru na Černý Most. Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Fronta aut sahá až na dálnici D1 ve směru do Prahy, uvedla pražská policie. Řidiče vyzývá, aby se průjezdu metropolí pokud možno vyhnuli, jinak musí počítat i s několikahodinovým zdržením.

Dělostřelecká tvrz Bouda dostává původní podobu. Na začátku války ji vyrabovali vojáci

8. července 2021 00:36

Dělostřelecká tvrz Bouda na Orlickoústecku po dlouhých 80 letech dostává svoji původní podobu. Na začátku okupace v roce 1939 ji totiž vojáci německého wehrmachtu poničili a připravili o některé důležité součásti. Od té doby nebyla využívaná a chátrala. Až na začátku 90. let ji skupina nadšenců začala velmi pomalu opravovat a zpřístupňovat veřejnosti. Teď do ní masivně investuje Pardubický kraj.

reklama