reklama

Oskarovi, kterému někdo žíravinou vypálil oči, začíná nový život

Oskarovi někdo vypálil oči žíravinou
Zdroj: OZ Druhá šanca Bardejov

Oskar – nové jméno pro pejska, kterému snad konečně začal i nový život, jaký si zaslouží. Jeho příběh jste určitě zaregistrovali. Zmateného a zuboženého ho 25. prosince, na svátek vánoční našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

reklama

Policie spustila trestné stíhání ve věci týrání zvířat. Za dopadení pachatele tohoto hrůzného činu vypsalo sdružení (kde se Oskar nachází) odměnu 100 tisíc korun.

Momentálně je pejsek v péči OZ Druhá šancä Bardejov a jejich svěřenkyně Soni. U ní doma konečně poznává lásku a dělá mu společnost nejen druhý čtyřnohý parťák, ale i malá slečna. Už se naučil chodit po schodech anebo vyskočit na sedačku. Užívá si hlazení i plnou misku.

V dočasné péči má parťáka
V dočasné péči má parťáka

Lidé se spojili a na transparentní účet posílají finanční dary, ale i materiální pomoc. Dokonce Oskar dostal i pomůcku pro slepé psy, aby nenarážel do zdí, s tím má občas malinký problém. Je ale velice učenlivý a jeho pečovatelka ho učí znovu důvěřovat lidem. Po několika vyšetření minulý týden podstoupil operaci. Lékaři mu zašili oční víčka, aby se mu do nich nedostala infekce.

Oskarův příběh strhl neuvěřitelnou vlnu solidarity a ozvalo se už přes sto zájemců, kteří by Oskara rádi adoptovali. Na sociální síti ale veřejnost pečovatelku Soňu nabádá, aby si ho nechala, že si na ni úžasně zvykl. Tak uvidíme, jak bude jeho teď už šťastný příběh pokračovat.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu

Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu

Zatímco do Prahy směřovalo 32 procent a do Brna více než 19 procent všech vakcín, které do Česka přišly, tak například do Libereckého kraje to nebyly ani tři procenta. Na nespravedlivou distribuci vakcín si proto stěžují jednotlivé kraje v čele s libereckým hejtmanem Martinem Půtou (Starostové pro Liberecký kraj). Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však argumentuje tím, že dvě největší města mají více vakcín, jelikož slouží jako distribuční centra.

360°

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

Hrozí další odklad olympiády? Izolace před Australian Open jako varování
Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Matky potřebují kojicí podprsenky, vzkazují obchodníci a žádají o výjimku v prodeji
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
Odborník: PES nepočítal s novou mutací koronaviru. Je třeba připravit šestý stupeň
Další články
reklama
reklama