Orlando, je důležité nezavírat oči. Pavel chválil hollywoodskou hvězdu, řešili spolu Ukrajinu

Orlando, pokračuj v tom, co děláš. Tímto vzkazem poděkoval prezident Petr Pavel hollywoodskému herci a vyslanci UNICEF Orlandu Bloomovi, s nímž se sešel ve středu. Dvojice spolu hovořila zejména o dopadech války na Ukrajině na děti. Prezident zdůraznil, že je důležité „nezavírat oči před válečnými zločiny páchanými na ukrajinských dětech“.

„Ve středu jsem se setkal s vyslancem dobré vůle UNICEF Orlandem Bloomem. Mluvili jsme spolu hlavně o dopadech války na Ukrajině na děti. Orlando, pokračuj v tom, co děláš. Je důležité nezavírat oči před válečnými zločiny páchanými na ukrajinských dětech,“ napsal stručně Pavel k sérii společných fotografií.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na trapasy mám štěstí. Člověk si program s prezidentem moc neužije, popsala mluvčí Řeháková

Podle zveřejněných snímků se setkání účastnila také první dáma Eva Pavlová. Na sociálních sítích, kde prezident příspěvky sdílel, sklidil vlnu chvály a podpory. „Nestačím sledovat příspěvky, kde jste byl, jste a budete. Úplně se tetelím blahem, když vidím, jak jinak a velmi dobře jde vykonávat funkci prezidenta. Jsem ráda, že jsem svůj hlas dala vám v obou kolech,“ napsala jedna uživatelka.

Pavel ve středu mimo jiné navštívil mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět, kde symbolicky předal ocenění venezuelskému aktivistovi Javieru Tarazonovi.

„Orlando Bloom je podle všeho skvělý člověk s dobrým vztahem k Česku: roky zde natáčel a jezdil na kole, sleduji i jeho působení v UNICEF… hezké setkání. Je dobré být s Legolasem zadobře,“ napsal jeden z uživatelů s odkazem na jednu z nejslavnějších rolí britského herce.

Mimo elfa v oscarové trilogii Pán prstenů se Bloom proslavil také sérií Piráti z Karibiku, kde zazářil v roli Willa Turnera po boku Johnnyho Deppa. I na tuto filmovou ságu někteří fanoušci pod sdílenými fotografiemi odkazovali. „Piráti z Karibiku 6: Ztracená standarta,“ žertoval jeden z nich.

Vyslancem dobré vůle od roku 2009

V roli vyslance dobré vůle UNICEF působí Bloom od roku 2009, organizaci však podporuje již od roku 2007. Tehdy poprvé navštívil školy v odlehlých okresech Kaski a Chitwan, dvou nejchudších oblastech Nepálu. Od té doby podnikl s UNICEF řadu cest do zemí, jako jsou Bangladéš, Jordánsko, Libérie, Niger či Ukrajina.

Herec se nejvíce angažuje ve prospěch práv dětí na celém světě. „UNICEF neposkytuje lidem pouze humanitární pomoc, ale také vypracovává nástroje k řešení problémů a zlepšení života dětí a žen,“ podotýká Bloom na stránkách organizace.

Tagy: