Otřesné detaily vraždy 12leté Luisy: Dívky ji dusily, pak zasadily 30 ran nožem. Čin plánovaly

Pouhý den po pohřbu teprve 12leté Luisy z německého Freudenbergu vyšly najevo otřesné detaily celého činu. Její vrstevnice se ji podle informací týdeníku Focus nejprve snažily udusit igelitovým pytlem. Když se jim to nepodařilo, sáhla 12letá útočnice po noži, a zatímco 13letá spolužačka Luisu držela, začala do ní bodat. Přelom ve vyšetřování měla přinést i domovní prohlídka u mladší podezřelé: na internetu si předem vyhledávala, od kdy je člověk v Německu za trestný čin odpovědný. Pravděpodobně se chtěla ujistit, že nebude za vraždu stíhána.

Zdroj seznámený s vyšetřováním týdeníku Focus sdělil, že dívky Luisu vylákaly do nedaleké lesní oblasti ve Freudenbergu. Tam se ji údajně měly nejprve snažit udusit pomocí igelitového pytle, jejich snaha však byla marná. Dvanáctiletá útočnice proto sáhla po noži a svou oběť opakovaně bodala. Její o rok starší spolužačka mezitím dívku držela na zemi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragédie na sídlišti: Smrt Šimonka spolužáky otřásla, domů chodí s pláčem. Ve škole hoří svíčka

Jak později zjistil soudní lékař v Mohuči, Luisa utrpěla 30 bodných ran. Po útoku ji měly podezřelé shodit z náspu. Luisa nakonec vykrvácela. Co přesně bylo motivem hrůzného činu, policisté dosud nezveřejnili, podle informací týdeníku však mohla hrál roli pomluva, jíž se Luisa údajně dopustila.

Šokující je i nález policistů z domovní prohlídky u mladší z útočnic. Zjistili, že si dívka na internetu předem vyhledávala, od kdy je člověk v Německu trestně odpovědný. Podle trestního zákoníku nelze pachatele mladšího čtrnácti let za jeho činy stíhat. Vše tak naznačuje, že se dívky před spácháním vraždy chtěly ujistit, že „vyváznou bez trestu“.

Policisté nadále pokračují ve vyšetřování. Dosud nejasný je i osud obou pachatelek. Nyní by se obě měly nacházet na oddělení psychiatrie pro děti a mladistvé. Ačkoliv německé zákony stanovují trestní odpovědnost od čtrnácti let, rodinné soudy mohou nařídit jistá opatření mimo trestní řízení.

Tagy: