CNN Prima News oprava

oprava

Výpis příspěvků ke štítku „oprava“

Průmyslový palác v Praze byl původně postaven na pár měsíců, slouží už ale 130 let

23. října 2022 08:17

Sjezdový, Národopisný anebo Ústřední. I těmito názvy byl v průběhu své existence nazýván Průmyslový palác – dominanta pražského Výstaviště. Stavbu tenkrát financovaly významné šlechtické rody a podílelo se na ní 450 dělníků. Postavili ji za rekordních 10 měsíců. A i když se původně jednalo o budovu dočasnou, v Holešovicích se vyjímá už přes 130 let.

Zázraky na počkání? Ukrajina zveřejnila snímky bleskových oprav silnic po zásahu raketami

12. října 2022 20:20

V pondělí 10. října zahájili Rusové masivní raketové útoky na řadu měst ve většině regionů Ukrajiny. Navzdory probíhající válce však tamní silničáři zvládají ulice a křižovatky zničené v důsledku ostřelování rychle obnovovat. Ve městě Dnipro nebo v Kyjevě je během jediného dne vrátili do stavu, ve kterém byly před bombardováním.

Nebrzdit a šetřit palivo. Sankce decimují ruské letectví, konec hrozí i funkčním strojům

6. srpna 2022 14:52

Dopad západních sankcí na Rusko kvůli invazi na Ukrajině se začíná stále více projevovat. Podle posledních zpráv mají velký problém letecké společnosti, které ze zahraničí odebírají náhradní díly. Piloti tak mají nařízeno své stoje co nejméně opotřebovávat. Například tím, že nebudou tak prudce brzdit. Spořit se má také na palivu. Jenže i přes všechna pravidla se Rusko nejspíše dostane do fáze, že bez oprav to prostě nepůjde.

PŘEHLEDNĚ: Pekelné opravy na silnicích. Kde se řidiči musí v létě obrnit trpělivostí?

25. června 2022 07:44

Letní prázdniny jsou již na spadnutí a to obvykle znamená také období oprav na českých dálnicích a silnicích. Dopravním omezením se motoristé nevyhnou v žádném z českých krajů. Stavební práce potrápí řidiče například kolem Prahy, Brna či na dálničním spojení mezi Olomoucí a Ostravou. Přinášíme proto přehled oprav, které na českých komunikacích aktuálně probíhají nebo se chystají.