CNN Prima News otcové

otcové

Výpis příspěvků ke štítku „otcové“

Děti přejely koleje na červenou, na vše dohlíželi otcové. Zkrat u Boleslavi už řeší policie

Policie se zabývá případem nepochopitelného chování cyklistů, k němuž došlo v Bakově nad Jizerou, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi. Velmi početná skupinka dětí vjela na vlakový přejezd i přesto, že se podle výstražného světla a stažených závor již blížil vlak. Celý případ je o to více šokující, protože nezletilé doprovázeli dospělí. Podle informací CNN Prima NEWS výpravu vedli dva otcové některých z dětí.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Tři tátové v rodném listu? Jsme neobvyklí, ale ne aktivisté, tvrdí polyamorní trio

Tříletá Američanka Piper a její o rok a půl mladší bratr Parker jsou členy netradiční rodiny. Mají totiž ve svém rodném listu uvedeny tři otce. Kaliforňané žijí v polyamorním homosexuálním vztahu jako trojice už osm let. Jeden z nich, Ian Jenkins, nedávno vydal knihu „Tři tátové a nemluvně: Dobrodružství v moderním rodičovství“, která popisuje právní odyseu na cestě za jejich snem, informovala agentura DPA.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.