Majitel je nekulturní hovado, zuří sousedi. Osud obřího tobogánu v Kladrubech je nejistý

Osud obřího tobogánu v Kladrubech je stále nejistý.

Co bude s tobogánem v Kladrubech?

Před rokem řešili obyvatelé Kladrub na Teplicku kuriózní problém. Jeden z nich si na zahradě postavil vysoký tobogán. Úřady dodnes řeší, jak se se stavbou bez povolení vypořádat.

Více než deset metrů vysoký tobogán se už přes rok tyčí nad Kladruby. Na soukromé zahradě jednoho z tamních obyvatel vyrostl bez povolení loni v létě a sousedům se to rozhodně nelíbilo.

„Vy byste si to nechala postavit za barákem? Asi ne, že? Ten pán mi připadá jako nekulturní hovado. To je tak vše, co se na to dá říct,“ zuřil jeden ze sousedů. „Vůbec mi to nevadí, nehledě na to, že si z toho ještě děláme legraci. Když se nás někdo se zeptá, odkud jsme, řekneme, že z Kladrub. A teď můžeme říkat, že tu sice nemáme koně ani léčebnu, jak si lidé myslí, ale máme tu tobogán,“ dodal se smíchem jiný.

Stavební úřad majiteli dodatečně stavbu schválil. To ale už neplatí. „Krajský stavební úřad nesouhlasil s rozhodnutím teplického stavebního úřadu, proto toto rozhodnutí zrušil a vrátil celou věc k novému projednání,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Ústeckého kraje Magdalena Fraňková. „Výsledek řízení o dodatečném povolení stavby se nedá předjímat. Nevíme, co v tom spise je za materiály, které potřebuje stavitel dodat,“ upřesnil mluvčí města Teplice Robin Röhrich.

Za to, že tobogán vyrostl bez povolení, už jeho majitel dostal pokutu. Její přesná výše ale není známá. Hrozila mu sankce až do 200 tisíc korun. „To řízení je neveřejné. To znamená, že informace z toho mají pouze účastníci řízení,“ doplnil Röhrich.

Majitele stavby se ve čtvrtek zkontaktovat nepodařilo. Telefon nezvedl a na zaslanou SMS zprávu zatím neodpověděl. Kdy stavební úřad v Teplicích rozhodne o tom, jestli tobogán v Kladrubech zůstane, nebo ho bude muset majitel upravit, či odstranit, zatím není jasné.

Tagy: