reklama

Osmdesátiletou babičku uškrtil a okradl. Soud potvrdil mladíkovi 17 let

Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání muže, který žádal nižší trest. Muž se k vraždě s majetkovým motivem přiznal. Osmdesátiletou ženu uškrtil, vzápětí jí ukradl peníze a šperky. Vraždu podle kriminalistů plánoval, hrozilo mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

reklama

Muž si podal odvolání jen do výroku o trestu. Podle soudců z vrchního soudu není trest nepřiměřeně vysoký, aby jej soud snižoval. „Na jedné straně jsou zde polehčující okolnosti, a to, že čin spáchal ve věku blízkému věku mladistvého a k činu se plně doznal. Na druhou stranu mu přitěžovalo to, že trestný čin provedl lstivě a na starší osobě a spáchal více trestných činů,“ řekl mluvčí soudu Stanislav Cik.

Vnuk babičku uškrtil

Tělo ženy našli policisté loni v prosinci. Vyšetřování kriminalistů od začátku směřovalo k tomu, že pachatel je příbuzný oběti, což se i potvrdilo. Policie mladého muže zadržela tři dny po vraždě. Mladík policistům řekl, že potřeboval peníze. Ukradl asi 15 000 korun a zlaté šperky, které dal do zastavárny. Peníze následně použil pro vlastní potřebu. Část podle policie prohrál na automatech, za něco koupil drogy.

U krajského soudu vyšlo najevo, že nezaměstnaný mladík se vloupal do domu babičky již dříve, o několik týdnů později se sem vrátil s úmyslem vraždit. Babička jej pozvala dál a ve chvíli, kdy se otočila, přehodil jí přes hlavu škrtidlo a škrtil ji asi čtvrt hodiny. Poté si zavolal taxi a odjel peníze utratit. Část zlata ze zastavárny se policii podařilo zajistit. Muž byl v minulosti jednou soudně trestaný pro majetkový delikt.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otazníků přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otazníků přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama