Tragédie na sídlišti: Smrt chlapce spolužáky otřásla, domů chodí s pláčem. Ve škole hoří svíčka

Dcera přišla domů s pláčem. Tak líčila jedna z maminek důsledek tragické zprávy o smrti teprve devítiletého chlapce. Policisté ho našli ubodaného v bytě v bratislavské Petržalce, jeho matka měla zemřít po skoku z okna. Co tragédii, při níž měl zahynout i chlapcův strýc, předcházelo, je předmětem vyšetřování. Spolužáci ze základní školy jsou smrtí nadaného chlapečka otřeseni.

Oblíbený a talentovaný chlapec chodil do základní školy v Petržalce. Spolužáky zpráva o jeho smrti zdrtila. „Dcera přišla domů s pláčem. Ve vestibulu školy mají jeho fotografii i se svíčkou,“ sdělila webu Topky.sk jedna z maminek, jejíž dítě do školy chodí. Podle zástupců školy, s nimiž slovenská média hovořila, byl zesnulý chlapec velice šikovný.

Co se v osudnou neděli v bytě přesně odehrálo, je stále nejasné. Muž a žena – údajně sourozenci – zemřeli po pádu z okna. V bytě později policisté nalezli bezvládné tělo malého chlapce, syna ženy, s bodnořeznými ranami. Jak uvedl web Nový Čas, sourozenci po vzoru svého úspěšného otce působili ve zdravotnictví. Žena, která vychovávala chlapce sama, několik let pracovala v ambulanci klinické psychologie Centrum Memory.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mrazivé detaily smrti 9letého Adámka: Bylo s ním i další dítě, spoluhráči projížděli kolem

„Nebyly s ní nikdy žádné problémy. Měla hodně klientů, u kterých byla velmi oblíbená. Před třemi lety odešla do jiného zařízení, nebylo to ale proto, že by měla nějaké problémy. Jsme mladý kolektiv, ona byla trochu starší,“ uvedla ředitelka centra Zuzana Habalová.

Co přesně se stalo, není jasné. Celý případ policisté – kteří však čelí i kritice – nadále vyšetřují a snaží se tragédii objasnit.

Tagy: